Kohila 5000m

jooksutrenn

Heiki:
Kui juuli kuu poleks nõnna pikk nagu ta on, siis saaks kirjutada, et juulikuu keskel toimus Kohilas 5000 m jooks, kus osales ühtekokku 8 Täppsportlast. Tegelikult vastav jooks toimus ja ka osalejaid oli klubi ridadest täpselt kaheksa pluss treener kaasa elamas aga toimumisaeg oli 13 juuli, mitte kuu keskel.
Tegemist oli 2016 aasta VI etapiga Kohila Pikamaajooksusarjast, kuhu oli kokku tulnud nii karvaseid kui sulelisi. Jagus neid koguni kahte jooksu ja raja kõrvale kaasa elamagi.
Täppsportlased jagunesid jooksudesse nii, et esimeses jooksus oli meid 5 (Kaia, Kristiina, Jaan, Aivar, Heiki) ja teises jooksus 3 (Mirjam, Priit, Viljar). Võimete poolest pidanuks kindlasti ka Priit esimeses jooksus osalema aga kui sul on võimalik valida, kas olla jooksu keskel või teha peaaegu kõigile oma jooksu osalistele ringiga pähe, siis igati loomulik on valida teine variant.

Esimene jooks
Start oli kuidagi rahulik ja esimese 200 meetri järel oli punt päris koos alles. Kusagil 400 peal olid kaks jooksjat pisut ette rabelenud, siis tulid ülejäänud. Esimesed läksidki sealt maalt oma teed. Nende järgi tekkis väike punt, kuid varsti lagunes toogi.
Täppidest asus kõige kiiremini jooksma Jaan, kes täna tuligi üle joone kõikse varem. Eks noorel poisil veri vemmeldas ja võibolla oli tal kiire ka kusagile (ei tea ainult kuhu, kuna jalka EM läbi ja Rio OM pole veel alanud). Lõpuks jõudis ta üle joone ajaga 18:25,2.
Heiki nähes Jaani lidumas mõtles uurida, kuhu minek ja miks nii kiire aga kuna Jaan ei soovinudki tempos järgi anda, siis Heiki ei saanudki seda teada. Umbes kilomeeter enne lõppu läks hoopis Kaia Heikist mööda. Selgus, et ka Kaia soovis Jaaniga paar sõna vahetada. Juba pehme jalaga Heiki koperdas kuidagi finishi poole ja autasuks aeg 18:54,3.
Teise nooruse leidnud Kaia lisas aga hoogu juurde ning lidus üle joone ajaga 18:44,5 (samuti isiklikrekord). Jaani ta siiski kinni ei püüdnud aga teades selle tütarlapse võimeid, võis arvata, et Jaan lihtsalt hirmust lisas hoogu ja soovis jooksu lõpetada omavahel mitte kinni seotud tossupaeladega.
Ajal, mil siinkirjutaja otsustas natukene õhtust päikest võtta, liikus üle joone ka Aivar. Kiiresti-kiiresti asus ka tema päikest nautima. Meie muutliku ilmaga Eestis täiesti enesest mõistetav tegevus. Vanemal härral võttis muidugi aega pisut kauem, et mõista päikse kasulikkusest ja sellest, et ka ühe koha peal lamades toimib päike kenasti aga 19:19,2 on kiireim aeg, millega Aivar sellise distantsi läbinud.
Kõige rohkem nautis esimest jooksu täppidest aga Kristiina. Liikudes mõnusa tempoga läks tal aega 19:48,9, mis sellisel distantsil tema isiklikrekord. Egas kui talle poleks öeldud, et aitab nüüd küll, teine jooks soovib ka startida, siis ta oleks veel üks-kaks ringi teinud. Õnneks ta väga pikalt vastu ei vaielnud üldsuse soovidele ja nii olidki esimese jooksu peategelased üle finishi tulnud.

Teine jooks
Kohe stardist oli näha, et Priit naudib sülle kukkunud olukorda ja asus kiiresti jälitama aeglasemaid jooksjaid. Viljar küll proovis algselt kaasa minna aga kohe näha, et elukogemust on kõvasti turjal – loobus sellest rumalusest. Mirjam valis endale sobiva tempo, soovides kindlustada täppnäistele kolmikvõit.
Priit võttis ühe skalbi teise järel ja usinamad juba arvutasid, mis võib too lõpuaeg tulla. Võib öelda, et arvutamine polnud tol hetkel kõikse parem oskus, sest Priit tuli üle joone ajaga 18:33,9. Umbes aasta eest jooksis ta 200 meetrit lühema distantsi sama kiiresti. Selline on mehe areng siis olnud. Võimas.
Viljar liikus omas tempos ja kuigi tundus, et tal hakkas pisut raske seal jooksu lõpus, siis tegelik põhjus oli loomulikult soov aidata klubikaaslast – oodates Priitu järgi sai paari hea sõnaga tema supertulemust toetada. Autasuks jällegi isiklikrekord ajaga 20:30,1.
Omale seatud eesmärgist kindlalt kinni hoidnud Mirjam tuli ka üle joone isiklikurekordiga 22:06,3. Sellega kindlustas ta ka naistäppidele tänaselt jooksult kolmikvõidu. Tublid täpid!

Kokkuvõttes võib öelda, et Jaan oleks võinud ka pisut pingutada, siis saanuks 8st osavõtjast 8 isiklikku rekordit.

Järgmise korrani!

Kohila 5000

jooksu tulemused: http://www.kohilasport.ee/tulemus/653