Marek Eindhoveni maratonil

jooksuvõistlused

09.10.2022 käisin Hollandis Eindhoven maratonil esindamas Eesti Politseid Politsei Euroopa Meistrivõistlustel maratonis.
Sellele eelnes peaaegu 4 kuuline ettevalmistusperiood, mis kulges enam-vähem normaalselt kuigi tavatöö kõrvalt ei ole see sugugi kerge kuna tuleb käia vaheldumisi tööl nii päeval kui ka öösel. Siia sisse jäi augustis ka isa kaotus, mis lõi natuke treeningrütmi sassi. Lisaks sain vist mingi kerge viirusehaiguse külge 5 päeva enne võistlust kui käisin massaažis, millest jäi kurk veidi haigeks.
Tahaks sinnkohal öelda tänusõnad Riho Ment, kes tegi hea plaani, mida üritasin jälgida!
Võistluse kohta niipalju, et kohal oli kogu Euroopa Politsei paremik ja nende lõpuajad olid tõesti muljetavaldavad, võitis Austria esindaja Mario Bauernfeind ajaga 2:15,33, aeg on selline, et meil Eestis jookseb ainult 3 meest sellise aja. Juhendis on küll kirjas, et osalevad igapäevaselt politseitööd tegevad ametnikud, kuid ei tahaks uskuda, et esimese poole 20 võistlejat kes jooksid aja alla 2:30 ka reaalselt tööl käivad 🙂
Aga meie koondise kohta võib öelda ainult kiidusõnad, Andrei Skubel, aeg 2:39,06, Martin Tarkpea, aeg 2:43,12, Steven Rehelem, aeg 2:45,02, Kristjan Vares, aeg 2:45,29, Aleksander Toots, aeg 3:03,07 ja minu aeg 3:19,04. Naised: Ege-Lii Luik, aeg 3:31,20, Ritve Reinumäe, aeg 3:33,28, Epp Kapa, aeg 4:31,13, Reelika Riimand, aeg 4:36,24.
Jooksu kohta niipalju, et olin planeerinud jooksu koos Aleksander Tootsiga ja oli plaan joosta aeg 3h või natuke alla selle. Jooksu analüüsimine tõi välja ka selle puudused, et miks plaanitud eesmärk ei täitunud vaid tuli halvem tulemus. Jooksu algul planeerisime me joosta koos 3h jänesega, aga jooksma hakates selgus, et jänest ei olegi kuigi oli lubatud. Proovisime joosta kella järgi ja liitusime erinevate jooksjagruppidega, kes kahjuks kõik jooksid planeeritud tempost 4:16 km/h palju kiiremine. Ilmselt selle nahka läks ka minu lõputulemus. Esimene 10 km oli selgelt liialt kiire algus, 5km aeg 20:44, 10 km aeg 41:47. Poolmaratoni aeg oli mul võrreldes septembris Tallinas joostud poolmaratoniga pool minutit kiirem. Umbes 15 km-l loobusin jooksmisest Aleksandriga ja võtsin tempot aeglasemaks ja hakkasin jooksma oma tempoga. Kahjuks oli liiga kiire algus teinud oma töö ja umbes 30 km-l sain aru, et aega ma enam ei jookse. Nüüd sai eesmärgiks jooks lihtsalt lõpetada. 8km enne lõppu tulid ka krambid säärelihastesse ja pidin igas jooksupunktis 1min kaotama, et nendest lahti saada. Õnneks asi nii hulluks ei läinud, et ei saanud edasi joosta ja lõpetasin oma 5 maratoni ajaga 03:19:04.
Tänusõnad kogu meie tiimile ja kindlasti Eesti Politsei Spordiliidule kelle abiga meid võistlusele lähetati!