Jaanipäeva jooksud

jooksutrenn

Raasiku Rahvajooks 22.06

Aivar: Täppsportlased vôitlesid Raasiku rahvajooksul sooja ilma ja tuulega. Parim täpp oli Kaia Lepik, kes läbis 5,8 km ajaga 21:41, mis andis naiste seas esikoha. Ise sain ajaks 22:10 ehk parandasin mullust aega 1:06 võrra ning saavutasin uue maksimaalse pulsi. Tuleb tunnistada, et Narvas vihma ja külma ilmaga oli mõnusam joosta.

koht N koht nimi aeg
17 1 Kaia Lepik 21:41
19 Aivar Reinap 22:10
23 3 Kristiina Verevmägi 22:47
37 Raul Mändla 26:32
42 Hugo Toll 28:31
46 11 Helis Selge 29:00

protokoll: http://nwo.ee/tulemused

Raasiku jooks käbid

/naiste 3. ja 1., Kristiina ja Kaia/

Raasiku üldpilt

/täppide “sõjaväeline” pikkuse järgi rivistus pärast jooksu/

Pärnumaa Võidupüha Maraton 22.06

Mehis võitles poolmaratonil mehiselt, aga jäi ikkagi 4. kohale. Poodium jäi 9 sekundi kaugusele. Maratoonarid võtsid võistlust rahulikumalt.

 

Heiki võidupüha marat

/Heiki maratonirajal/

Heiki: Surusin selle jooksu treeningplaani, Riho eriti rõõmus ei olnud. Sai siis kokku lepitud, et jooksen rahulikult pika treeningjooksuna läbi.
Jalg oli alguses väga kerge ja nii sai pisut rumalusi ka tehtud, nt ühe ameerika sõduri sabas kiiremini joostud kui plaanis.
Tänu pisut ebameeldivale jahedale vastu tuulele aga jäin ühes joogipunktis seisma ja ootas tagant tuleva umbes 10-pealise grupi järgi. Edasi kulgesimegi selle pundiga poolmaratoni punktini. Sealt liikus rada metsa vahele ja rahvas hakkas laiali valguma. Endal õnnestus nii umbes kilomeetri jagu enne metsast väljumist kukkuda – jalg jäi juurika taha ja kukerpall oligi tõsi. Õnneks kedagi teist kaasa ei haaranud ja pärast mõningaid jooksusamme sai nagu nö hetkeks tekkinud kangus ka kerest ära aetud.
Eks samm läks ikka raskemaks, pole vist viimased kaks-kolm kuud üle 20 km korraga jooksnud.
Päris lõpus sai pisut liiga palju vett joodud ja see tekitas vähest pistmist viimseks 1,5 km aga noh eks ole hea mõte ju kõik vead sellisel treeningjooksul ära teha.
Esimene pool sai läbitud 1:51:20’ga, koht 74, teine pool 1:55:48.
Kokkuvõttes aeg 3:47:07 ja koht 56. Pulss oli tsipa kõrgem kui planeeritud aga jäi veel aeglase jooksu raamidesse, seega peamine eesmärk sai kenasti täidetud.

maratoni tulemused

Koht N koht Nimi Aeg
56 Heiki Pruul 3:47:07
75 8 Marika Roopärg 3:57:00

Mehis Võidupüha poolik

/Mehis andis täna endast kõik/

Mehis: Tegelikult ei olnud plaanis joosta Pärnus poolmaratoni vaid Nõmme seeriajooksul 10 000 m aga treeningud ei olnud viimastel päevadel nii head kui lootsin ja otsustasin ümber. Mõttes oli et hea kui jooksen 1.25 aga võta näpust- suutsin joosta hoopis oma rekordi. Vaadates milline see rada on, olen väga rahul, aga kripeldama jääb 4. koht. Mis teha, tuleb rohkem treenida ja sügisel uuesti proovida ja loota et suudan kiiremini. Suured tänud Franko Reinholdile kes oli mulle abiks rasketel hetkedel ja motiveeris mind lõpuni jooksma ja püüdma 3. kohta. See oli juba käeulatuses aga viimasel km suutsin selle uuesti käest ära lasta.

poolmaratoni tulemused

Koht N koht Nimi Aeg
4 Mehis Mäe 1:19:39
53 Toomas Pärnassalu 1:39:37

 

Pulli järve jooks 24.06

Pulli jooks EeroLiis

/Liis ja Eero pärast võistlust/

Liis: Kui oma jaanipäevaga midagi mõistlikku ei oska peale hakata, siis tuleb spordiürituste kalendrist otsida omale üks võistlus ja seal ennast tühjaks rabeleda. Ja mida raskem rada, seda parem. Kaks täppi otsustasid teha pulli ja minna joosta ümber Pullijärve.
Tulemused: Eerol aeg 0:29:04, 24.koht, vanuseklassis M40 5. koht
Liisil aeg 0:37:41, 146. koht, vanuseklassis N30 8. koht

Eero: Pulli Järv asub Tallinnast päris kaugel – Missos, ajaloolilise Pihkva-Riia maantee ääres. Kõrvalmärkusna mainin, et praegu on maanteel liiklus päris hõre ja maantee asfalt vajunud – lainetab. Kohale jõudsmine varakult, seega jäi piisavalt aega rajaga tutvumiseks. Rada oli kaks tiiru ümber Pulli Järve, kokku 7.2 km. Stardinumbrid kiriest väljavõetud ja hakkasime raja vastasuunas jalutama, sest teada oli, et raja esimene osa on asfalt ja kruusatee. Sellega pole vaja tutvuda. Selle rajakattega on tutvutud piisavalt. Aga see tagumine ots? Üsna pea oli selge, et täna vist alla 4 minuti kilomeetrit tempot ei arenda. Tagantpoolt siis õige mitusada meetrit oli suisa pehme laasturada, seejärel kitsas metsarada, kus oli ka lisaks vasakule-paremale ja üle s-alla keeramist. Oli ka juurikaid. Edasi läks rada natuke laiemaks, kuid kurvitamist ikka oli – nii vasakule paremale, kui ka üles alla. Tõsi tõsud polnud kõrguse mõttes midagi tõsist. Koku oli seda ehk kilomeeter. Taktika mõttes oli selge, et lõpus möödsaamine pole lihtne, alguses taha jääda ei tohi! Starti tagasi ja sooja tegema raja algusosa peale. Ka esimesed 500 meetrio oli muru.Algusosa sai joostud liiga kiiresti. 3.40 tempos sai läbitud 2 kilomemeetrid. Tempot sättisin Veiko Ardel järgi, kes on meeste 50 vanusegruppi täht. Tundus imelik lihtsalt tast maha jääda. Aga siis tuli tempolangus märgatav 2.15 500 meetrit. Eks siin tuli lõivumaksmine. Püsisin lihtsalt hanereas ja püüdsin kiirest algusest kosuda. Annika Rihma jooksis mäest alla sellise hooga mööda, et jalg lihtsalt ei läinud järele võtma.Teise ringi alguseks oli siis taastumine toimunud ja sai asutud vaikselt Veikos grupist eralduma. Ringi lõpuks just kõige kitsama koha peal jõudis järele tagumisele otsale. Õnneks siis teed anti ja mõõöödumised sai tehtud õnnelikult ilma suurte ajakadudeta. Viletsaim 500 meerti 2.20 tuli, aga mitte midagi hullu.Ilm oli palav. 26 kraadi, kuid õnneks pilvine. Kuna rada polnud just pikk, siis soe ilm otsesest ebameeldivustunnet ei suutnud põhjustada. Sooja tõttu õnnestus ikka üks tänavune rekord saavutada: makismaalne pulss 196. Jooks oli päris tugev – suuresti suusatajate ja orienteerujate omavaheline madistamine: Tulemused http://vorumaaspordiliit.ee/files/menu//2016062407372626.pdf

 

Kõige mehisema jaanipäeva-programmi tegi Marika Roopärg, kes alustas juba 18.06 Laulasmaa ultral ja tegi seal 2 maratoni ehk 84,4 km. Ilmselt oleks sinna veel lisandunud maraton-poolteist aga võistlus katkestati libedate olude tõttu. Marika jätkas 22.06 Pärnu Võidupüha maratoniga, mida juba eespool mainiti. Ja kirsiks tordile sai 25. juuni Kõva mehe jooks (10 km). Viimane on eriti sobiv seda seeriat lõpetama sest Marika on kindlasti kõvem kui enamik mehi.

Marika kõva m jooks

/tehke järgi- Marika pärast nädalas läbitud 3 maratonidistantsi ja 10 km militaarjooksu/