Täppsprindi hooaja kokkuvõte.

jooksuklubi Tallinnas jooksutrennid Tallinnas

tiia
Täiskohaga sprintereid on meie klubis täpselt üks, aga hästi tugev. Jutt käib muidugi, Eesti eksrekordiomanikust 400 m tõkkejooksus, Tiia Eeskivist. Talvisel treeningperioodil oli sprinditrennides kohati küll igat sorti karvaseid ja sulelisi, aga päris sprinterit, kes ka aktiivselt sprindis võistelnud oleks, kellestki ei saanud.

Tiia võistlushooaeg algas 7. märtsil ESVL meistrivõistlustega, kus tuli olude sunnil võistelda 200 m-s, kuna 400 m talvel kavas pole. Tulemuseks oli 28,88, mis andis Piret Granovskaja järel II koha nii ajaliselt kui ka koeffitsendiga (25,95). Arvestades ettevalmistust, mis oli suunatud puhtalt 400 m-le ja võimalikule 800 m vanuseklassi rekordiüritusele, oli tulemus igati tubli.

Järgmine võistlus oli juba suvel. 6. juunil toimusid Kohilas EKVA lahtised võistlused, kus toimus esimene katse võtta enda nimele vanuseklassi 800 m rekord. Kahjuks langesid kõik ebasoodsad asjaolud just eelnevatele päevadele. Võistluseelsel päeval oli pikk tööpäev, mis algas varahommikul ja lõppes hilistel õhtutundidel ning õhtusel tööl tuli veel pikalt jalgadel olla. Võistluseelne soojendus tuli seega teha üle-eelmisel päeval ning kõik see kajastus ka järgmise päeva tulemuses. Kuigi võit tuli ülekaalukas, tähendas tulemus, 2:33,63, et mõned sekundid jäid rekordist ikkagi puudu.

Järgmiseks katseks oli aega valmistuda 4 nädalat. 4.-5. juulil toimusid Viljandis ESVL Spordimängud. Seekord oli kõik spordiväline paigas ja tunne oli võistlustel suurepärane. 800 m-s tuli taas ülekaalukas esikoht ja nüüd kukkus ka rekord. Uued rekordnumbrid on 2:28,5. Boonusena tuli kuulitõukes (4 kg) 4. koht 8.75-ga. Peab vist heitjate-tõukajate trenne ka planeerima hakkama.

10.-12. juulil toimusid Kuressarres Eestimaa Spordimängud. Tiia osales kolmel alal. Tegelikult tuli teha isegi 4 starti, sest 100 m jooksus olid ka eeljooksud. 100 m eeljooksu tulemus, 13,76, viis edasi III ajaga. Finaalis kulus aega küll veidi rohkem, 13,82, aga kindel III koht oli seegi. Vahed olid selged. Võitja oli Piret Granovskaja ja II Mari Piir ning järgmised juba päris kaugel.

400 m-s tuli starti ka 100 m võitja Piret Granovskaja ja see oli ka põhjuseks miks nii hea aeg tuli. Tiia võiduaeg, 1:03,97, tähendas seda, et nüüd oli ka 400 m Eesti rekord, lisaks 800 m-le, tema käes. Piret kaotas natuke vähem kui 2 sekundiga. Alla jäid ka kõik noorema grupi naisjooksjad.

Kuulitõukes (3 kg) sel korral nii kõrget kohta ei tulnud, aga 8.91 andis 17. koha ja tublid punktid Tallinna võistkonnale.

Nädala pärast tuli starti asuda Rakveres, kus toimusid 17.18. juulil Eesti Spordiveteranide meistrivõistlused. Esimesel päeval võitis Tiia põhialal, 400 m-s. Tulemus, 1:04,16, jäi natuke alla eelmise nädala rekordile, aga kindel võit tuli ikkagi. Taas kaotasid ka kõik nooremad naisjooksjad.

Järgmisel päeval oli kavas 200 m. Jooks toimus korralikus vastutuules ja seda arvestades joosti päris häid aegu. Piret Granovskaja võitis ettearvatult, aga Tiia edestas 28,33-ga Mari Piiri ja sai II koha. See näitas, et vaatamata 400 m ja 800 m treeningule polnud kiiruslikud võimed eriti langenud.

Mõni nädal jäi nüüd aega puhata ja jõuvarusid taastada ning ees ootas veteranide MM, kus oli kindel plaan viia 400 m rekordnumbrid alla 1:03. Võistlus toimus 3-ringilisena, nagu päris MM-l. Kuna konkurentide tugevusest polnud ettekujutust, tuli juba eeljooksus tugevalt joosta. Tulemuseks oli see, et Eesti rekord paranes jõudsalt ja 1 sekundinumber jäi hoopis vahele. Aeg 1:01,92 viis kindlalt poolfinaali. Järgmisel päeval õnnestus poolfinaalis sellest veel 5 sajandikku kärpida ja uuteks rekordnumbriteks said 1:01,87. Selle järgi võinuks finaaliks 5. kohta pakkuda. 1 päev puhkust ja 5. koht tuligi. Jõuvarud olid siiski veidi vähenenud, aga tulemus 1:02,20 andis kindlalt 5. koha, sest konkurendidki olid väsinud.

Kogu hooaja kokkuvõttes on Tiia Eesti N45 vanuseklassi edetabeli liider nii 400 m-s 1:01,87-ga kui ka 800 m-s 2:28,5-ga. Mõlemad on ühtlasi Eesti N45 rekordid. 200 m-s on Tiia teine ja 100 m-s neljas. Eesti absoluutses hooaja edetabelis annab 400 m tulemus 27. koha ja 800 m aeg 34. koha.

Vot selline tubli jooksja kuulub Täppsportlaste ridadesse.