Täppsportlased Pärnu-Jaagupis

Septembrikuu ja oktoobri alguse võistlemistest

jooksutrenn
Eelmistest postitustest on välja jäänud üks jooks. Nimelt õnnestus Marge Nõmmel augustikuu viimasel päeval käia nii salajasel jooksul nagu seda on Kostivere sildade jooks. Salaja õnnestus ka see jooks kinni panna. Kunagine Eesti krossijooksu meister on maastikujooksus endiselt tugev.

31. august – Kostivere sildade jooks ~ 5,2 km

N 1. Marge Nõmm 25:12
————————————————————————
Reedel, 13. septembril, toimus juba üsna pikkade traditsioonidega Saue õhtujooks. Stardis olid ka mõned Täppsportlased. Stardipaugu kõlades avanesid ka taevaluugid ja tugev vihmasadu võis alata. Aga ega see jooksjaid ei seganud. Nagu juba tavaks kipub saama, oli ka sel korral parim Täppsportlane naisjooksja. Liis-Grete Arro pani kõva tempo peale ja oli kindel võitja naiste hulgas. Mõnevõrra üllatuslikult ei suutnud temaga sammu pidada Oliver Kulbas. Tubli jooksu tegi sel aastal taas võistlema hakanud Irmeli Jaanson. Tasuks vanuseklassi III koht ja tubli 5 km tulemus.
13. september – Saue õhtujooks 5 km
N 1. Liis-Grete Arro – 17:41
N 11. Irmeli Jaanson – 20:45 – N45- 3. koht
16. Oliver Kulbas – 17:57
————————————————————————–
Eestis möödub vähe maratone ilma Marika Roopärgita. Nii ka sel korral. Tulemus oli ka tavapärane, veidi alla 4 tunni ja auhinnaline kolmas koht oligi käes.
13. september – Ultima Thule maraton
N 3. Marika Roopärg – 3:58:31
————————————————————————
Üle pika aja võistles Rauno Tiits trepijooksul. Suve jooksul on Rauno tõstnud olulisel määral tavalise jooksu võimekust ja võistelnud krossijookudes ja isegi staadionil aga trepijooksul mitte. On olnud ka mõned mäkkejooksud – suusahüppetorni vallutamised. Nüüd siis õnnestus üle pika aja proovile panna enda spets võimed. Koos paljude maailma parimate trepijooksjatega konkureerides tuli 16. koht. Kuna trass oli võõras ja täpselt ei teadnud kuidas rada kulgeb, tulid ka mõned ebatäpsused sisse. Paaril korral esines kerget komistamist ja jõu jaotamine ei õnnestunud 100 % aga tulemus oli päris hea.
Mõni aeg varem oli Rauno Soomes suusahüppetorni jooksul tulnud teiseks ühe Soome parima jooksja järel. Seal oli Rauno aeg eelmise aastaga võrreldes 2 sekundit parem. Lühikesel rajal on ka 2 sekundit areng ja kõik tundub minevat ülesmäge.
13. september – Turmlauf trepijooks – Austria
16. Rauno Tiits – 2.27,42
—————————————————————————
Kaks Täppsportlast käisid Jõhvis. Oli valida kahe distantsi vahel. Mõlemad valisid lühema jooksu. Ramune Susloviene saavutas naiste koondarvestuses lausa viienda koha. Lehol nii hästi ei läinud ja mõned kõigupausid tulid sisse aga M55 klassi 9. koht pole paha nagu üks kurikuulus treener ammustel aegadel armastas öelda.
14. september – Jõhvi rahvajooks ~ 5,5 km
N 5. Ramune Susloviene – 27:35
61. Leho Liidres – 35:31 – M55 – 9. koht
————————————————————————–
Üks mees käis lausa Long Beach´l 5 km jooksmas. Tulemustega on veidi keerulisem aga tundub sedasi, et Madis Reinumägi saavutas 20:03-ga omas grupis teise koha. Tubli tegu!
14. september – Long Beach 5 km
Madis Reinumägi – 20:03
————————————————————————-
Väsimusmurru tõttu suure osa hooajast vahele jätnud Kain Väljaots otsustas siiski staadionijooksu hooaja sel aastal avada, mis sest et alles 14. septembril. Nimelt sel päeval toimusid Anija valla meistrivõistlused kergejõustikus ja kavas oli ka Kaini lemmikdistants – 800 m. Peale pikka uuringut õnnestus Kainil kindlaks teha, et Kehras on nüüd korralik staadion ja endisest metsavahelisest kitserajast polnud enam jälgegi. Ja oligi minek.
Kõik 12 jooksjat pandi joonele ja anti ühine start. Ilm oli tuuline ja esimene ehmatus tuli juba stardikurvis üle elada. Kuna Kaini sprindikiirus on teada tuntud oma headuses, pääses ta kohe juhtima. Mõne hetke pärast selgus siiski, et päris siserajal ei saagi kogu kurvi läbida, sest heitesektori võrk tilbendas mõnusalt tuule käes ja haaras suuremate iilide puhul esimese raja enda alla. Mis muud kui teisele rajale ja kaarega mööda. Suure kiirusega ongi lamedamat kurvi lihtsam joosta. Ka tagakurvi jõudis Kain kindlalt esimesena ja seal üllatused jätkusid. Selgus seline asi, et kaks esimest rada oli enda alla võtnud jalgpalli värav. Õnneks oli radasid veel 2 ja konkurents oli veidi hõredam kui natuke aega hiljem toimunud Doha MM-l ning kõik võistlejad mahtusid ilusti väravast mööda. Teisel ringil Kain ennast enam üllatada ei lasknud. Heitevõrgust kaarega mööda, samuti ka jalgpalli väravast ja võiski uhkes üksinduses viimasele 200 m-le minna. Lõpp tuli küll veidi raskemalt aga Anija valla meister on Täppsportlane. Staadioni hooaeg sai suurvõiduga avatud!
14. september – Anija valla meistrivõistlused – 800 m
1. Kain Väljaots – 2.12,33
————————————————————————-
Järgmisel päeval käis Liliana Torn Rakveres. Endisest suurest jooksust on saanud nüüd lihtsalt üks tore sügisene rahvajooks aga ega see võistlusrõõmu ära võta. Kipub minema nii, et kui pole tegu just mõne suurema linnasarja jooksuga ja kui paar tippu puudu on ning kui Liliana kohale läheb, on tagasitulek alati karikaga. Nii ka nüüd. Liliana oli naiste üldarvestuse ülekaalukas võitja ja loomulikult ka omas klassis. Ega keegi meie Lilianale vastu saa.
15. september – Rakvere rahvajooks – 10 km
N 1. Liliana Torn – 39:39 – N50 – 1. koht
————————————————————————
20. septembril toimus Alu suurjooks. Kui eelmisel aastal oli Täppsportlasi stardis päris mitmeid, siis nüüd tõi kastanid tulest välja Kohila kunn – Olev Mitt. Üldarvestuse sai Olev tubli kuuenda koha ja M50 klassis Ain Kilgi järel teise koha. Tubli jooks Olevilt.
20. september – Alu suurjooks ~ 5,2 km
6. Olev Mitt – 20:16 – M50 – 2. koht
————————————————————————-
Järgmisel päeval toimunud Saaremaa pööripäeva jooksul oli stardis kohalik mees Jaan Õun. Päris ootuste kohaselt vist ei läinud aga ega olud ka just kõige paremad polnud. Kuues koht on selline Harju keskmine.
21. september – Sarma pööripäeva jooks 5 km
6. Jaan Õun – 18:57
————————————————————————-
Pirita sügisjooksul oli Täppsportlasi stardis veidi rohkem. Enne starti oli Kaisa Kukk Liis-Grete Arrole lubanud, et teeb kerge jooksu. Liis-Grete arvas teisiti, et midagi kerget ei tule. Ja tuligi tõsine andmine. Neljanda kilomeetri järel üritas Liisu veel eest äragi joosta. Sel korral pidas Kaisa veel vastu ja sai lõpus ikkagi kuue sekundise võidu kätte aga kergelt see küll ei tulnud. Liisu aeg oli tugevalt üle minuti parem kui eelmisel aastal. Napilt Liisu ees lõpetas parim Täppsportlane – Rauno Tiits, kes sel korral päästis meeste au. Tublid jooksud tegid ka Heddy Tiits ja Andres Sang.
22. september – Pirita sügisjooks ~ 6 km
N 2. Liis-Grete Arro – 21:48
N 11. Heddy Tiits – 26:50
18. Rauno Tiits – 21:43
37. Andres Sang – 23:38 – M40-10. koht
————————————————————————
Kõige rohkem Täppsportlasi võistles sel pühapäeval päeval Pärnu-Jaagupis. Nimelt toimus seal järjekordne Pärnu-Jaagupi poolmaratoni teatejooks. Etappide pikkused pole küll päris täpsed aga mõte jääb samaks. 2,5 km ringi pikkus on ligikaudu 2,45 km ja kahe ringi läbijatel tuleb siis 4,9 km. Viimane etapp on seevastu 3,55 km.
Täppsportlased olid kohal nelja võistkonnaga. Kuna sel aastal veteranide arvestust polnud, tuli koosseisud veidi ümber mängida, sest tavapärast meesveteranide esikohta lihtsalt enam polnud võimalik võita. Osalesime siis kahe meeskonnaga, ühe naiskonnaga ja ühe segavõistkonnaga. Startis 13 võistkonda. Koha peal konkurentide võistkondi üle vaadates selgus, et tõenäoline esimese meeskonna koht on kolmas aga väga õnnestunud jooksuga võiks ju ka teiseks tulla. Teine põnev moment oli et kas meie naiskond suudab meie teist meeskonda edestada ja kas järgmine naiskond pääseb ringiga sisse tegemisest. Segavõistkondi sel aastal rohkem polnudki ja sealt tuli siis kindel esikoht.
Põnevust siiski veidi oli. Heiki Pruul tuli avavahetusest liidrina aga teise vahetuse järel vajus meie meeskond kolmandaks ja sinna ka lõpuni jäi kuigi väike lootus teiseks tõusta püsis kogu aeg õhus. Nagu arvata võis, suutis meie teine meeskond siiski naiskonna selja taha jätta, mis sest et Mari Boikov ja Kaia Lepik tegid pikkadel etappidel paremad ajad kui mehed aga paar minutit jäi siiski vahet. Ja Anu jooksutrennide naised pääsesid ka ringiga sisse saamast.
Neli meie võistkonda oli esikaheksas. Etappide tulemused on allpool ja igaüks saab enda esinemist ise hinnata.
Oli tore spordipäev!
22. september – Pärnu-Jaagupi poolmaratoni ekiden – 2,5+5+2,5+5+2,5+3,5 km
3. Täppsportlased mehed I – 1:10:17
Heiki Pruul – 8:08
Mehis Mäe – 17:03
Lauri Ulm – 8:19
Tarvi Tameri – 16:21
Oliver Kulbas – 8:15
Kain Väljaots – 12:11
5. Täppsortlased mehed II – 1:17:14
Marek Tõnismäe – 8:42
Kristjan Ööpik – 18:59
Toomas Hirmat – 9:35
Kristjan Enno – 18:22
Marek Luts – 8:45
Priit Parts – 12:51
N 1. (6.) Täppsportlased naised – 1:19:27
Mirjam Piik – 9:44
Mari Boikov – 18:19
Hana-Maarja Helinurm – 10:36
Kaia Lepik – 18:07
Irmeli Jaanson – 9:49
Liliana Torn – 12:52
Sega 1. (8.) Täppsportlased segavõistkond – 1:28:44
Vilve Pilv – 11:51
Viljar Hiienõmm – 20:17
Veiko  Kase – 11:34
Aivar Reinap – 20:05
Raul Mändla – 10:43
Bret Schär – 14:14
————————————————————————
Teisipäeval, 24. septembril, toimus järjekordne Hubi jooks, millega mälestatakse legendaarset kohtunikku Hubert Kukke. Suusatunneli ehituse tõttu tuli sel korral veidi lühem ring joosta. Tavapärase 2,1 km oli distants 1,9 km. Selgus, et Kain Väljaots kõik keskmaajooksu võistlusi siiski kinni panna ei suuda. Sel korral tuli leppida teise kohaga paari aasta taguse noorteklassi suurlootuse Janno Joala järel. Noorem mees oli siiski parem. Aga ülejäänud seltskond sai seljatatud ja seal oli mitmeid Audentese noorjooksjaid, kes võiks küll veidi kiiremini liikuda.
24. september – Hubi jooks ~ 1,9 km
2. Kain Väljaots – 6:14
————————————————————————-
Kaks Täppsportlast leidsid end 28. septembril Hiiumaalt. Kuna seal toimus Tahkuna maastikujooks, löödi kaasa. Sai valida kahe distantsi vahel – 9 km (ilmselt veidi pikem) ja 5,6 km. Tarvi Tameri valis pikema distantsi. Päris põnev võistlus oli olnud. Vahed said selgeks alles lõpuheitluses. Esikolmik lõpetas 4-sekundiliste vahedega ja Tarvi neist esimesena.
Andekas naisjooksja Hana-Maarja Helinurm startis lühemal distantsil ja tegi seda samuti väga edukalt. Praegusele noorte eliiti kuuluvale Lisett Altile Hana-Maarja küll vastu ei saanud aga kõik ülejäänud konkurendid jäid selja taha. Tulemuseks tubli teine koht. Nii see kõik alguse saab.
28. september – Tahkuna maastikujooks ~ 9 km
1. Tarvi Tameri – 34:37
~ 5,6 km
N 2. Hana-Maarja Helinurm – 28:11
————————————————————————–
Samal päeval toimus üks uus jooks – Kohila sügisjooks, kus peakorraldajaks oli Täppsportlane Olev Mitt. Kuna võistlus tuli kalendrisse üsna viimasel hetkel ja paljudel olid plaanid juba tehtud, jäi Täppsportlaste osakaal võib-olla natuke kesiseks. Koos peakorraldajaga saime siiski 6 jooksjat rajale ja ega seda nii väga vähe olegi. Esineti aga suurepäraselt, eriti naiste osas, kus saavutati lausa kolmikvõit. Meeste au suutis sel korral päästa Kain Väljaots, kes võitis M40 klassi esikoha ja oli 11 sekundit enne naiste üldvõitjat Liis-Grete Arrot finiśis. Taas tegi hea jooksu Liliana Torn, kes sellel võistlusel jooksis N40 klassis ja võitis selle klassi. Irmeli Jaanson oli N40 klassi teine ja järgmine naine ka kokkuvõttes. Jaan Õun proovis kuidas Kohilasse rattaga sõita on. Lõpus oli raske olnud. Peale seda proovis ta kuidas joosta on. See oli veel raskem olnud. Kuigi oli raske, sõitis Jaan ka tagasi rattaga. Vaid peakorraldaja Olev Mitt jäi omas klassis neljandaks aga olekski imelik enda korraldatud võistlused endale auhinda üle anda. Peab siiski lisama, et M50 klass oli üldse kõige tugevam klass. Selle klassi mehed said üldarvestuses teise, kolmanda ja neljanda koha. On alles vanamehed!
28. september – Kohila sügisjooks ~ 5,1 km
N 1. Liis-Grete Arro – 18:57,3 – (6.)
N 2. Liliana Torn – 19:19,1 – N40 – 1. (9.)
N 3. Irmeli Jaanson – 22:34,4 – N40 – 2. (19.)
5. Kain Väljaots – 18:46,2 – M40 -1.
10. Jaan Õun – 19:42,6 – M30 – 1.
12. Olev Mitt – 20:26,6 – M50- 4.
—————————————————————————-
Järgmisel päeval toimus Rae run sügisjooks, mis oli ühtlasi ka seeriajooksu viimaseks etapiks. Sel korral läks nii nagu alati ja parim Täppsportlane oli naisjooksja. Liliana Torn võitis ka kõiki teisi naisi ja N50 vanuseklassis.
Ka meeste osas saavutati kaks auhinnalist kohta. Marek Tõnismäe oli M40 klassis kolmas ja Olev Mitt M50 klassis teine. Napilt jäi poodiumilt välja M50 klassis neljandaks tulnud Aivar Reinap. Tubli oli ka Raul Mändla.
Sarja kokkuvõttes pääsesid poodiumile Aivar Reinap ja Marek Tõnismäe. Mõlemad said kolme jooksu kokkuvõttes teise koha.
29. september – Rae run ~ 5,8 km
N 1. Liliana Torn – 22:28 – N50- 1. (14.)
M40 3. Marek Tõnismäe – 23:09 (20.)
M40 12. Raul Mändla – 28:16 (64.)
M50 2. Olev Mitt – 23:55 (24.)
M50 4. Aivar Reinap – 24:38 (28.)
—————————————————————————–
Mõned Täppsportlased ei viitsinud Eestis joosta ja põikasid Saksamaale. Nimelt toimus 29. septembril Berliinis maratonijooks, kus on teadaolevalt maailma kiireim rada. Maailmarekordist jäi Kenenisa Bekelel siiski 2 sekundit puudu aga kiired ajad jooksid ka järgnevad jooksjad ja seda vaatmata Eliud Kipchoge puudumisele.
Täppsportlasi oli stardis kolm – Kaia Lepik, Mari Boikov ja Lauri Ulm. Igal ühel olid omad eesmärgid ja eks mõtetes lootsime kõik maksimaalseid tulemusi. Kuna kõigil kolmel on terve hooaja jooksul olnud teatud probleeme, olid ka mitmed küsimärgid õhus.
Kaia Lepik oli pool hooajast vaevelnud erinevate haiguste küüsis ja kuigi Tallinna maratoni raames peetud poolmaraton oli positiivne moment, läksid ilmad järjest külmemaks ja tervis jälle kehvemaks. Võistlushommikul ärkas Kaia kehva enesetundega ja ilmselt oli tulevikule mõeldes hea, et ta väga tugevasti pingutama ei hakanud.
Mari Boikov oli alles kevadel normaalselt harjutama saanud hakata ja opereeritud jalg andis aegajalt ikka endast veidi tunda. Eks reaalne eesmärk oligi tema enda poolt pakutud 2:55-3:00 kuigi loodame ju kõik parimet. Suve jooksul oli Mari teinud küll paar päris edukat starti aga maraton siiski midagi muud. Maratonis naljalt midagi juhuslikku ei sünni.
Lauri Ulmil oli suve algul lähendjalihase venitus ja tuli teha 3-nädalane treeningpaus. Lauri on maasikakasvataja ja õnneks sattus see vigastus just maasikate korjamise ajale. Vähemalt midagigi head. Tagasitulek oli algul raske. Jalad ei kannatanud koormust ja osa trenne tegi Lauri rullsuuskadel. Muide lumel suusatas Lauri esimest korda ka alles möödunud talvel. Aga eesmärgid kasvasid koos jala paranemise ja treenituse taastumisega. Kui veel augusti algul mõtles Lauri ainult maratoni läbimisele, siis septembris hakkas ta ise ka uskuma, et vähemalt isikliku suudab joosta.
Väga kiires tempos alustasid nii Lauri kui Mari. Kaia jäi juba alguses enda isikliku rekordi graafikust maha. Lauri aga jätkas poole maani alla 2:45 graafikus. Kuskil 25 km järel hakkasid lihased väsima, sest ega mahutrenne just üleliia palju polnud Lauri sel suvel teinud. Just mahu puudumine andis tunda, sest füüsiliselt ei olnud Lauri üldsegi väsinud. Tempo õnneks väga ära ei kukkunud ja jäi teatud tasemele püsima ning esimest korda õnnestus alla 2:50 joosta. Isiklik rekord paranes üle 7 minuti. Sellega peab küll rahul olema kuigi vahepeal tundus ka 2:45 kanti aeg tulevat.
Mari jätkas langevas trendis. Ka temal oli suurem probleem just lihastes, mitte jooksuvõimes. Väsinud lihased viisid kiiruse alla ja tempo langes. Ilmselt võinuks veidi rahulikum algus paari minuti võrra tulemust parandada. Aga sellega peab rahul olema. Hooaja kiireim maraton ja alla 3 tunni. Palju siin väikeses Eestis ikka alla 3 tunni jooksvaid naisi on.
Kaia läks 15 km järel üle aeroobsele reźiimile. Eks seda näitas ka kogu võistluse keskmine pulss, mis oli 157 ehk oma 10 lööki alla tavalise. Lõpu eel jõudis Kaia Marile järele ja kutsus teda kaasa, et teeks paar kiiremat kilomeetrita aga Mari otsustas oma tempo juurde jääda ja nii ta läks. Tegelikult oli Kaia võistluse järel väga värske, sest suur osa võistlusest oli joostud aeroobse läve kiirusel või napilt üle.
29. september – Berliini maraton
N 109. Kaia Lepik – 2:56:47
N 124. Mari Boikov – 2:58:24
1040. Lauri Ulm – 2:49:24
—————————————————————————-
Marek Luts käis teiste politseinikega võidu jooksmas ja võidu ta võttis. Ise arvas ta sellest jooksust nii: “Eile 03.10.2019 toimusid Pärnumaal Jõulumäe tervisespordikeskuses järjekordsed Politsei-ja Piirivalveameti krossijooksu meistrivõistlused. Distants oli 3 km. Mul õnnestus saada M45 klassis I koht ajaga 11:24, loomulikult õige aeg 11:11 selgus hiljem kuna kohtunikel oli stopperitega probleemid ja kõigi ajad olid 13 sek paremad 🙂

Jooksu kohta niipalju, et ilm jooksmiseks oli väga hea, kuigi eelnevalt oli sadanud. Rada oli ka korraldajate poolt väga hästi ettevalmistatud. Joosta tuli kaks 1,5 km ringi. Tegin ilmselt endale esimese ringiga liiga, sest teine ring tuli palju raskemalt, aga kuna sel aastal on rohkem rõhku pandud maratonile, siis võib jooksuga igati rahule jääda.”

3. oktoober – Politsei- ja Piirivalveameti MV – 3 km murdmaajooks
M45 1. Marek Luts – 11:11
—————————————————————————–
Kuigi Tartu linnamaratonil startis vähe Täppsportlasi, tõi see rõõmu meile kõigile.
Maratoni jooksid kaks tublit naist – Anneli Tühis, kes võitles Kuubiku arvestuses auhinnalise koha nimel ja Marika Roopärg, kes sel korral kellelgi tempot tegema ei pidanud. Anneli suur unistus on kunagi alla 3:30 joosta. Sel aastal oli ta päris pikalt alla kolme ja poole tunni graafikus aga lõpus läks raskeks ning üle nelja minuti tuli kauem joosta. Tasuks aga kuubiku arvestuses teine koht Reeda Tuula järel.
Marika Roopärg ilmselt ei uskunud ise ka, et ta nii kiirelt joosta suudab. Tõusvas tempos läbitud maratonil läks viimastel kilomeetritel tempo eriti kiireks ja esmakordselt tuli aeg alla 3:40. Eks põhjus oli ka selles, et päris igal nädalal polnud ta nüüd maratoni enam läbinud ja sai värskemana rajale minna.
Kõige suuremad rõõmusõnumid tulid poolmaratoni trassilt. On teada, et rada pole just kõige kergemate killast ja siin aega joosta pole kaugeltki lihtne. Liis-Grete oli viimasel perioodil harjutanud sellise eesmärgiga, et läbida poolmaraton 3:55 tempos. No mõned sekundid võinuks ka aeglasem olla aga alla 1:24 oli plaan kindlasti joosta. Nagu Liis-Grete puhul tihti juhtunud on, ei anna ta eesmärile pühendunult põrmugi järele ja kui ta vormis on, ületab ta igasugused ootused ja lootused. Nii ka nüüd. Distants õnnestus läbida lausa 3:54 tempos ja esimesel distantsipoolel veel Liisu läheduses jooksnud Marin Tibar jäi lõpuks ligi kahe minutiga maha. Liis-Grete võimsust näitas 3:20-ga läbitud viimane kilomeeter, mis oli küll kergelt allamäge aga väsinud jalgadega võib vahel allamäge väga raske joosta olla. Nüüd on Liisu poolmaratoni tippmark 5 sekundit parem kui Kaia Lepikul. Õnnitlused Täppsportlaste poolt ka Marionile linnasarja võidu ja õnnestunud hooaja puhul. Marion oli Eestis ikkagi selle hooaja selge valitseja ülipikkadel distantsidel.
10 km-s oli stardis 2 Täppsportlast. Liliana Torn algul ei plaaninudki Tartusse tulla ja seetõttu sai kolmapäeval veel korralik trenn tehtud. Suure üllatusena võis võistluse protokolli sirvides aga leida Liliana tulemuse laupäeva lõuna paiku 10 km lõpetajate hulgast. Liliana oli reedel hakanud punkte kokku liitma ja teades, et Paide-Türil on tugev seltskond jooksma tulemas, kus punkte raskem saada, otsustas ta teise koha nimel ka Tartus startida. Arvestades Tartu rada, oli tulemus väga hea.
Heiki Pruulil kujunes Tartu 10 km hooaja viimaseks võistluseks. Kuna sügisene vorm on hea olnud ja aeroobne treenitus samuti hea, oli plaan hooaja 10 km tippmarki parandada. Ilmselt jäi natuke otsustavusest puudu, et tugevate jooksjatega kaasa minna. Otsutaval hetkel lasi Heiki naiste liidergrupis jooksnud naised minema ja jäi ühte gruppi endast taha poole jännud jooksjatega, kellest lõpus kergelt jagu sai. Palju küsimärke jäi õhku aga ega see viimane jooksuaasta polnud. Järgmisel aastal uuesti.
5. oktoober – Tartu linnamaraton
N 21. Anneli Tühis – 3:34:13 – N40 – 6. (162.)
N 24. Marika Roopärg – 3:39:10 – N50 – 1. (187.)
poolmaraton
N 1. Liis-Grete Arro – 1:22:17 (23.)
10 km
N 5. Liliana Torn – 39:20 – N50- 1. (37.)
33. Heiki Pruul – 38:59 – M40 – 4.
—————————————————————————–
Veidi rohkem Täppsportlasi oli stardis Paide-Türi rahvajooksul, kus tuli läbida 13,6 km. Naisi oli stardis 3 ja mehi 5. Meeste au päästis Tarvi Tameri sedapuhku küll üsna kindlalt aga 2 järgmist olid naised – Kaia Lepik ja Liliana Torn.
Kaia langetas otsuse osalemise kohta alles päris viimastel päevadel. Nädal tagasi sai Berliinis maraton joostud aga kuna ta seal maksimupingutust ei teinud, oli ka taastumine tavalisest kiirem olnud ja ega tulemusel väga viga olnud. Kiirust küll nappis, eriti distantsi algosas ja Maria Veskla pääses algul pikalt eest ära. Lõpp aga sujus hästi ja neljas koht oli pigem positiivne tulemus. Liliana lõpetas seitsmenda naisena ja linnasarja teine koht oligi kindlustatud. Pealegi jooksis Liliana kiireima aja sellel rajal läbi aegade. Ka N45 klassi esikoht kuulus Lilianale. Naistest tegi tubli jooksu ka Vilve Pilv.
Meeste osas oli Tarvi Tamerist juba juttu. 16. koht tuli väga kiire ajaga. Suurepärased jooksud tegid ka Kristjan Ööpik ja Marek Tõnismäe. Ilmselt veidi rohkem lootis Kristjan Enno aga alati pole parim päev. Poodiumile jooksis end meestest ainsana M55 klassis võistlev Olev Mitt, kellele kulus vanuseklassi kolmas koht.
6. oktoober – Paide-Türi rahvajooks ~ 13,6 km
N 4. Kaia Lepik – 52:07 (33.)
N 7. Liliana Torn – 53:27 – N45 – 1. (45.)
N 72. Vilve Pilv – 1:14:11 – N45 – 12. (335.)
16. Tarvi Tameri – 46:46
50. Kristjan Ööpik – 54:18
56. Marek Tõnismäe – 54:57 – M35 – 16.
58. Kristjan Enno – 55:21 – M45 – 10.
70. Olev Mitt – 56:50 – M55 – 3.
——————————————————————————
Jooksmiseni ja kohtumiseni järgmistel võistlustel!