Rapla talvejooks, Vantaa Actia cup

Actia cup ~ 10 km, Vantaa 14.11.2020.

Vaatamata veel lõplikult paranemata põlvele otsustas Marika Roopärg läbi sörkida Actia cup esimese etapi. Tulemus polnud oluline aga kord sai kirja ja N50 klassis õnnestus ka 1 punkt hankida. Asi seegi. Mõned laused ka Marikalt endalt kahes erinevas keeles: “Esimene viiest tehtud. Põlv pidas valuta vastu 7 km, aga eks tasapisi harjub. Et kahe kuu jooksul vaid paar jooksuproovi tehtud, siis pulss ka nii 20 pügalat kõrgem sellise tempo juures. Olen siiski rahul, sest veel neljapäevase sörgiringi järel oli põlv valus ka 6.30 min/km juures, et tänane 5.22 min/km väga viis. Eka viidesta tehty. Polvi kesti kivutta 7 km, mut ei tarvinnut myös kävellä.
Viime 8 vko aikana pari juoksua, että sykekin sen vauhdilla n. 20 pykälää korkeampi.
Olen silti tyytyväinen, kun torstai hölkkä k.a 6.30 min/km aihetui kipua polvessa, että tänään k.a 5.22min/km ihan hyvä hetkella.
Otan päivä kerralla vuoden loppun saakka. Oli kiva nähdä juoksukavereita ja kiitos Erkku kannustamasta matkan varrella.
Hyvä juoksukeli, vaikka marraskuu.🏃‍♀️🏃‍♂️
Kiitos järjestelusta!”
Marika Roopärg – 53:42 – N50 – 10. koht

15. novembril toimus Rapla talvejooks. Kas nime pärast või oli mingi muu põhjus aga just selleks päevaks langes temperatuur nulli lähedale. Õnneks tuult praktiliselt polnud ja tegelikult oli päris hea ilm võistlemiseks. Nagu ikka jooksid naised 3 km (samuti ka U14 poisid) ja mehed 5 km. Meeste distants on tegelikult natuke lühem aga naiste oma klapib üsna hästi. Kuna mitmeid võistlusi on ära jäetud, oli Raplas sel korral jooksjaid rohkem kui tavaliselt – natuke üle saja. Starti tuli ka kuus Täppsportlast – Liliana Torn, Karina Jaunmuktane, Ramune Susloviene, Mehis Mäe, Kristjan Ööpik ja Ergo Lilienberg.
Jooks algas Aaro Tiiksaare vedamisel. Suurfavoriidid, Enari Tõnström ja Kalev Hõlpus ning mõned veel, olid kõik pundis. Suhteliselt heal positsioonil olid ka Mehis Mäe ja Kristjan Ööpik. Naistest alustas küll üks noortest väga kiirelt aga peagi hakkas Katrina Stepanova teistel eest ära nihkuma. Liliana Torn vedas suurt naiste gruppi. Ka Karina Jaunmuktane oli esialgu samas samas pundis. Rahulikumalt alustasid Ramune Susloviene ja eelmisel päeval veel trennis fartlekki jooksnud Ergo Lilienberg. 3 km peal olid meestest aga Enari ja Kalev teisel eest ära saanud. Aaro Tiiksaar püsis kolmandana. Mehis tuli esimeselt ringil kõrgel üheksandal kohal, Kristjan oli ka esimese kahekümne hulgas. Peagi hakkasid finiśeerima naised. Katrina Stepanova tuli kindla eduga Liliana ees. Ja taas kord jooksis Liliana noortel eest ära. Esimese km peal oli korra küll tunne, et äkki sel korral keegi suudab taga püsida ja lõpuga ära teha aga ei. Karina kustus ära 1,5 km peal ja lasi Liliana eest ära. Korraks langes ta isegi kuuendaks aga lõpusirgel möödus taas ühest konkurendist ja lõpetas viiendana. Ühtlaselt jooksnud Ramune tõusis lõpus päris tublisti. Ilmselt oli distants tema jaoks natuke liiga lühike ja N40 klassis tuli leppida neljanda kohaga.
Kui naised olid lõpetanud, jooksid mehed veel ühe ligi 2 km pikkuse ringi. Enari jooksis lõpuks kindlalt eest ära ja edu Kalevi ees oli selge. Aaro Tiiksaar aga püsis kolmandal kohal lõpuni välja. Täppsportlastest jõudis esimesena finiśisse Mehis. Viimasel ringil tuli aga M50 klassi kohtade eest heidelnud mehed mööda lasta ja koht oli kaheteistkümnes. Kristjan oli viimase ringi jooksnud päris edukalt ja üsna vähe jäi lõpuks Mehisest puudu. Vaid 2 sekundi kaugusele jäi 18 minuti piir. Ergo tuli rahulikult aga lõpusirgel sprintis ühest konkurendist edukalt mööda. Ergo poeg seevastu tuli noorte poiste 3 km-s kolmandaks.

——
Eks paistab millal järgmised stardid toimuvad aga praegu on oht, et nii mõnigi võistlus võib ära jääda.