Jõulumäe metsajooks ja Rapla talvejooks

jooksutrenn
Uue jooksuhooaja  2 esimest võistlust on nüüdseks tehtud.

Pühapäeval, 10. novembril, joosti Jõulumäel 9,8 km pikkune metsajooks. Seal on ka kaugemas minevikus peetud Eesti krossijooksu meistrivõistlusi. Rajad on selles looduskaunis paigas rasked ja tõuse jagub igale maitsele. Tegelikult rada päris 9,8 km vist välja ei andnud. Täppsportlasi oli stardis täpselt kaks. Naisi esindas värske Täppsportlane Bret Schär ja mehelikumat poolt Mehis Mäe. Oli päris koraliku tasemega võistlus.

Mehis oli mõni nädal tagasi haige olnud ja ilmselt seetõttu kõige kergemat minekut ei olnud. Eks raske rada võimendas seda veelgi. Sellele vaatamata õnnestus Mehisel viiendana üle lõpujoone tulla. Ja ega tulemusel midagi viga polnud – igati normaalne jooks.

Bretil läks kohe kindlasti hästi. Kuna Bret on plaani järgi alles väga vähe harjutanud, on raske millegagi võrrelda. Ilmselt pole pikakasvuliste jooksjate kõige tugevam külg kohe kindlasti mitte krossijooks rasketes tingimustes. Eks selle tõttu läks ka distantsi keskel väga raskeks aga lõpp hea, kõik hea ning auhinnaline kolmas koht oligi tõsiasi. Naiste parimale, Anu Piirojale, oli kaotust veidi alla kahe minuti. Üsna napilt jäi ette sügisel üsna viisakasse vormi tõusnud Evely Kurg. Samas õnnestus edestada Anu Jooksutrennide teist liiget – Mirtti Verbitskast.
10. novmber – Jõulumäe metsajooks ~ 9,… km
Naised:
3. Bret Schär – 40:04,9 – üldarvetsuses 31. koht
Mehed:
5. Mehis Mäe – 36:17,4
——————————————————————————————————————–
Nädal hiljem, 17. novembril, toimus väga pikkade traditsioonidega Rapla talvejooks. Tegelikult oli asi talvest kaugel. Oli oma 10 kraadi sooja ja tundus rohkem kehva suvise ilmana kui talvena. Ja ega talv polegi veel tegelikult käes.
Nagu ikka joostakse algul 1 lühem ring ja siis 1 (naistel) või 2 (meestel) pikemat ringi otsa. Naiste distants tuleb kokku 3 km või napilt peale, meeste oma jääb ca 4,9 km kanti.
Täppsportlasi oli stardis 4. Nagu ikka, olid suuremad śansid naistel. Ja ega Liis-Grete Arro kellelegi teisele sõnaõigust ei andnud. Kohe algul jooksis ta konkurentide eest ära ja nii lõpuni välja. Lõpuks kärises vahe Liliana Torniga üle poole minuti. Liis-Grete tulemus tähistab ühtlasi ka selle võistluse uut  rajarekordit. Hooaeg on igal juhul edukalt alustatud ja siit saab ainult paremaks minna.
Sama kindlalt oli teises kohas kinni Liliana Torn. Kui 1 km järel olid paar konkurenti veel Lilianal üsna lähedal, paarikümne meetri kaugusel, siis viimase kahe kilomeetriga jooksis ka tema teistel kindlalt eest ära. Irmeli alustas rahulikumalt ja ühtlaselt joostes tõusis lõpuks viiendaks. N40 klassi naiste hulgas andis see Liliana ja Margit Mälteri järel kolmanda koha.
Tugevama poole ainus esindaja oli Olev Mitt, kes algul jooksis Liliana kannul aga kuna mängus oli M50 klassi kolmas koht, lasi väikese vahe sisse, sest konkurent oli lähedal ja sellise enesehävitusliku tempoga oleks lõpus väga riskantseks läinud. Peale finiśit Olev mainis, et jooks on korda läinud siis kui ta viimased 200 m suudab täiega spurtida. Seda ta ka suutis ja jättis ühe noore konkurendi kindlalt selja taha ning järelikult võib öelda, et jooks läks korda.
17. november – Rapla talvejooks
~ 3 km
1. Liis-Grete Arro – 10:33
2. Liliana Torn – 11:12 – N40 – I koht
5. Irmeli Jaanson-Vaher – 12:07 – N40 – III koht
~ 4,9 km
15. Olev Mitt – 19:09 – M50 – III koht
—————————————————————————————————————————-
Kahe nädala pärast kohtume Urmas Põldre sünnipäeva jooksul, kus sel aastal pikkust 5,3 km.
Jooksmiseni!