Jüriöö jooks 2014

1481346_10201895248926458_1805418193_n23. aprilli õhtul toimus järjekordne Jüriöö jooks, asukohaks botaanikaaed. Kuna keegi eelnevast trennist loobuda ei tahtnud, tegime ka selle ära, tõsi küll veidi leebemas versioonis. Vaid Tiina ja Jaan tegid suhteliselt korraliku treeningu. Jaan ei väsi nagunii ära, mis iganes trenni ta teeb ja Tiinal on järgmise võistlusenei veel aega. Trennis oli meil võistkonna väärilisi jooksjaid veel rohkemgi, Ly, Kristiina, Karre, Eero. Aga seekord sai peale mindud täiesti vabatahtlikkuse printsiibil ja tähtis pole mitte võit, vaid osavõtt.

Jüriöö jooksu alguseks oli märgitud kl 21:00. Naiste etapp võis olla umbes 800 m, meestel veidi üle 1 km, märgitud 1,2 km asemel. Saime varakult numbrid kätte ja taktikalistel kaalutlustel sai võistkond kokku pandud sellises järjestuses: Annagrete, Raul, Kaia, Jaan, Tiina, Tõnu, Kadri, Ergo. Nagu võistlus näitas, osutus selline järjestus vägagi õigeks.

Esimesel etapil võitles Annagrete väga kiire startijana hea positsiooni välja. Ta oli distantsi algul lausa III kohal. Etapi lõpus tuli küll paar konkurenti mööda lasta, aga hea positsioon oli välja võideldud. Väga hea jooks Annagretelt. Etapiaeg 2:48,3.

Teisel etapil tuli rajale Raul, kes on samuti väga kiire sprinter. Jäi loota, et ta ka lõpuni vastu peab. Ka tema algus oli väga kiire. Ilmselt oli pikka kasvu mehel järskude kurvidega rajal veidi raskem joosta kui lühematel, aga vastu pidas ta hästi. Mõned kohad tuli küll loovutada, aga kõvemad tegijad olid kohe rajale tulemas. Kah väga hea jooks Raulilt. Etapiaeg 3:53,3.

Kolmandal etapil tuli rajale Kaia. Kiire, tiheda sammuga jooksis ta ilusti algusest lõpuni väga suure kiirusega ja taas sai mõned kohad tagasi võidetud. Suurepärane jooks Kaialt. Etapiaeg 2:35,0.

Neljandal etapil tuli rajale Jaan. Ka sellel oli oma mõte. Kuna Jaan vajab pingutamiseks enda kõrval konkurente, siis sai ta pandud kohe teisele meeste etapile. Ühtlases tempos jooksuga ja enda kohta väga ilusa sammuga, jaksas ta korralikult lõpuni joosta ja korralik oli ka etapiaeg, 3:21,0. Kah väga hea esitus. Paar korralikku mäge võinuks veel Jaani jaoks rajal olla. Siis poleks temaga keegi jaksanud võistelda.

Viies etapp oli jälle naiste etapp. Meilt oli rajal Tiina, kes väga stiilipuhta jooksuga suutis ka ühest konkurendist mööduda. Tubli tulemus maratoonari kohta. Etapiaeg 2:46,2. Väga hästi joostsud, arvestads, et Tiina tegi, meie omadest, eelnevalt kõige tugevama trenni.

Kuues etapp oli Tõnu päralt. Oli selgelt näha, et pikajalgsel ja pikal mehel on raske järske kurve võtta, aga jooks tuli suurepärane. Arvestades kõike eelnevat, oli etapiaeg 3:45,8 väga hea. Paar konkurenti läks küll mööda, aga vastastel olid juba tegijad jooksmas.

Seitsmes etapp oli Kadri etapp. Võis oletada, et Kadri on meie omadest sellisel ditantsil kõige kiirem ja nii ka läks. Väga tasakaaluka ja ühtlase jooksuga õnnestus tal positsiooni parandada ja võistkond etapi lõpuks kuuendaks tõsta. Etapiaeg oli 2:33,9. Väga hea jooks Kadrilt. Stabiilne ja hea tase on nüüd kindlalt olemas.

Ankrumehe etapi jätsime Ergole. Tema on meie kõige kiirem sprinter ja nagu lõpus selgus, läks sprindivõimet ka vaja. Konkurentidel olid ikka väga tugevad jooksjad rajal ja üks mees tuli ka mööda lasta. Ka teine jõudis lõpu eel Ergole järele ja jäi siis lõppu ootama. Aga mida sa ikka ootad. Nii kiire mehe vastu tuleb ikka distantsil eest ära joosta. Lõpp kuulus kindlalt Ergole ja 7. koht, kringlikoht, oli meie. Ergo etapiaeg oli 3:38,7. Väga tugev ja taktikaliselt arukas jooks Ergolt.

Kringel käes, läksime sooja ja sõime selle kamba peale ära. Jätkus kõigile võitlejatele ja kaasaelajatele, Kristiinale ja Margele ning ka treenerilegi, kellel järjekordselt ei õnnestunud magusa söömisest loobuda. Ehk järgmisel korral.

Oli tore jooks ja toredad tulemused ning rahul olid kõik. Täppsportlased on ikka tublid küll.