Kiire ja sportlik nädalavahetus

jooksutrennid Tallinnas

No kus nüüd läks andmiseks. Päris suuri raskusi oli, et kõigega end kursis hoida aga vist õnnestus.

——
Reedel joosti Sarma seeriajooksu viimane etapp. Distants oli 800 m. Jaan Õun ei tundnud end kõige paremini ja pidas mõistlikuks loobuda. Ülejäänud kaks Täppsportlast aga jooksid. Stardis olid Danel Taur ja Karina Jaunmuktane. Väga tuulised olud just tulemuste jooksmist ei soosinud. Danelili oli meeste jooksus õnneks hea jänes ees – Janar Mai. Ilmselt Janar mõtles, et küll see vanamees ikka lõpuks ära kukub aga võta näpust, ei kukkunud. Lõpusirgel läks Danel hoopis mööda ja võitis üsna kindlalt. Järgmised jooksjad olid juba üsna kaugel. Naiste jooksus pidi Karina üksi tuult murdma, sest konkurendid olid kaugel maas. Eks sellest tingituna kulus distantsi läbimiseks ka tavalisest veidi rohkem aega.
18.09.2020. Sarma seeriajooks – 800 m
Naised:
1. Karina Jaunmuktane – 2.24,0
Mehed:
1. Danel Taur – 2.07,2
——
Saue õhtujooksul startis sel aastal 6 Täppsportlast – Liliana Torn, Martin Rohtsalu, Irmeli Vaher-Jaanson, Marge Nõmm, Ergo Lilienberg, Allan Sülla. Võiks öelda, et läks üsna traditsiooniliselt. Naised olid meestest selgelt kiiremad. Liliana oli kõige kiirem Täppsportlane. Sel korral oli naistest üks jooksja siiski Lilianast natuke kiirem. Maris Terno lõpetas pool minutit varem. Üle mitmete aastate sai Martin jälle 5 km distantsil tempo alla 4 minuti km kohta. Eks jooksutehnika paranemises on kindlasti oma osa. Tublilt jooksis Irmeli Vaher-Jaanson, kes saavutas üsna konkurentsitihedas võistlusklassis (N45) kolmanda koha. Marge Nõmm oli Liliana järel N50 klassis teine. Tublid jooksud tegid ka Ergo Lilienberg ja Allan Sülla.
18.09.2020. Saue õhtujooks ~ 5 km
14. (N – 2.) Liliana Torn – 18:47 – N50 – 1. koht
28. Martin Rohtsalu – 19:44
40. Irmeli Vaher-Jaanson – 20:30 – N45 – 3. koht
62. Marge Nõmm – 22:13 – N50 – 2. koht
100. Ergo Lilienberg – 24:09 – M45 – 7. koht
149. Allan Sülla – 27:31 – M60 – 5. koht
——
Narvas toimus Kreenholmi jooks, millel pikkust ligikaudu 6 km. Sel korral oli üks kohalik täht Olga Andrejevast kiirem. Alla tuli vanduda eesti parimale käijale Jekaterina Mirotvortsevale. Vahe polnud suur aga siiski selge. Olga on nüüd päris heasse vormi end saanud ja enam poodiumilt naljalt välja ei jää.
19.09.2020. Kreenholmi jooks ~ 6 km
5. (N – 2.) Olga Andrejeva – 22:13 – N35 – 1. koht
——
Rapla Selveri suurjooksul oli Täppsportlasi jooksmas igal distantsil. Kõige varem startisid 5 km jooksjad. Täppsportlastest olid stardis eliitveteranid Heiki Pruul ja Viljar Hiienõmm. Sel aastal oli rada õige pikkusega ja tulemused igati arvestatavad. 5 km rada polnud aga üldsegi kerge. Kõik vähegi tõusu moodi nukid olid üles leitud ja asfaldi kõrval tuli joosta ka kruusal, kiviplaatidel ja isegi puidust sildadel. Oli palju järske kurve ja keerutamisi. Ole vaid mees ja jookse. Ja mehed jooksid. Mardo Lundver läks kohe eest ära aga ülejäänud grupp oli paari kilomeetri vältel veel päris suur. Ka Heiki püsis jälitajate grupis Kuskil natuke enne poolt maad hakkasid 2.-4. mees eest ära nihkuma ja Heiki jäi üksi viiendale kohale. Nii ta lõpuni jooksis. Keegi tagantpoolt enam ohtlikuks ei saanud. Ilmselt raja raskusaste tingis selle, et aeg läks selgelt üle 18 minuti. Heiki oli ülekaalukas võitja M40 klassis. 800 m mehe puhul on tegu igati tip-top tulemusega. Teine eliitmees Viljar jooksis natuke taga pool aga mitte palju. Temale kuulus pea sama kindel võit M50 klassis. Meie taadid on kõvad.
Poolmaratoonarid ja 10 km jooksjad startisid 10 minutilise vahega. 10 km selgitati Eesti meistrid 10 km maanteejooksus. Rada on kiire ja tuule suund oli üsna õige. Vaatamata tugevale tuulele, oli vastutuule osa siiski üsna lühike. See tuli vaid ära kannatada.  Tiidrek Nurme sai kõigega hästi hakkama ja purustas Pavel Loskutovile kuuluva 10 km maanteejooksu Eesti rekordi. Uued numbrid on nüüd 29:04. Täppsportlasi oli stardis neli. Eesti MV arvestuses jooksis Bret Schär ja ülejäänud jooksjad olid Kristjan Ööpik, Ramune Susloviene ning Raul Mändla. Eesmärgid olid erinevad. Bretil oli eesmärgiks võimalikult kõrge koht Eesti MV arvestuses ja saada kindlasti aeg alla 40 minuti. Kristjan soovis jõuda järgmisse minutisse ehk alla 39, Ramune ise soovis aega alla 46 aga treener soovitas veidi kiiremini joosta ja vähem kui 45 minutiga kohale tulla. Mis seal ikka nii kaua muneda. Ka Raul hellitas lootusi saada aega alla 46 minuti aga viimasel hetkel mõtles ümber ja läks tugeva tuule tõttu kindla peale jooksma. Jooks ise algas kiires tempos. Täppsportlastest oli kõige ees Kristjan. Kuna distantsi esimesel poolele oli tagantuult rohkem, võis oodata aega isegi alla 38 minuti aga tuulised kilomeetrid olid veel ees ja lõpuks läks 11 sekundi jagu üle. Aga oli ju seegi ligi minuti jagu parem senisest parimast. Bret alustas rahulikult ja oli esimestel kilomeetritel naistest teise kümne alguses. Paari kilomeetriga tõusis ta kuuendaks aga konkurent püsis kannul. Poolel maal oli tempo selline, et kiire lõpu korral võiks ka alla 39 minuti aeg tulla. Kas sai vahepealne osa liiga kiirelt joostud või lihtsalt on 10 km veel liiga pikk distants aga lõpus läks juba üsna ohtlikuks. Kuues koht tuli ära anda aga seitsmes paistis üsna kindel olevat. Viimastel kilomeetritel lähenesid pikamaa naised jõudsalt. Õnneks läks kõik õnneks ja seitsmes koht säilis ja aeg tuli ka alla 40 minuti. Selle hooaja tulemuste valguses see enam teab mis saavutus ju ei olegi. Isu kasvab iga õnnestunud võistluse järel. Ramune õnneks võttis treenerit kuulda ja jooksis alla 45 minuti ja seda üsna kindlalt. Rauli kindla peale minek viis selleni, et tulemus oli ka kindel 46 ja kindlalt peale, nagu tavaliselt.
Poolmaratonil startis ainsa Täppsportlasena Toomas Pärnassalu. Suhteliselt hilja hooaega alustanud Toomas alustas julgelt. Julge hundi rind pidi olema karvane. Kas karvasest rinnast poolmaratonis kasu on, ei tea. Igal juhul teisel distantsi poolel tempo langes poole minuti jagu km kohta ja loodetud tulemusest jäid mõned minutid puudu. Aga mis ei tapa, teeb tugevaks. Võistlusi veel on.
19.09.2020. Rapla Selveri suurjooks
5 km
5. Heiki Pruul – 18:22 – M40 – 1. koht
17. Viljar Hiienõmm – 20:13 – M50 – 1. koht
10 km
40. Kristjan Ööpik – 38:11
52. (N – 7.) Bret Schär – 39:46
102. (N – 18.) Ramune Susloviene – 44:32 – N40 – 7. koht
123. Raul Mändla – 46:33 – M40 – 25. koht
poolmaraton
76. Toomas Pärnassalu – 1:51:14 – M50 – 11. koht
——
Hummuli pargijooksust võttis osa sealtkandi mees Marek Luts. Mareki vorm paraneb iga stardiga ja ta ise jäi ka rahule. Marek: “Täna toimus 37.Hummuli Pargijooks, mille raames peeti ka Valgamaa Meistrivõistlused krossijooksus. Põhijooksus osales kokku 45 võistlejat. Jooks algas igati hästi, püsisin tervelt 3 km esimeses grupis ja alles peale seda pidin natuke tempot alla laskma ning jäin juhtgrupist maha ühe teise jooksjaga. Lõpetasin jooksu 7. kohaga ja M50 arvestuses sain II koha Tiit Kibuspuu järel ajaga 20:58,4. Kirjas oli, et distantsi pikkus on 6 km, aga tegelikult oli raja pikkus oma kella järgi 4,98 km. Kahjuks ikka veel ei jõua mägesid veel nii hästi võtta, aga iga päevaga läheb paremaks.”
19.09.2020. Hummuli pargijooks ~ 5 km
7. Marek Luts – 20:59 – M50 – 2. koht
——
Pirital jooksid sügisesse Oliver Kulbas ja Marge Nõmm. Oliver lõpetas täpselt esimese naise ees. Tegelikult ta ise seda ei teadnud, sest mehed ja naised jooksid sel korral eraldi aga lõpuprotokollis oli ta just enne Triin Gedet. Naiste jooksus oli kuuendana finiśis Marge Nõmm. N50 klassis oli Marge parim, sest Liliana oli Rakveres.
20.09.2020. Pirita sügisjooks ~ 6 km
23. Oliver Kulbas – 23:41
48. (N – 6.) Marge Nõmm – 27:01 – N50 – 1. koht
——
Rakvere rahvajooksul tegi tegusid Liliana Torn. Suhteliselt raskel rajal tuli Lilianal üksi tuulega võidelda, sest kujunes nii, et tema ees oli pikk vahe ja taga samuti. Aga läks hästi. Tegelikult oligi vaid kuus meest, kes Lilianast jagu said. Ülejäänud viibisid rajal oluliselt kauem. Ülekaalukas võitja oli Liliana nii naiste arvestuses kui ka N50 klassis.
20.09.2020. Rakvere rahvajooks ~ 10 km
7. (N – 1.) Liliana Torn – 39:49 – N50 – 1. koht
——
Anija valla meistrivõistlused toimusid Kehra staadionil. Tegelikult on tegu imekena kohaga, kus on väga mitmekülgsed sportimisvõimalused. Staadion oligi lapsi täis. Pole siis ime, et paremad sportlased maakohtadest tulevad. Seal nauditakse sportimist, linnades seevastu nutitelefoni näppimist. Võistlusest ka natuke. Algul tundus, et 800 m tulevadki jooksma ainult Kain Väljaots ja Karina Jaunmuktane, sest keegi teine sooja ei teinud. Hiljem oli jooksjaid siiski kahe jooksu jagu. Selgus, et sellisel võistlusel teevad enamus osalejatest kaasa peaaegu kõigil aladel. Nii kui kaugushüpe läbi sai, oli 800 m stardipaiga ümbrus rahvast paksult täis. Toimus lausa 2 jooksu. Esimene oli tugevam jooks, kus jooksid mehed ja vanemad noored ning Karina. Teises jooksus olid ülejäänud naised ning nooremad poisid ja tüdrukud. Ilm oli ilus, nii 12 soojakraadi ja vaikse tuulega. Kui hilisõhtust aega mitte arvestada, olid tingimused täitsa normaalsed. Tugevam jooks algas Kaini soologa ja kestis sellisel kujul lõpuni välja. Karina oli algul teine aga distantsil tuli 2 konkurenti mööda lasta. Esimese ringi läbimiseks kulus Kainil 1.01,6 ja Karinal 1.08,3. Väga lootustandvad algused. Edasi langes tempo mõlemal ja päris hooaja tippmarke ei tulnud aga mida sa ikka siin vastu sügist ihkad. Läks isegi hästi. Kain võitis üsna kindlalt ja Karina veel kindlamalt. Teises jooksus jooksis parim naine 3.08-ga ja tuli sellise ajaga Anija valla meistriks. Karina ja Kain jooksid väljaspool arvestust ja kulda kaela ei saanud. Tore võistlus oli.
20.09.2020. Anija valla MV – 800 m
Naised:
1. Karina Jaunmuktane – 2.22,02
Mehed:
1. Kain Väljaots – 2.11,46
——
Korraliku triatloniga sai maha Mehis Mäe, kes Saaremaa duatlonil (5 km jooks + 20,6 km ratas + 2,5 km jooks) saavutas 29. koha. Kaotust võitjale oli alla kümne minuti ja kohal olid Eesti parimad.
20.09.2020. Saaremaa duatlon
29. Mehis Mäe – 1:06:12
——
Ei saa jätta mainimata, et suurepärases vormis on Rauno Tiits. Garminist treeningute ja võistluste tulemusi jälgides tekkis siinkirjutajal segadus. Tundus nagu Rauno oleks võistelnud Kodasoos poolmaratonis aga sellist võistlust lihtsalt ei olnud kuskil kirjas. Ei saanud muidu sotti kui küsisin Raunolt endalt üle. Tegu oli siiski treeningvõistlusega, kus Rauno jooksis kahel päeval järjest poolmaratoni, neist esimese igavesti kiire ajaga – 1:26:36. Ees on ootamas maastikumaraton.
——
Sügisel jookseme edasi. Okas päkka!