Ühe nädala jagu võistlemisi ja mõned varasemad võlad

jooksuvõistlused

Päev enne Viljandi järve jooksu võttis Marge Nõmm tee Tabasallu ja tegi seal veidi väiksema ringi. Nimelt toimus tol päeval järjekordne Tabasalu jooks. Distants on seal endiselt 4,8 km ja rada on suhteliselt lihtne – vähe tõusumeetreid ja kiire asfalt. N50 tütarlaste hulgas Margele vastaseid polnud. Naistest oli Marge 13. lõpetaja. Täppsportlastest osales veel Toomas Pärnassalu, kes lõpetas Margest 8 kohta eespool. M50 poiste hulgas oli ta kuues.

30.04.2023. Tabasalu jooks ~ 4,8 km
31. Toomas Pärnassalu – 20:53,9 (M50 – 6. koht)
35. Marge Nõmm – 21:54,5 (N50 – 1. koht)
——
TalTech jooksust võttis ainsa Täppsportlasena osa Robert Tiismus. Nagu suurmehed ütlevad – polnud paha jooks Roberti poolt.

04.05.2023. TalTech Jooks ~ 5,5 km
42. Robert Tiismus – 24:10,8
——
Üks lisatulemus Viljandi järve jooksule. Eelmise loo kirjutamisel jäi märkamata Marge tubli jooks, mis päädis N50 klassi kolmanda kohaga.

01.05.2023. Suurjooks ümber Viljandi järve
445. Marge Nõmm – 56:22 (N – 44. koht; N50 – 3. koht)

Ning raja kõndis läbi ka Marika Roopärg
——
Nüüd Järvamaal resideeruv Liliana Torn lööb usinalt kaasa kohalikel väiksematel jooksudel. Käravete järve ümber joostes juhtus selline huvitav lugu, et üks naiste põhiklassi jooksja (Õnnela Rodendau) suutis raja isegi 5 sekundit kiiremini läbida kui Liliana. Aga eks seda võib vahel juhtuda kui hommikul teha põhitrenn ja õhtul võistlema minna. Omas klassis oli Liliana võit ülekaalukas.

02.05.2023. Käravete järve jooks ~ 1,2 km
naised:
2. Liliana Torn – 4.14,2 (N40-54 – 1. koht
——
Ambla järve ümber joosti veidi lühem ring aga sel korral Lilianast kiiremaid ei leidunud. Ilmselt kannataks ka staadionil 800 m jalga joonele panna. Märkusena siia juurde, et tegu on selle kui eelmise jooksu puhul tõsiste krossijooksu radadega. Sellest ka sellised veidi pikematele distantsidele sobilikud tulemused.

04.05.2023. ümber Ambla järve jooks ~ 0,7 km
naised:
1. Liliana Torn – 2.35,3 (N40-54 – 1. koht)
——
Harjumaa liikumissarja avaetapil lõi kaasa Viljar Hiienõmm. Oli ka põhjust. 5 km tundub olevat Viljari lemmikdistants ja miks siis mitte joosta. 20 minutit jäi veel alistamata aga M50 klassis sai Viljar põnevas lõpuheitluses jagu Leho Lajast ja pääses kolmandana poodiumile.

06.05. Laulasmaa jooks ~ 5 km
29. Viljar Hiienõmm – 20:26,5 (M50 – 3. koht)
——
Kuressaare Linnajooksul osales 3 Täppsportlast. Kristjan Ööpik ja Jaan Õun jooksid 10 km ning Danel Taur 5 km. Tuuline ja suhteliselt jahe ilm tegi võistlemise kindlasti raskemaks aga tingimused olid kõigile võrdsed.

Kui protokolli uskuda, pani Jaan Õun 10 km stardi kinni, reageerides isegi kiiremini kui Tiidrek, Solomon ja Leonid Latsepov. Jooks ise kulges mainitud kolme mehe suure ülekaalu tähe all. Kristjan ja Jaan jooksid algul mõnda aega koos aga siis hakkas Kristjan eest ära vajuma ning ülejäänud distants tuli üksi läbida ja tuulega võidelda. Lõpuprotokollis mahtus nende vahele Sparta jooksja Kertu Kula. Mõlemalt meie mehelt tuli aga selle hooaja parim 10 km tulemus ja ega see kindlasti parimaks jää, sest treeningud on alles üsna varajases faasis.

5 km-s oli Danel Taur väga kergelt joostes neljas. Ühtlasi oli ta parim seenior. Kui eelmisel aastal tuli sama aja jooksmiseks tõsist vaeva näha, siis sel korral tuli 5 km 3:30 tempos väga kergelt. Aeroobne võimekus on aastaga kõvasti kasvanu ja kindlasti tähendab see ka stabiilsemaid ja kiiremaid 800 m tulemusi hooaja hilisemas faasis.

——
Kaullamaa Maijooksul osales kaks Läänemaa Täppsportlast – Kaia Lepik ja Priit Parts. Oli ilus päikseline ilm, veidi küll tuuline tagasi tulles aga viimase aja ilmaga võrreldes oli kõik suurepärane. Kaial läks hästi. Ühtlases rütmis joostes tulid kõik kilomeetrid alla 4 minuti, ka vastutuules ja viimane km õnnestus kõige kiirem teha. Tulemuseks oli uus hooaja tippmark ja rajarekord ning kindel esikoht naiste klassis.

Ka Priidul õnnestus jooks üsna hästi kui arvestad viimase aja probleeme ja mitte väga ammu läbi põetud koroonat. Läänemaal on veteranjooksjate tase kõva, sest 17.-ndana lõpetades oli Priit M40 klassis alles kümnes.

07.05.2023. Kullamaa Maijooks ~ 10 km
17. Priit Parts – 41:39,7 (M40 – 10. koht)

naised:
1. Kaia Lepik – 38:59,7 (üldkoht – 13.)
——
Samal ajal kui Kullamaal anti start ka Kõrvemaa kevadjooksule. Oli valida kas 16 km või 6 km vahel. Liliana Torn ja Bret Schär valisid pikema distantsi, tõsi Bret kindlasti nelikürituse kokku saamiseks, ning Kateryna Fomichova läks lühemale rajale. 16 km-s juhtus nii nagu tavaliselt. Liliana läks ja siis polnud enam tagasi vaatamist. Konkurendid kaasa ei tulnud. Tõsi küll, Laura Maasik võttis seda jooksu treeninguna ja ilmselt väga maksimaalselt ei pingutanud. Ega ilmselt muidu poleks 4 minutilist kaotust tulnud. Peab siiski mainima, et Liliana jooksis sellel trassil enda parima tulemuse. Varasemalt polnud ta alla 1:09 saanud. Viimasel ajal vähem treeninud Bret Schär alustas väga rahulikult ja tänu sellele oli algusest lõpuni jooks mõnusalt kerge.

6 km-s startinud Katerynal vähemalt enda jutu nii kerge ei olnud. Veel aasta tagasi polnud ta 400 m-st pikemat distantsi võistlustel läbinud ja maastikujooks, eriti raskel maastikul, pole just tema tugevam külg. Kui tavaliselt kallutab ta tasavägised lõpud enda kasuks, siis sellisel maastikul ei jätkunud enam lõpuspurdiks jalgu ja viie sekundiga tuli alla vanduda Kadri Veskele.

Kõrvemaa Kevadjooks ~ 16 km
Naised:
1. Liliana Torn – 1:07:24 (N50 – 1 koht, üldkoht – 14.)
8. Bret schär – 1:17:59 (üldkoht 83.)

Pildil Laura Maasik, Liliana Torn ja Tatjana Mannima
6 km
naised:
2. Kateryna Fomichova – 24:43 (üldkoht – 7.)
——
Mihhail Korasteljov käis Riias maratoni jooksmas. Nagu ikka, tekivad Mihhailil ideed veidi ootamatult nii endale kui treenerile. Nii juhtus ka sel korral. Kui maratonini oli alla kolme kuu ja talviste korduvate haiguste tõttu erilist treenimist polnud toimunud, teatas Mihhail, et mai algul läheb ta Riia maratonile. Regulaarselt treenida õnnestus veidi üle kahe kuu ja isegi 2 pikka jooksu (25 ja 30 km) õnnestus eelnevalt läbi joosta aga mõlemal läks lõpus raskeks. Lisaks sattus vahetult maratoni ette Sloveenia reis, mis tuli ka veidi ootamatult ja kus tuli treenimisse auk sisse.

Jooks ise kulges 25 km täitsa hästi. Mihhail oli kolme ja poole tunni graafikus. Siis tuli aga külla väiksemat sorti “haamer”, mis jooksu jätkudes läks üle täitsa normaalseks “vasaraks”. Iga km-ga kogunes lisasekundeid ja nii see 3:46 tuligi. Ega tulemus pole tegelikult kõige hullem. Ilmselt olnuks mõistlik alustada veidi rahulikumas tempos. Siis oleks lõpus lihtsam olnud. Aga mis tehtud, see tehtud ja järjekordne maraton sai läbitud ning nüüd jääb üle vaid ära taastuda ning edukat jooksu suve jätku soovida.