Mai teise nädala võistlemistest

jooksuvõistlused

Ka sel nädalal oli soovijail võimalus tiirutada ümber Järvamaa järvekeste. Kohalik staar Liliana Torn kasutas selle ära. Esimeseks jooksuks oli teisipäevane Ambla SK etapp, kus distantsi pikkust polnud juhendisse märgitud aga aegade järgi julgeks pakkuda ligikaudu 1,2 km. Naised ja noored poisid jooksid ühe ringi, mehed 2 ringi. Ühe ringi läbijatest oli Liliana absoluutselt kõige kiirem.

09.05.2023. Ambla SK seeriajooks. Ümber järve jooks – III etapp ~ 1,2 km
naised:
1. Liliana Torn – 4.08,35 (N40-54 -1. koht)
——
Kui treener Kohilasse kohale jõudis, oli parkla paksult autosid täis (tegelikult tulin hoopis rongiga). Aga keda polnud, olid jooksjad. Selgus, et koolis toimus Emadepäeva kontsert. Mis jooksjate koosseisu puutub, siis sellega oli küll halvasti. Lõpuks sai tulemuse protokolli vaid 26 jooksjat. Peab mainima, et ega Täppsportlased ka aktiivse osalemisega ei hiilanud. Jala joonele panid vaid Mirjam Piik ja Eero Mõttus. Ja ega ka tulemuste tase just kõige parem polnud. Alla 10 minuti suutis joosta vaid üks mees. Naised jäid kõik 12 minuti taha. Esimeses jooksus Täppsportlasi polnud ja seal joostigi ainus alla 10 minuti tulemus. Mario Markus võitis võistluse 9.44,51-ga. Kõigil ülejäänutel läks üsna kindlalt üle 10 minuti.

Teises jooksus tulid siis meie omad starti. Eero oli jooksu favoriit, sest oli prognoositavaks ajaks pannud 11:00. Mirjami prognoos oli tagasihoidlikum – 12:30. Esimesed mõnisada meetrit vedas Martin Käsper. Siis läks Eero ette ja sai kohe ka väikese vahe sisse. Mirjam sai samuti mõnesaja meetri järel naiste liidrikoha enda kätte aga konkurendid püsisid üle poole maa üsna lähedal. Mõlemad meie jooksjad jooksid paraja varuga ja kui lõpus kiiremad ringid tehti, oli selge, et jooksu võidab Eero ning kiireim naine on Mirjam.

10.05.2023. Kohila seeriajooks 3000 m
naised:
1. Mirjam Piik – 12.22,99 (N40-49 – 1. koht)

mehed:
11. Eero Mõttus – 11:01,03 (M40-49 – 5. koht)
——
Filter temposarjas osales sel korral 2 tuttavama nimega ratturit – Ergo Lilienberg ja Leho Liidres. Kuna tegu oli paarissõiduga, võis sõita paaris aga keelatud polnud ka üksi startimine. Nii juhtuski, et Ergo startis paaris koos Iren Irbega ja Leho otsustas distantsi üksi läbida. Mõlemad meie sõitjad arendasid tunduvalt suuremat kiirust kui esimesel etapil ja tulemustega võib rahul olla.

10.05.2023. Filter temposari – ratas 25 km paarissõit:
171. Ergo Lilienberg – 43:13 (34,7 km/h) M45 – 21. koht
203. Leho Liidres – 51:35 (29,1 km/h) M55 – 12. koht
—–
Selle nädala teise võidu sai Liliana Torn. Sel korral joosti ümber Preediku järve. Ka sel korral jooksid mehed 2 ringi ning naised ja noored poisid ühe ringi Kuna distants oli oluliselt pikem, tervelt 1,7 km, oli Liliana ülekaal tavalisest palju suurem. Ükski ühe ringi jooksja talle vastu ei saanud ja pääsu polnud ka poistel.

11.05.2023. Ambla SK seeriajooks – Preediku järve jooks ~ 1,7 km
naised:
1. Liliana Torn – 6.27,2 (N40-54 – 1. koht)
——
Viimsi jooksul oli valida kahe distantsi vahel. Kaks oli stardis ka Täppsportlasi ja sõbralikult jagati ka distantsid. Toomas Pärnassalu startis 15 km-s ja Raul Mändla läks 7 km distantsile. Kuna vanuseklasse oli vähe, tuli Toomasel tavapärase M55 asemel joosta M45-s aga ega see tulemust kehvemaks teinud. M50 klassi mehel Raulil tuli lausa M35 klassi noortega end võrrelda. Kannatas võrrelda küll.

13.05.2023. Viimsi jooks 15 km
40. Toomas Pärnassalu – 1:09:57 (M45 – 10.)

7 km
32. Raul Mändla – 32:40 (M35 – 17.)
——
Ka Sauga Kevadjooksul joosti mitut distantsi. Marge Nõmm startis 10 km-s ja Mehis Mäe 5 km-s. 10 km jooksjate hulgas oli Marge lausa kolmas naine ja ega teine koht kaugele jäänud. Võitja, Anu Piiroja, oli omast klassist. Mehis tegi 5 km-s terava stardi aga distantsil hoog veidi langes. Samas kuues koht pole vähese harjutamise pealt sugugi paha.

13.05.2023. Sauga kevadjooks 10 km
naised:
3. Marge Nõmm – 48:17 (N50 – 1.koht, üldkoht – 28.)

5 km
6. Mehis Mäe – 19:37
——
Paliveres joosti traditsiooniline miilijooks. Tegu on eraldistardist maastikujooksuga, mis joostakse päris raskel maastikul. Täppsportlasi esindas Kaia Lepik. Tundub nii, et kolmeteistkümnes üldkoht toob Kaiale edu. Nii ka nüüd. Naistest oli Kaia ülekaalukalt parim, umbes nagu Liliana Järvamaa jooksudel. Kaksteist meest siiski suutis suuremat kiirust arendada.

13.05.2023. Palivere miil
naised:
1. Kaia Lepik – 6.38,5 (üldkoht – 13.)
——
Valgamaal teeb tegusid Marek Luts. Hummuli pargis joosti 5 km. Mareki lõppkoht ühtis ilusti distantsi pikkusega ehk siis Marek oli viies. M50 meeste hulgas ei saanud keegi Marekile vastu.

13.05.2023. Hummuli Pargijooks ~ 5 km
5. Marek Luts – 22:03 (M50 – 1. koht)

——
Soome suurimal jooksuüritusel osales Kristjan Ööpik. Distantside skaala oli lai ja Kristjan valis välja poolmaratoni distantsi. Ilm oli väga soe ja rada võõras. Eks see kindlasti raskendas jooksmist. 10 km vaheaeg oli 40:23 ja sel hetkel oli Kristjan 82. Vaheaegu võeti ka 20 km peal. Seal oli Kristjan esimese saja hulgast välja langenud. Vaheaeg oli 1:23:25 ja koht sel hetkel 102. Viimane 1,1 km tuli täpselt samas tempos nagu teine kümme kilomeetrit aga ilmselt paljud konkurendid sooritasid lõpukiirendust ja seetõttu tuli veel 9 kohta loovutada. Vaatamata veidi langevale kiirusele, oli Kristjan ise oma jooksuga rahul, sest teine pool distantsist oli oluliselt raskema reljeefiga. Just suuremad tõusud ja kruusalõigud langesid distantsi lõpuossa.