26. Jüri Lossmanni mälestusjooks

jooksutrenn

18. juunil toiminud J. Lossmanni mälestusjooks toimus sel korral juba 26. korda. Jooksu korraldatakse Jüri Lossmanni toetuseks, kelle näol oli tegemist esimese Eesti kergejõustiklasega, kes võitis Olümpiamängudelt medali – 1920 Antverpeni OM-il maratonis 2:32.48,6-ga hõbeda.
Selle aja inimestele omaselt oli ka Jüri Lossmann äärmiselt mitmekülgne, joostes ning omades rekordeid nii distantsidelt 3 000 m kuni 30 km.
Mitmekülgse sportlase auks kokku pandud distants ei ole küll pikk, vaid 6,54 km’i aga oma profiililt on tegemist põneva rajaga, mille teeb eriti põnevaks lõputõus – umbes 300 meetrit.

Täppsportlased koosseisus Kaia, Kristiina, Jaan ja Priit seadsid vaatamata koerailmale auto laupäeva õhtupoolikul Tallinnast Viljandi poole.
Sadas vihma ja puhus tuult nii põhjarannikul kui ka kesk-Eestis, kuid meie vapraid täppe see ei takistanud.
Sellistes tingimustes on alati keeruline midagi oodata ja loota. Suurim lootus on, et ikka finishisse jõuaks.
Äärmiselt tore oli, et kõik meie neli jooksjat jõudsid finishisse ja milliste tulemustega.

Klubi pesamuna (kasvust tulenevalt) Kaia näitas klassi ja ületas naiste arvestuses jooksu esimesena. Eks defitsiit kasvu osas võimaldas Kaial pugeda tuuleiilide alt läbi, samas kui teised olid sunnitud neist läbi murdma.
Kui Kaial õnnestus jooks naiste arvestuses lõpetada uhkes üksinduses (aeg 26:47,5), siis Kristiina näitas tugeva lõpuspurdiga kohaliku suusaklubi liikmele, et ka Põhja-Eestis on võimalik targa treeneri juhendamise abil olla valmis kiiresti mägesid jooksma.
Kiiresti lõputõusust üles ja autasuks Kristiinale (aeg 27:54,4) Kaia järel teine koht. Rõõmu ja sära mõlema naistäpi näolt ei suutnud ka see tõus viia.

Väga tublilt jooksid ka Priit ning Jaan.
Priit oli küll sunnitud lõpuspurdiga alla vanduma kahele konkurendile aga nädala keskel joostud 1500 meetrit oli Priidu kiirusele hästi mõjunud ja tasuks ajaga 25:40,8 kokkuvõttes 17 koht ning omas vanuseklassis (M40) 4. koht.
Natukene tõbine Jaan ületas joone pisut hiljem, saades ajaga 26:07,7 üldkokkuvõttes 22 koha ning omas vanuseklassis (M21) 15nda koha.

Tublid!

Lossmanni poodium Kaia 4558693_orig

/Kaia poodiumil, korraldajate foto/