Reinpauli maastikujooks Ebaveres.

jooksutrenn
Andra kirjutab ReinPauli XIII maastikujooksust Ebaveres.

Valida oli 2,5 km, 5 km ja 10 km rajapikkuse vahel. Arvestades selleaastast vähest jooksumahtu, valisin endale 5 km raja. Ilmaga vedas, kuid rada ise oli lahtisest mullast ja leheuputusest kulgev tõeline metsakross – peamiselt ainult kõrged ja pikad tõusud ning järsud laskumised enamjaolt vaid mullast pudenevatel ja juurikatepealsetel 30cm laiustel radadel. Kui tõusust ülesse sai veel minna kätega hooguandvalt astudes, siis alla saada oli väljakutse omaette – pidev puude vahel külg ees pidurdamine ja libisemine. Minu seekordne jalanõude valik polnud just kõige sobillikum, seega tundsin tõeliselt puudust korralikest maastikujalatsitest. Nüüd on eesmärgiks ka need soetada.
Rada algas kohe tõusuga, kus põnevusterohke jooksuelamus kasvas igal km-l, sest pidevalt oli järske pöördeid, tõuse ja laskumisi. Pidevalt oli tunne, et ega enam ikka hullemaks minna ei saa, aga sai. Ette eriti vaadata ei saanudki, sest silmad tuli hoida pigem maas, jalge ees, et kõhuli ei käiks Kui pead tõstsid, siis laius ees vaid järjekordne tõus. Adrenaliin oli pidevalt laes ja ohkama võtsid järsud langused – peast käis kiirelt läbi: OH JÄLLE.
Kella ei vaadanud kordagi, sest aeg ei tundunud ühel hetkel enam üldse oluline, keskendusin pigem eesmärgile rada kukkumiseta läbida. Kolmandal km-l andis jõudu juurde rajameistri hüüe: „Kolmas-neljas naine rajal“. Siis pingutasin, et ehk jõuaksin kolmandana lõpetada, kuna seljataga oli samuti naine kannul. Lisasin hoogu, ja nägingi eesjooksvat tüdrukut. Viimasel km-l pingutasin tast mööda, ja kuna peagi selgus, et taganttulev naine läks teisele ringile, lõpetasin mina teise naisena 5 km raja. Siis olin küll endaga rahul ja õnnelik tänase mineku ja toreda ürituse tõttu. Olin veel eelmistel päevadel viimase hetkeni kõhkleval seisukohal sissetorkiva küünenurga põletiku tõttu.
Suurte kiidusõnadega tahaksin kiita REINPAULi meeskonda, kes väga toreda ürituse on loonud. Võistlus oli tasuta, rada pidevalt lindikestega tähistatud, kõigile jooksjatele pakuti pärast jooksu sooja teed, maiustusi, sauna ja diplomit ning Reinpauli 2016 a kalendrit koos šokolaadimedaliga. Lisaks said iga distantsi kolm paremat mees- ja naisesindajat suure šokolaadi ning rahalise auhinna.
Mina olen ka järgmisel aastal kohal Tule sinagi!
andraMobiiliga isetehtud foto. Andra II koha pjedestaalil