Valga Mardijooks, Viljandi linnajooks ja Jõulumäe metsajooks

Järjest paremasse vormi läheb Marek Luts, kes Valga Mardijooksul otsustas osaleda lühemal distantsil. Suure osa distantsist ta juhtis aga lõpuks tuli noortele alla anda. Marek ise kirjutas sellest jooksust nii: “Täna toimus Valgas 30. korda toimuv Mardijooks. Olen tavaliselt jooksnud küll 16 km distantsil, kuid täna otsustasin võistelda 4 korda lühemal distantsil ehk 4 km jooksul. Eelnevatel aastatel ei ole seda distantsi veel proovinud. Ilm oli õnneks suurepärane, +10 kraadi, tagasi pöörates puhus küll tuul veidi vastu, aga üldiselt võib öelda et jooks õnnestus. Lõpuaeg oli 15:22 ja M50 klassis sain I koha, üldkokkuvõttes 3 koht. Veel 500m enne lõppu olin esimene üldkokkuvõttes, aga noorte vastu ikka ei jõua.”
🙂 Tänud korraldajatele!!
07.11.2020. Valga Mardijooks ~ 4 km
3. Marek Luts – 15:20 – M50 – 1. koht

Ka Viljandi linnajooksul osales üks Täppsportlaane – Marek Tõnismäe. Tegu on mägise ja petliku rajaga. Algul on ligi poolteist kilomeetrit langust ja see tekitab tunde, et nii kiirelt võikski lõpuni välja joosta. Aga siis algavad tõusud ja tuleb ju samasse kohta tagasi jõuda. Kui algul on tempoga üle pingutatud, on lõpp väga vaevaline. Mareki jooks läks ühtlaselt ja tulemus oli võimetekohane.
08.11.2020. Viljandi linnajooks ~ 10,4 km
58. Marek Tõnismäe – 44:15,2 – M45 – 8. koht

Asjaolude kokkulangemise tõttu õnnestus Jõulumäe metsajooksul ka endal kohal viibida, sest seal toimus samal ajal noorte kestvusjooksjate sügislaager. Oli ilus päikesepaisteline ilma ja üsna mitu soojakraadi. Võistlejaid oli mitu korda rohkem kui tavaliselt ning joosti uudset ringi või õigemini ringe. Korraldajate väitel oli esimese ringi pikkus 5,8 km ja siis tuldi suusastaadionilt uuesti läbi ja teise ringi pikkuseks pakuti 4,2 km. Tegelikkuses jäi kogu distantsi pikkuseks napid 9 km. Liidrid läksid kohe oma teed ja juba teise ringi alguses sai selgeks, et võidu võtab Karl Mäe. Üsna heal positsioonil tule rahva eest läbi ka Mehis Mäe. Marge Nõmm oli väikese vahega noorte tüdrukute grupi järel. Lõpus tuligi Karl Mäe väga pika vahega teiste ees finišisse. Mehis oli teisel ringil veel positsiooni parandanud ja lõpetas igati tubli 13.-nda kohaga. Marge oli end suutnud noorjooksjate grupi sisse joosta ja lõpetas samas pundis koos mitme noore tüdrukuga. Lõpusirgel tuli küll üks laagris viibiv tüdruk mööda lasta aga N45 klassis oli Marge ülekaalukas võitja.