Narva Energiajooks

jooksutrenn

täpid Narva poolikul 2016

Viljar:

Plaan oli joosta isiklik. Kuigi ilmataat tegi kõik nii ebameeldivaks kui vähegi võimalik, siis võib jooksu siiski edukalt läbituks pidada.
Kaia ja Kristiina startisid eespool – tuulde ei hakanud võtma, väljas oli niigi külm tuul.
Esimesed 5 km kulgesid enamvähem samas tempos tüdrukutega – kes olid kenasti vaateväljas. Aga ennast soojaks ei saanud, et oleks suutnud juurde panna. Hoidsin siis lihtsalt tempot. Seekord võtsin ka joogipunktides jõujooki – jäädes korraks seisma, et juua saaks. Minuti kinkisin joogipausidega kindlasti ära. Kõige raskemaks osutus 19-20km – kus kannikad hakkasid valutama – varem pole sellist kogemust olnud – ning jooksusammust ei olnud ka suurt midagi järgi. Tempo langes ca 20 sek/km kohta.
Aga mis peamine – isiklik paranes natuke rohkem kui 5 minutiga.
Võib rahule jääda.

 

Kaia:

Veel 2 nädalat tagasi ei oleks ma uskunud, et selliseid numbreid finishis näen. Ei nädal tagasi Raplas ja veel vähem täna hommikul, eriti sellise ilmaga. Päev enne maijooksu suutsin haigeks jääda, tõbisena maijooksu „läbida“ ja siis paar päeva põdeda.
Narva jõudsime kenasti, enne starti läks küll veidi kiireks, sest arvasime, et võistluskeskus on teises kohas. Aga jõudsime ilusti ja ega sellise külma, paduvihma ning tuulise ilmaga polekski väga seda melu nautida tahtnud, sest sooja oli jaanipäeva kohaselt ca 9 kraadi. Kiirelt stardinumbrid välja ja „soojendus“. Eriti sooja me küll ei saanud, aga kohustuslikud liigutused said tehtud ja läksimegi Kristiinaga stardikoridori lõdisema. Aivar võttis meie joped ja kaua seal väriseda saanudki, kõlas stardipauk ja minek.
Esimesed 5 km tundsin, kuidas kogu keha on külmast kange, käed olid küünarnukkideni külmunud, aga vaikselt „sulasin“. Jooksime päris suures pundis, tempo oli korralik, aga hea oli, sest siis ei olnud tuul nii hull. Kuni 11 km-ni püsisin veel seal grupis ning tundsin, kuidas jalad vaikselt külmast kangeks hakkavad jääma, võtsin pundi lõppu ja püüdsin veidi veel nende tuules püsida, aga lõpuks jäin ikkagi üksi. Enesetunne oli väga hea, ainult jalad olid täiesti kanged ja ei liikunud hästi, seega tempo langes, aga kuna lõpuni jäi järjest vähem kilomeetreid, siis need lendasid väga kiirelt. Viimase kilomeetri suutsin 3.53ga joosta ja juba see finish tuligi, aeg 1.27.15 (neto 1.27.11). Rõõmus meel ja tunne hea. Naistest olin 13, aga uskumatu on see, et 12 naist jooksid alla 1.26. Kõik, kes täna jooksid, olid väga-väga tublid ja mul on nii hea meel, et järjekordselt tuli jälle väga palju uusi rekordeid.
Aitähh Rihole, kes meid järjest kiiremini jooksma paneb.

 

Liis:

Lugu sellest, kuidas ma oma elu esimest poolmaratoni jooksin.
Narva Energiajooksu ootasin juba ammu, sest varem ei olnud kunagi nii pikka distantsi läbinud ning huvi oli suur. Kuna siiani on suuremalt jaolt kõik võistlused möödunud enamvähem ilusa ilmaga ja päiksega, siis täna hommikul aknast välja vaadates kadus igasugune tuju. Õnneks seekord saabus ka meile tellitud buss õigel päeval ning vedas meid Narva poole. Paraku mida ida poole, seda rajumaks läks vihm ning vett kallas kogu päeva pea Tallinnani välja.
Kohale jõudsime üsna hilja, kuna ei jõudnud kohe õigesse kohta. Stardini oli kõigest 45 minutit. Kähku said stardinumbrid välja otsitud ning igaüks üritas omal moel ennast kuidagi soojaks saada. Mina sörkisin kohe stardikoridori ning püüdsin seal veidi sõidust kangeid jalgu- käsi ellu äratada. Stardis otsustasin kindlalt, et esimese kilomeetri võtan rahulikult, et ennast soojaks joosta. Aga kui käis stardipauk, olid mõtted peast pühitud ja läksin inimvooluga kaasa. Pole siis aega seal enam teistel jalus koperdada. Riho rääkis mulle juba kevadel, et peaksin poolmaratoni tunni ja viiekümne minutiga läbi jooksma, seega see oli ainuke mõte, mis mul terve tee peas tiksus…. kas ma ikka jõuan. Sada korda vahtisin kella ja liitsin-lahutasin oma minuteid ja sekundeid,et kas ikka jagub neid piisavalt või peaks veel kiiremini püüdma joosta, kuigi jalad olid täna palju raskemad kui nädal tagasi Raplas. Tossud valgusid vett täis juba esimesel kilomeetril, riietest rääkimata, käed olid külmast kanged.
Kolmandal kilomeetril jooksis mööda Marika, ergutas mind veidi ja läinud ta oligi…. järgnesid pikad kilomeetrid tundmatute seltsis. Pikal maanteesirgel õnnestus vahepeal võtta ühe grupi sappa, oli vähe tuulevaiksem lipata, kuid tasapisi venisid nemadki eest. Ühel hetkel jooksis jälle Marika mööda, oli teine vahepeal metsapeatuse teinud. Vastassuunas jooksid juba nobedamad jooksjad, nägin omadest vaid Eerot ja Kristiinat, teised jäid märkamata, ilmselt olin väga keskendunud porilompide vahtimisele ja ei näinud oma ninast palju kaugemale. Peale pöördekohta läks tuju hetkeks paremaks, sest nüüd paistis juba finiš, mis sest et 7 kilomeetri kaugusel. Õnnestus korra nina maast tõsta ning ära näha Hugo ja Helis. Kuna Tartus õnnestus Hugoga joosta sekundi pealt sama aeg ning ka Raplas üsna sarnane tulemus, ootasin pikalt, et millal ta mulle järgi jõuab ning eest ära läheb, sest mida lõpu poole, seda töntsimaks jäid mu jalad. Paraku jõudis Hugo järgi alles paar minutit peale finišeerimist.
Viimased kaks kilomeetrit olid lõpuks kõige raskemad, jalad hakkasid väsima ja tüdimus tuli peale, vihm kiusas. Enesele üllatuseks suutsin tempot siiski tõsta, kuigi tunne oli vastupidine, arvasin, et longin juba.
Ning lõpuks saabus 100 meetri silt. Heitsin pilgu kellale ning…. assajutt… kell näitas 1.49. Vot nüüd hakkas mul järsku väga kiire…. Pidin ju raja läbima 1.50-ga ja ei sekunditki kauem! Ma ei tea, kustkohast ma leidsin selle jõu ja energia, aga need viimased sada meetrit olid vist küll elu kiireimad meetrid finišikoridoris. Jalad lidusid elu eest, püüdsin sabas püsida. Kella lõin kinni peale finišijoont ajaga 1.50.17 Netoaeg 1.49.59…. Rihol oli jälle õigus! Suutsingi joosta oma esimese poolmaratoni ajaga 1.50. Vaat et sekundi täpsusega.

Tulemused:

7 km

koht Nkoht netoaeg
7 Oliver Kulbas 00:25:19
19 Aivar Reinap 00:26:46
155 37 Kerly Randlane 00:33:21

poolmaraton

koht Nkoht netoaeg
77 Eero Mõttus 01:24:54 rekordiparandus 1:11
123 13 Kaia Lepik 01:27:11 rekordiparandus 1:57
173 21 Kristiina Verevmägi 01:30:41
201 Viljar Hiienõmm 1:32:14 rekordiparandus 5:13
205 Madis Loit 01:32:18
444 73 Inga Suik 01:45:05
512 89 Marika Roopärg 01:47:48
543 98 Liis Mõttus 01:49:59 debüüt
587 Hugo Toll 1:52:07 debüüt
626 135 Mari-Liis Tamme 01:55:10 debüüt
641 140 Helis Selge 01:55:36 rekordiparandus 30:47 !!!