RMK Kõrvemaa Kevadjooks 2014

jooksuklubi Tallinnas jooksutrennid Tallinnas

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Täppsportlane Kadri Jägel oli RMK Kõrvemaa Kevadjooksu 6 km pikkuse distantsil  ajaga  0:24:04 kõige kiirem naine! Palju õnne Sulle Kadri!

Tagasihoidlik võitja arvab ise, et millegi suurega ta hakkama ei saanud. Juba stardis head kohta lootnud Kadri teadis terve distantsi, et on naistest esikohal, kuid selja taha vaadata ei julgenud. Alles finishis selgus, et järgmine naine oli kahe minuti kaugusel. Tubli oli ka meie esisprinter Tiia Eeskivi, kes oli naistest, samal distantsil, ajaga 0:27:30.4 kuues.

Pikal 16 km rajal osalsesid neli “täppi”  – Ahto Jakson, Jaan Õun, Eero Mõttus ning Peeter Kirpu. Kiireim neist oli Ahto, kes ajaga  1:03:59 saavutas ka M40 arvestuses tubli kolmanda koha. Eero oli ajaga 1:07:47 samas vanuseklassis kümnes.

Ahto kirjeldab oma jooksu nii:

Läbisin 16 km raskel tõusudega ja kohati liivasel maastikul ajaga 1:03.59. Tulemus andis üldarvestuses 27. koha, mis on 7 kohta parem kui mullu. Lisaks tuli seekord M40 arvestuses 3. koht. Eelmise aasta vanuseklassi võitjale Tarmo Reitsnikule kaotasin täna poole minutiga. Võib üldjoontes rahule jääda. Hoidsin algul tagasi, sest teadsin, et tegemist on tõusuderohke maastikuga. Jaan pani kohe hirmsa hooga stardist minema. Nägin teda umbes 100 meetrit endast eespool esikahekümne hulgas. Enne starti mõlgutasin mõtteid Evelin Taltsiga sammu pidada, kuid Efka jäi pärast esimest kahte tõusu selja taha.  Jaan tuli vaikselt lähemale. Poolel maal jõudsin talle järgi, aga mööda minema kohe ei hakanud. Tõusud võtsid oma ja vaja oli natuke end kosuda. 5 kilomeetrit enne lõppu lükkasin kiirema käigu sisse. Lõpus liivasel rajale kippus jalg ringi käima ja tõuge läks päris raskeks. Enne viimast lõpusirget nägin raja ääres Christjani ergutamas, see andis motivatsiooni juurde lõpuni kannatada. Lõpuaeg võinuks muidugi parem olla, aga raskel maastikul naljalt ikka 16 km alla tunni ei jookse, pole ju tegemist sileda maanteega.