Kohila 1500 m, Filter temposari – 4km ja Saare maakonna meistrivõistlused murdmaajooksus

Kolmapäevasel Kohila seeriajooksu kolmandal etapil startis 1500 m jooksus lausa 89 võistlejat + lisaalana kavas olnud 300 m-s veel 6 jooksjat. See peaks olema selle võistluse rekord. Väärilise panuse andsid ka Täppsportlased 16 osalejaga. Toimus 6 jooksu aga tegelikult oleks võinud neid veelgi rohkem olla, sest aeg seadis piirid. Mõnes jooksus oli lausa 16 jooksjat, mis 1500 m jaoks on veidi liiga palju. Aga nüüd võistlusest lähemalt.
Nii nagu üle-eelmisel korral, joosti ka nüüd esimene jooks ilma Täppsportlasteta. Selles jooksus oli hulgaliselt lätlasi ja eesotsas Razgalisega nad ka võidutsesid. Razgalise võiduaeg oli 3.55,62.
Teises jooksus läks aga andmiseks. Stardis oli lausa 4 Täppsportlast – Tarvi Tameri, Danel Taur, Heiki Pruul ja Lauri Ulm. Kõik nad püsisid ka päris hästi konkurentsis. Ka sel distantsil kujunes nii, et enamuse jooksust vedas Tarvi. Lõpusirgel tuli küll 1 noorem konkurent mööda lasta aga kõik ülejäänud vastased said kindlalt alistatud. Daneli ja Heiki heitlusest väljus sel korral võitjana Danel. Lauril veel 1500 m teravust ei olnud aga korralik jooks tuli temaltki.
Kolmandas jooksus startis 3 Täppsportlast – Karl Peeter Valk, Kristjan Ööpik ja Eero Mõttus. Päris paraja tasemega jooks oli see neile. Kui jooksu algfaasis oli meie omadest parimal positsioonil Kristjan, siis poolel maal nihkus ettepoole Karl Peeter. Eero magas õige spurdi hetke maha ja lõpujoonel olid nad Kristjaniga täpselt korraga. Isegi elektriaeg ei selgitanud paremust.
Neljas jooks oli naiste jooks. Startis 3 Täppsportlast – Bret Schär, Liliana Torn ja Mirjam Piik. Bretil soovitasin prognoositavaks ajaks kirja panna 5.05 ja nagu hiljem selgus, väga mööda ei pannudki. Enne jooksu olin mures kas Bret ikka piisavalt kiirelt alustab aga läks hoopis vastupidi. Algus sai hoopis liiga kiire ja Bret püsis Eesti eliidi kannul. Esimene ring tuli 1.15-ga, mis teeks lõpuajaks 4:40 kanti. Poolel maal tuli siiski natuke lõivu maksta ja paar konkurenti mööda lasta aga 5.05,99 oli igati tubli tulemus esimesel katsel. Veidi mõõdukama alguse korral võinuks ehk isegi 5 minuti piir alistuda. Lilianal ja Mirjamil olid omad eesmärgid ja enam-vähem ka nii läks. Ega neile omas klassis keegi vastu saa. Lausa kardetakse neid.
Viiendas jooksus oli 4 Täppsportlast – Andres Sang, Viljar Hiienõmm, Olev Mitt ja Mihhail Korasteljov. Ka see oli põnev jooks. Algul oli meie omadest parimal positsioonil Viljar. Siis läks aga Andres eest. Lõpusirgel tundus, et ka Olev saab Viljarist mööda aga viimased 50 m olid Viljaril kiiremad ja klubi parim M50 noormees oli taas Viljar. Kümmekond sekundit tagapool lõpetas Mihhail.
Jäi veel kuues ja seal püsisid terve jooksu vältel tippkonkurentsis Raul Mändla ja Madis Valk. Nagu ka eelmistel võistlustel jooksis terve distantsi ees Raul. Madise spurt oli sel korral terav ja lõpusirgel õnnestus tal Rauli üsna kindlalt edestada.

——
Pühapäeval jooksis Tarvi Tameri Filter tempojooksude sarja teisel etapil Arukülas. Ilm oli ka sel korral tuuline ja tuule suund ikka nii, et lõpus raskem oleks. Distantsi esimene pool oli rohkem allamäge ja taganttuules, teisel poolel oli rohkem tõusumeetreid ja korralik vastutuul. Kas põhjustas seda tuul või olid vahekorrad nädalaga veidi muutunud aga just vastutuule otsal pani Tarvi sel korral enda paremuse Janar Juhkovi ees maksma ja vahetas esimese etapi kolmanda koha teise koha vastu. Ei aidanud Janarit ka Nike imetossud. Võitja oli taas Bert Tippi.
07.06.2020. Filter temposari ~ 4 km
2. Tarvi Tameri – 13:08,5
——

Teistest Täppsportlastest ei tahtnud maha jääda ka Jaan Õun. Kuna sel nädalal Sarma seeriajooksu etappi ei olnud, tuli joosta Saare krossi. Ise kirjutas ta sellest alljärgneva lühiloo:

“Eile toimus Saare MV maastikujooksus – distants oli u. 5,8 km, sain 5. koha ajaga 22:08. Korraldaja Tõnu on selle kohta kirjutanud, nii et mul polegi suurt lisada.

Võtsin stardis liiderneliku seljataha, aga see tempo tundus natuke liiast. Nii jooksingi kogu maa 5. kohal. Veteran Tarmo Mändla jäi juba esimesel kilomeetril liidritest pisut maha, aga järgi ma ei jõudnud, vahe kasvas esimesel distantsi poolel mitmekümnele sekundile. Samas tagantpoolt kadus ka ähkimine ära, nii olin ka jälitajatest vaba. Nii kulgesingi korraliku tempotrenni hooga üksi lõpuni, polnudki eriti võistlusmomenti. Neljanda koha püüdmine oleks olnud korralik pingutus, aga neljas koht on ju üsna jama. Eriti meistrivõistlustel. Tarmo sai neljandast kohast hoolimata medali, sest ta oli veteranide teine. Minu taga oli Rain Jano, kes oli veteranide kolmas. Mina nende vahepeal olen veel noor, järelikult peab kiiremini jooksma et pildile pääseda.”

07.06.2020. Saare maakonna meistrivõistlused murdmaajooksus ~ 6 km

5. Jaan Õun – 22:08,7

——

Selle nädala kolmapäeval jookseb enamus Täppsportlasi Kohilas 5000 m, Jaan Õun osaleb Sarma seerial tunnijooksus, mis sel korral on reedel ja Tarvi ilmselt stardib Filter temposraja 5 km etapil pühapäeval.