Hooaja viimased võistlused

Suuremad võistlused on enamuses läbi saanud aga väiksematel osaletakse ka puhkeperioodi ajal.

12. oktoobril toimus Rocca al Mares Roosa lindi jooks. Distants oli ca 5,1 km. Täppsportlastest osales jooksul Hana-Maarja Helinurm. Ta just nimelt osales, sest õiget purakat hoidis ta järgmise päeva Rabajooksuks. Aga meditsiinitöötajana on ilus sellisel üritusel kaasa teha. Hana-Maarja lasi stardis kõik jooksjad ilusti ees minema ja tuli rahuliku sörgiga finiśisse. 28.43,5 oli lõpuajaks ja eks see näitab, et väga tõsise pingutusega tegu ei olnud. Ometi möödus ta enamusest jooksjatest.
12. oktoober – Roosa lindi jooks ~ 5,1 km
9. Hana-Maarja Helinurm – 28:43,4 – üldarvestuses 17.
—————————————————————————————————————————————–
12. oktoobril toimus ka Tõstamaa jooks. Täppsportlane Mehis Mäe oli kuuendana finiśis ajaga 27:23. Täitsa tubli tulemus aga ega Mehis ise päris rahul ei olnud.
12. oktoober – Tõstamaa jooks ~ 7,5 km
6. Mehis Mäe 27:23
——————————————————————————————————————————————
Järgmisel päeval, 13. oktoobril, toimus pikkade traditsioonidega Viljandi linnajooks. Distants on seal 10,4 km ja tõusudest puudust ei ole. Võistluse lõpuosa tulebki pikalt üles. Mehis Mäe jooksis teist päeva järjest oli parima Täppsportlasena 13.-ndana finiśis. Mehise aeg oli 38:58,2. Väga tugeva lõpu tegi Marek Tõnismäe, kes lõputõusul tõusis mitu kohta ettepoole. Väga tubli jooksu tegi ka Olev Mitt, kes jäi M55 klassis napilt esikolmikust välja. Esikolmik oli aga ülikõva.
13. oktoober – Viljandi linnajooks ~ 10,4 km
13. Mehis Mäe – 38:58,2
67. Marek Tõnismäe – 45:34,4 – M40 – 11.
73. Olev Mitt – 45:43,9 – M55 – 4.
13. oktoobril toimus ka Rabajooks, kus startis üle pooleteise tuhande jooksja. Tavalisest veidi vihmasema ilma tõttu oli rada oluliselt mudasem ja seetõttu ka libedam ning aeglasem. Täppsportlasi oli stardis palju aga kuna sellel jooksul fikseeritakse ainult esikolmiku ajad, jäid paljud tulemused ainult osalejate endi teada. Siiski saadi ka üks esikolmiku koht. Liis-Grete Arro püsis pool maad Jekaterina Patjuki selja taga. Alles siis hakkas vahe tekkima. Lõpuks kogunes kaotussekundeid 33. Kolmas naisjooksja, Maria Veskla, jäi aga kaugele.
  Noorte tüdrukute arvestuses oli aga parim Rauno ja Heddy Tiitsu tütar Mariliis ajaga 27:43
13. oktoober – Rabajooks ~ 6,1 km
2. Liis-Grete Arro – 22:06.
Kerge treeninguna, sõbrannale toeks, läbis Bret Schär Rõuge maastikumaratoni lühema versiooni.
13. oktoober – Rõuge maastikumaraton – 24,5 km
4. Bret Schär – 2:40:48 – üldarvestuses 30.
Hooaja lõou suurimaks ürituseks on kindlasti Saaremaa 3-päeva jooks. Sel aastal õnnestus kõik ka ilmaga. Täppsportlasi oli stardis 8 ja distantsid õnnestus läbida 7 2/3 juhtudel. Ainult Mihhail ei viitsinud teisel päeval starti tulla. Täpsusjooksu tegi Tarvi Tameri, kes lõpetas kõik päevad 12. kohal ja suutis seda ka 3 päeva kokkuvõttes. Head jooksud tegid tegelikult kõik Täppsportlased. Eriti tahaks ära mainida kõige värskemat Täppsportlast – Kristjan Ööpikut, kelle eesmärk alla 3 tunni joosta täitus rohkem kui 4 minutise varuga.
18.-20. oktoober – Saaremaa 3-päeva jooks – 10 km + 16,195 km + 16 km
12. Tarvi Tameri – 33.56,4 (12.) + 57.36,7 (12.) + 57.25,1 (12.) = 2:28:58,0
59. Jaan Õun – 38.10,4 (64.) + 1:04.55,2 (58.) + 1:04.55,2 (65.) = 2:48:00,8
68. Kain Väljaots – 38.23,5 (69.) + 1:05.46,8 (67.) + 1:05.23,0 (71.) = 2:49:33,3
98. Kristjan Ööpik – 40.27,8 (127.) + 1:07.28,1 (88.) + 1:07.49,6 (105.) = 2:55:45,3
101. Kristjan Enno – 39.16,0 (96.) + 1:09.31,3 (118.) + 1:07.09,1 (92.) = 2:55:56,3
262. Marika Roopärg – 45.57,0 (294.) + 1:17.08,7 (239.) + 1:17.52,5 (271.) = 3:20:58,1
361. Raul Mändla – 48.20,5 (388.) + 1:24.42,1 (380.) + 1:21.56,7 (351.) = 3:34:59,3
–    Mihhail Korasteljov – 48:09,3 (384.) + – ——— + 1:24.31,4 (391.) = —
—————————————————————————————————————————————-
Nõmme ja Harku metsade vahel käis korralikus vihmasajus võimeid proovimas Toomas Pärnassalu. Oli tõeline mudakross aga mees jäi peale.
26. oktoober – Nõmme – Harku metsajooks 15 km
45. Toomas Pärnassalu – 1:28:10
Krusensterni jooksul osales 3 Täppsportlast. Tugevas vihmasajus toimunud võistlusel saadi päris häid tulemusi. Irmeli Jaanson oli teine naine ja kuna esimene naine oli samuti N40 klassist, tuli ka omas klassis teine koht. Lauri Ulm tegi pika soojenduse ette – 12 km ja siis läks starti. Kui kaugele tuldud, sai ka väheke rohkem joostud. Kain Väljaots sai M40 klassis teise koha ja üldarvestuses oli Rapla JK superkolmiku järel neljas.
27. oktoober – Krusensterni jooks ~ 4,2 km
4. Kain Väljaots – 15:07 – (M40 – 2. koht)
6. Lauri Ulm – 15:51
N2. Irmeli Jaanson – 17:33 – N40 – II koht ja üldaravestuses 9 . koht
Samal päeval toimus ka Pärnu rannajooks ja ka seal said jooksjad tugevat tormi tunda. Kuna jooks toimus rannas, oli Pärnu jooks veelgi hullem. Eks sellest tingituna olid ka tulemused tavalisest kehvemad. Liliana Torn pääses ainsana poodiumile nii rannajooksu tulemuse põhjal kui ka Pärnu kolmikürituse põhjal. Kolmiküritusel tuli tunnistada Anu Piiroja paremust. Aga kolme jooksu kokkuvõttes õnnestus Lilianal end täpselt Kadiliisi ette sättida, mõnesekundilise varuga.
Nagu tulemustest näha, olid tublid kõik teisedki Täppsportlased.
48. Viljar Hiienõmm – M50 – 6. koht
Marek Tõnismäe käis proovimas ekstreemselt rasket maastikujooksu. Rein pauli maastikujooks on juba pikka aega kalendris olnud aga sel aastal oli osavõtjaid suhteliselt vähe. Raja raskusastet näitab ka Mareki aeg, mis on ligi 50 minutit. Maanteel on Marel parimatel kordadel alla 40 minuti jooksnud.
3. november – Reinpauli maastikujooks ~ 10 km
15. Marek Tõnismäe – 49:44
Audru sildade jooksul osales 9,8 km distantsil Olev Mitt. Läks hästi – igati tasemel tulemus hooaja lõpuks.
Lühemal distantsil saavutas Mehis Mäe lausa teise koha ja seda vaatamata haigusest tingitud rohkem kui nädalasele treeningpausile.
3. november – Audru sildade jooks – 9,8 km
21. OLev Mitt – 41:27
3 km
2. Mehis Mäe – 9:56
 Albu sügisjooks toimus 29. septembril. Täppsportlastest oli kohal perkond Tiits ja Marge Nõmm. Nagu all olevatest tulemustest näha, läks üsna edukalt. Nii mõnigi kord oli asja poodiumile