IV Rapla Selveri Suurjooks

, IV Rapla Selveri Suurjooks, Täppsportlased

 

Aivar:

Jõudsime Raplasse koos suure pilvega. Ilm oli kevadiselt karge ehk igati mõnus jooksuilm võrreldes varasemate palavate päevadega. Kuigi tuult oli, siis kindlasti polnud see midagi erilist ja seda ei saanud võrrelda eelmise aasta Rapla jooksul või ka Tartus puhunud tuulega. Rada on Raplas suures piires rahulik kulgemine asfaldil ehk suhteliselt sarnane Haapsalu jooksule. Üldiselt oli tasane maa, pigem tundus, et langust oli isegi rohkem kui tõuse. Seega kõik eeldused rekordite purustamiseks olid ideaalsed. Kuigi kolmapäevane jooksušokk (Kohila 10 000 m kuuma ilmaga) oli mul veel peas ja osaliselt jalgades, siis läksin peale sama taktikaga, mis Tartus ja Kohilas – ehk plaan oli joosta normaalse pulsiga piisavalt aega ette, et kindlalt alla 40 minuti lõpuaja saaks.

Esimene viis kilomeetrit möödus probleemideta ja aeg 19:17 tähistas ka uut mitteametlikku 5 km rekordit. Kuuendal kilomeetril hakkas tuul vastu puhuma ja see tõmbas tempot alla ja pulssi üles. Sel hetkel möödus Kaia ja tema taga ka kamp kogukaid noormehi. Sain aru, et nende tuules on kergem joosta. Pingutasin kilomeetri, kuid siis hakkas taas veidi raskem, sest tundus, et jalad pole vist kolmapäevasest jooksust taastunud ja nad venisid eest ära. Kui tuli üheksas kilomeeter, mida me olime soojendusjooksul läbinud ja sain aru, et seal on väike tasane langus, siis panin juurde. Üheksanda kilomeetri posti juures möödusin Rihost, kes mind paraku ei märganud. Siis jõudis jooks pehmele kruusapinnasele, mis sundis rohkem tööd tegema ja samal ajal hakkas korralikult sadama. Kuna tagant hakkasid mitmed mööda suruma, siis panin ka juurde. Vihm jahutas korralikult mootorit ja aitas igati kaasa. Lõpptulemuseks 102. koht ja isiklik rekord 39:04 suhteliselt normaalse pulsiga. Viimane kilomeeter oli isegi kiirem kui esimene… Ehk neljandal katsel tuli 40 minuti piir ära.

Eero:

Ma ise varem Rapla Selveri suurjooksul osalenud polnud. Ent jutt Rapla kiirest rajast oli laialt levinud. Seepärast oli kindel plaan ikka lõpuks alla 38 minuti ära joosta. Nii mõnigi kord on õnnestunud vahetult enne jooksu nohu saada, ilm pole sobilik või mis iganes. Rääkimata sellest, et mõni vigastus on treenimist seganud. Nüüd oli kõik korras ja pidin tulemuse ära tegema! Võistlus ise oli pühapäeval ja seetõttu sai laupäeva praadmiseks lisaks. Puhkamise päeval peaks ju lisaks treeningust puhkamisele ka muidu puhkama. Aga ega seda nii lihtne teha polegi, kui vabu päevi on vähe.
Ühesõnaga sai tehtud nii nagu vaja, nii enne jooksu kui jooksu ajal. Hoidsin ühtlast tempot, ära ei vajunud. Õnneks üksinda jooksma ei pidanud ja grupi eesotsas kaua ei olnud. Läksin konkreetselt grupi lõppu kui arvasin et liiga kaua olen vedanud. Tartu kogemus oli meeles. Lõpus tegin korraliku lõpuspurdi. Nii ta tuli ajaks 36.47. Sain isegi alla 37 minuti!

Jaan:

Üle pika aja üks tõeliselt õnnestunud võistlus – trennide põhjal oleks ennustanud minuti võrra aeglasemat tulemust. Heale resultaadile aitas palju kaasa ilm – paras temperatuur ja peamiselt tagant lükkav tuul, kindlasti ka kurvivaene rada. Nii et mõneti on kahjugi, parema vormi juures oleks isiklik rekord tõsiasi olnud, nüüd siis õnnestus lihtsalt heade olude taha oma keskpärast vormi peita. No pole midagi, järgmisel võistlusel tuleb siis natuke pingutada ka et võrreldavat tulemust teha. Kindlasti tahan sel aastal ka kiiremini 10 km joosta, see oli alles algus.

Rapla on kummaline võistlus, rada on väga hea aga korraldus.. võiks natuke parem olla. Eelmisel aastal ei leitud minu numbrit stardimaterjalide hulgast üles, paarkümmend minutit otsiti ja siis lasti uuesti registreerida, nii et lõpuprotokollis olin topelt, teine Jaan sai mõistagi nulli kuna see number rajale ei jõudnud. Ja sel aastal… oli täpselt samamoodi. Või kui täpne olla, siis ikka pisut teisiti. Olin eelnevalt netis stardinimekirja kontrollinud – täitsa kirjas. Lähen numbri järele- ei ole sellist, oled sa kindel et end kirja panid? No olen küll eksole. Seekord läheb üsna kiiresti, vaadatakse täpitähtedega algavad nimed kaks korda läbi ja siis antakse kohe uus ankeet ja uus number. Minu  jaoks on teema lahendatud. Milles asi, selgub siis kui juhuslikult satun stardinimekirja vaatama, mis on välja prinditud ja telgi külge riputatud. Mingil põhjusel ilutseb seal toreda väikese stardinumbriga keegi täppsportlane JAAN UUN. Veebi stardinimekirjas on kõik õige, isegi praegu on see veel ülal, aga Championchip protokollis on UUN. Müstika. Kaalun kas järgmisel aastal tulen- väike põnevus on sees, et huvitav mis nalja siis juhtuma hakkab? Või teeks ise pulli, kehastuks Nisu Uunoks või inspektor Kukekeseks… saavadki oma uuni ja vatijope pealekauba.

Oli tore võistlus, sealt sai hea emotsiooni ja motivatsiooni ikka edasi püüelda.

 

tulemused:

5 km

Koht Nimi netoaeg
9 Oliver Kulbas 00:18:38

10 km

Koht N koht Nimi netoaeg
45 Eero Mõttus 00:36:43
58 Jaan Õun 00:37:17
92 9 Kaia Lepik 00:38:41
102 Aivar Reinap 00:39:04
118 13 Kristiina Verevmägi 00:39:42
131 Viljar Hiienõmm 00:40:03
236 Toomas Pärnassalu 00:43:34
347 Raul Mändla 00:46:37
363 50 Liis Mõttus 00:47:04
540 132 Helis Selge 00:52:31
750 275 Enge Selge 01:05:28