Suur ülevaade täppsportlaste suvistest ja sügistest võistlustest

võistlus

Midagi ei jää märkamata! Meie treener jälgib kõiki jooksuvõistlusi ja teeb ka märkmeid. Kindlasti mitte neid võistlusi, kus täppsportlased osalevad.
Patt tehtud tööd rahvale mitte jagada.

Kokkuvõtteks võiks öelda, et vaatamata kõigele oli üsna edukas hooaeg. Juba suve lõpus mainiti marathon100-s, et Lilianal oli 10 jooksu võitu kirjas. Hiljem tuli neid veel juurde. Seega oli Liliana üks edukamaid jooksjaid Eestimaa pinnal. Ja uusi võite on juurde tulemas.

Pildil Liliana ja Marek Tõnismäe kevadel Portugalis trenni tegemas

Ei saa mainimata jäta Daneli kahte finaalikohta veteranide MM-l 45 aastaste noormeeste klassis. Ilmselt oli veidi harjumatu kahe- ja kolmeringilistel võistlustel osaleda aga finaali õnnetus jõuda mõlemal alal. Aga eks kergejõustikuga on tegeldud ka väga vähe aega.
Sügisel śokeeris kaasjooksjaid Tarvi, kelle perre sündis teine laps. Kui last pole kuskile jätta, tuleb laps (siiski suurem) võistlustele kaasa võtta. Käruga, ja mitte tühjaga, joostes tegi Tarvi Paide – Türi jooksul ja Saaremaa 3-päeva jooksul selliseid tulemusi, mida iga treenitud meesjooksja isegi ilma käruta ei suuda.
Rõõmustas Mirjami tagasitulek peale aastast vigastuspausi. Algus oli küll raske aga hooaja lõpuks oli endine tase taastatud ja mõnel alal ka ületatud. Siit saab ainult edasi minna.
Ja tublid ka kõik teised, kelle tulemusi leiab alljärgnevas osas.
——

01.06.2022. Filter temposari 25 km (Ääsmäe)
136. Marek Tõnismäe – 42.05,49 (35,637 km/h) – M45 – 20. koht
——

Tallinna rahvasõit 102,8 km
97.-98. Marek Tõnismäe – 2:53:51 (35,479 km/h) – M45 – 15. koht

Marek Tõnismäe orienteerumas

——

15.06.2022. Filter temposari 14 km (Maardu)
115. Marek Tõnismäe – 23:36,9 (35,571 km/h) – M45 – 17. koht
182. Leho Liidres – 29.42,8 (28,270 km/h) – M55 – 11. koht
——

15.06.2022. Olav Karikose mälestusvõistlus 1000 m
11. Mirjam Piik – 3.23,29 – NV – 2. koht
MV40
1. Heiki Pruul – 3.02,95
——

17.06.2022. Tallinna noorte MV 400 m
7. Danel Taur – 53,31 (v.a.)
——

15.06.2022. Kohila seeriajooks 3000 m
M30-39
1. Tarvi Tameri – 9.29,10
M60+
1. Olev Mitt – 12.25,96
——

18.06.2022. A. Nirgi ja E. Pärna mälestusvõistlus 800 m
9. Heiki Pruul – 2.20,98
——

22.06.2022. Pärnu Võidupüha jooks 10 km
naised:
7. Marge Nõmm – 51:25 – N50 – 1 koht (üldkoht – 31.)
——

23.06.2022. Rapla Võidujooks ~ 5,5 km
19. Marek Tõnismäe – 22:04 – M40 – 8. koht
24. Olev Mitt – 23:23 – M50 – 5. koht

naised:
1. Liliana Torn – 21:02 – N45 – 1. koht
3. Mirjam Piik – 24:20 – N45 – 2. koht
——

23.06.2022. Sarma pööripäevajooks 5 km
17. Jaan Õun – 19:54,5
——

24.06.2022. Karksi-Nuia Jaanijooks ~ 4,4 km
naised:
20. Marge Nõmm – 22:48 – NV II – 3. koht (üldkoht 111.)
26.06.2022. Eesti MV 5000 m
naised:
5. Liliana Torn – 18.23,08
——

30.06.2022. Veteranide MM kergejõustikus – Tampere
800 m eeljooks M40
9. Heiki Pruul – 2.28,60
800 m eeljooks M45
1. Danel Taur – 2.03,52
01.07.2022.
800 m finaal M45
11. Danel Taur – 2.04,40
05.07.2022.
400 m eeljooks
3. Danel Taur – 54,19
06.07.2022.
400 m poolfinaal
3. Danel Taur – 53,63
08.07.2022.
400 m finaal
7. Danel Taur – 53,55
——

02.07.2022. Emumäe jooks 02.07.2022. 6 km
mehed:
8. Rauno Tiits – 24:22
naised:
1. Liliana Torn – 24:49
——

03.07.2022. Pärnu Rannastaadioni kergejõustikuõhtu ja eesti staadionijooksu sari 800 m
naised:
11. Mirjam Piik – 2.33,59
——

09.07.2022. Virtsu merepäevade jooks 10 km
2. Tarvi Tameri – 34:19,2
——

09.07.2022. Jõud suvemängud
naised NV II:
100 m
3. Mirjam Piik . 15,20

1500 m
1. Mirjam Piik – 5.28,12
—–

13.07.2022. Kohila seeriajooks 5000 m
M60+
1. Olev Mitt – 20.55,46
——

17.07.2022. Võsu Südasuve Challenge 10 km
114. Madis Reinumägi – 45:07,1
naised:
3. Liliana Torn – 38:24,2 (N50 – 1. koht)
——

20.07.2022. Kohila seeriajooks 400 m
N40-49
1. Mirjam Piik – 1.06.,85
M30-39
4. Tarvi Tameri – 58,59
M40-49
1. Danel Taur – 54,11
M60+
1. Olev Mitt – 1.10,17
——

27.07.2022. Kohila seeriajooks 1000 m
N40-49
1. Mirjam Piik – 3.20,02
M30-39
2. Tarvi Tameri – 2.47,60
M40-49
1. Danel Taur – 2.47,22
M60+
1. Olev Mitt – 3.32,63
——

30.07.2022. Mispo maastikumaraton (Kurgja)
7. Robert Tiismus – 4:13:19
——

31.07. Iigaste metsajooks ~ 3,7 km
1. Marek Luts – 13:53 – M50 – 1. koht
——

01.08.2022. Sarma seeriajooks 3000 m
12. Jaan Õun – 11:14,7
——

05.08.2022. Sarma seeriajooks 5000 m
6. Jaan Õun – 19:30,8
——

06.08.2022. Ironman Estonia
144. Marek Tõnismäe – 10:34:59 (U – 1:06:18; T1 – 6:22; 18, R – 6:42:19; T2 – 6:19; J – 3:52:41)
teatevõistlus – jooks:
13. Viljar Hiienõmm – 3:23:13
——

07.08. Ironman 70.3 Tallinn teatevõistlus – jooks
9. Kain Väljaots – 1:24:39
naised:
1. Liliana Torn 1:27:08 (üldkoht 11.)
——

10.08.2022. Kohila 10000 m
M30-39
1. Tarvi Tameri – 34.43,93
——

10.08.2022. Kuusalu Lauritsapäeva jooks ~ 5,2 km
38. Raul Mändla – 24:39,9

Raul Mändla jooksmas

——

12.08.-13.08.2022. ESVL MV
N40
100 m
1. Kadri Jägel – 15,14
200 m
1. Mirjam Piik – 30,43
400 m
1. Mirjam Piik – 1.07,96
800 m
2. Mirjam Piik – 2.33,78
oda
2. Kadri Jägel – 27.03
M45
100 m
1. Danel Taur – 12,22
200 m
1. Danel Taur – 24,47
400 m
1. Danel Taur – 55,06
800 m
1. Danel Taur – 2.12,16
M60
800 m
1. Olev Mitt – 2.35,71
1500 m
1. Olev Mitt – 5.24,45
5000 m
2. Olev Mitt – 21.15,12

Kaanepildil Kadri, Danel, Mirjam ja Olev Eesti spordiveteranide meistrivõistlused kergejõustikus Rakveres

——
13.08.2022. Puka suvejooks ~ 7,5 km
7. Marek Luts – 29:50,6 – M50 – 2. koht
——

13.08.2022. Neptunas Ülemiste Ööjooks ~ 10 km
naised:
2. Liliana Torn – 37:40 – N50 – 1. koht (üldkoht 20.)
——

14.08.2022. Kohila rahvajooks 10,7 km
naised:
3. Marge Nõmm – 55:29 N50 – 1. koht (üldkoht 9.)
5,6 km
naised:
1. Liliana Torn – 21:10 – N50 – 1. koht (üldkoht 4.)
mehed:
8. Olev Mitt – 23:26 – M60 – 1. koht
——

17.08.2022. Kohila seeriajooks 600 m
N40-49
1. Mirjam Piik – 1.47,22
M30-39
3. Tarvi Tameri – 1.32,36
M40-49
1. Danel Taur – 1.27,97
2. Heiki Pruul – 1.39,45
M60+
1. Olev Mitt – 1.50,51
——

17.08.2022. Pirita Jõekääru jooks ~ 8,4 km

naised:
1. Bret Schär 31:33,0 (üldkoht 3.)
4. Marge Nõmm – 37:19,8 N50 – 1. koht (üldkoht 8.)
——

20.08.2022. Uhla – Rotiküla elamusjooks 10,64 km

naised:
4. Marge Nõmm – 53:52 – NV45 – 1. koht (üldkoht – 32.)
——

21.08.2022. Kõrvemaa metsajooks
10 km naised:
3. Bret Schär – 43:23 (üldkoht – 27.)
5 km mehed:
7. Rauno Tiits – 19:57
——

21.08.2022. Tapa rahvajooks ~ 5,8 km
naised:
1: Liliana Torn – 22:03 – N50 – 1. koht (üldkoht 8.)
——

25.08.2022. Roosna-Alliku rahvajooks ~ 4,2 km
naised:
1. Liliana Torn – 27:53 – N50 1. koht (üldkoht 2.)
——

27.08.2022. Kihnu Männäkäba maraton

13. Robert Tiismus – 4:12:25 – M50 – 2. koht
——

03.09.2022. Kristiine Rahvajooks ~ 5 km
51. Viljar Hiienõmm – 19:52 (MV – 18. koht)
——

03.09.2022. Pärnu Õhtujooks ~ 3 km
naised:
13. Marge Nõmm – 13:59,9 – N50 – 1. koht (üldkoht – 39.)
——

04.09.2022. J. Jaansoni kahe silla jooks – 10 km
72. Mehis Mäe – 39:02
214. Madis Reinumägi – 44:45
naised:
53. Marge Nõmm – 48:56 – N50 – 6. koht (üldkoht – 339.)
98. Merle Männik – 54:10 – N50 – 12. koht (üldkoht – 482.)
——

04.09.2022. Eesti staadionijooksu sari 600 m – Kehtna
naised:
4. Mirjam Piik – 1.49,64
——

10.09.2022. Tallinna Sügisjooks – 10 km

132. Eero Mõttus – 41:58 – M45 – 13. koht
175. Priit Parts – 42:58 – M45 – 17. koht
264. Madis Reinumägi – 46:08
469. Raul Mändla – 49:38 – M50 – 27. koht
naised:
66. Kaia Lepik – 50:18
——

10.09.2022. Tallinna Sügisjooks – poolmaraton
181. Marek Luts – 1:29:52 – M50 – 11. koht
191. Viljar Hiienõmm – 1:30:19 – M50 – 12. koht
468. Kristjan Enno – 1:41:10 – M45 – 48. koht
629. Mihhail Korasteljov – 1:44:17 – M50 – 39. koht
naised:
119. Marge Nõmm – 1:47:28 – N50 – 6. koht
——

11.09.2022. Tallinna maraton
32. Tarvi Tameri – 2:48:25
999. Robert Tiismus – 4:30:28 – M50 – 91. koht
——

16.09.2022.Saue Õhtujooks ~ 5 km
42. Viljar Hiienõmm – 20:24 – M50 – 3. koht
——

16.09.2022. Valga – Valka maanteejooks ~ 4,5 km
10. Marek Luts – 15:47 – M50 – 1. koht
——

17.09.2022. Pärnu – Jaagupi poolmaratoni ekiden ~ 2,5 km + 5 km + 2,5 km + 5 km + 2,5 km + 3,5 km
mehed:
2. Täppsportlased A – 1:16:38,4 (Priit Parts – 9:15; Mehis Mäe – 17:48; Kristjan Ööpik – 9:02; Jaan Õun – 19:20; Eero Mõttus – 9:03; Danel Taur – 12:33)
3. Täppsportlased B – 1:29:29,2 (Toomas Pärnassalu – 10:55; Viljar Hiienõmm – 20:32; Robert Tiismus – 11:01; Aivar Reinap – 21:33; Raul Mändla – 10:58; Madis Reinumägi – 14:34)
naised:
1. Täppsportlased – Kadri Jägel – 11:23; Marge Nõmm – 23:10; Merlin Ööpik – 11:35; Liliana Torn – 18:40; Raili Maripuu – 10:33; Mirjam Piik – 14:55)
——

18.09.2022. Eesti murdmaajooksu sari III etapp ~ 1 km (Järvakandi)

mehed:
2. Danel Taur – 3:00
3. Heiki Pruul – 3:36
naised:
2. Liliana Torn – 3:29
3. Mirjam Piik – 3:39
4. Kadri Jägel – 3:57
——

18.09.2022. Ümber Turba jooks ~ 3,2 km
naised:
3. Kaia Lepik – 13:14 (üldkoht – 4.)
——

18.09.2022. Tartu rattamaraton – 88,7 km
342. Marek Tõnismäe – 3:23:13 – M45 – 56. koht
1438. Eero Mõttus – 4:43:11 – M45 – 260. koht
41,1 km
698. Hugo Toll – 1:56:34 – M45 – 90. koht
——

24.09.2022. Sarma pööripäevajooks 5 km
18. Jaan Õun – 20:39,1
——

24.09. Maardu sügisjooks ~ 3 km
1. Marge Nõmm – 14:01,5 – N50 – 1. koht (üldkoht – 1.)
——

25.09.2022. Paide – Türi rahvajooks ~ 13,5 km
32. Kain Väljaots – 51:19,4 – M40 – 9. koht
38. Tarvi Tameri – 52:18,1 (käruga 1. koht)
53. Kristjan Ööpik – 55:03,0
201. Raul Mändla – 1:08:25,3 – M50 – 29. koht
naised:
4. Liliana Torn – 53:06,5 – N50 – 1. koht (üldkoht – 42.)
——

01.10.2022. Tartu Linnamaraton 10 km
naised:
11. Bret Schär – 41:30 (üldkoht 84.)
poolmaraton:
265. Mihhail Korasteljov – 1:41:15 – M50 – 15. koht
naised:
128. Merle Männik – 1:57:11 – N50 – 10. koht
——
02.10.2022. Pirita Sügisjooks ~ 6 km
36. Viljar Hiienõmm – 25:14 – M40 – 13. koht
59. Olev Mitt – 27:25 – M60 – 2. koht
naised:
12. Marge Nõmm – 27:58 – N50 – 1. koht (üldkoht 71.)
——

02.10.2022. Kadrijooks (Pärnu) ~ 3 km (tegelikult pikem)
5. Mehis Mäe – 11:41,5
——

05.10.2022. Saku kross 2 km
naised:
5. Liliana Torn – 7:29,9
——

08.10.2022. Eesti murdmaajooksu KV
mehed 10 km:
10. Tarvi Tameri – 36:48
naised 6 km:
5. Liliana Torn – 23:53
——

09.10.2022. Lissaboni maraton
1733. Marge Nõmm – 4:03:18 (N50 – 34. koht)
——

09.10.2022. Eindhoveni maraton
671. Marek Luts – 3:19:04
——

15.10.2022. Muhu maraton
5. Robert Tiismus – 4:41:59 (M50 – 1. koht)
——

14.10.-16.10.2022. Saaremaa 3-päeva jooks

10 km mehed:
70. Kain Väljaots – 37:04,9 (M45 – 6.)
76. Danel Taur – 37:14,3 (M45 – 9.)
77. Tarvi Tameri – 37:15,6 (käruga 1. koht)
103. Kristjan Ööpik – 38:34,0
155. Jaan Õun – 40:17,7
279. Mihhail Korasteljov – 44:23,8 (M50 – 20.)
459. Raul Mändla – 49:10,5 (M50 – 31.)

10 km naised:
77. Terje Tilk – 46:04,6 (N45 – 14. üld – 343.)
85. Mirjam Piik – 46:47,9 (N40 – 14. üld – 366.)
149. Merlin Ööpik – 50:24,5 (N35 – 30. üld – 499.)
168. Kadri Jägel – 51:21,0 (N40 – 33. üld – 529.)
201. Merle Männik – 53:26,2 – (N50 – 15. üld – 577.)
16,195 km mehed:
65. Tarvi Tameri – 1:03:24,5 (käruga 1. koht)
75. Kain Väljaots – 1:04:05,3 (M45 – 7.)
115. Kristjan Ööpik – 1:07:32,9
164. Jaan Õun – 1:10:50,2
285. Mihhail Korasteljov – 1:17:39,0 (M50 – 20.)
367. Danel Taur – 1:21:46,1 (M45 – 43.)
422. Raul Mändla – 1:25:24,0 -(M50 – 32.)

16,195 km naised:
66. Mirjam Piik – 1:18:15,5 (N40 – 13. üld – 295.)
72. Terje Tilk – 1:19:52,6 (N45 – 11. üld – 325.)
138. Merlin Ööpik – 1:27:42,2 (N35 – 30. üld – 467.)
172. Kadri Jägel – 1:30:57,4 (N40 – 37. üld – 527.)
173. Merle Männik – 1:31:02,0 (N50 – 10. üld – 528.)

16 km mehed:
58. Tarvi Tameri – 1:02:25,4 (käruga 1. koht)
76. Kain Väljaots – 1:04:11,7 (M45 – 7.)
125. Kristjan Ööpik – 1:08:11,4
211. Jaan Õun – 1:13:25,4
277. Mihhail Korasteljov – 1:17:14,1 (M50 – 21.)
335. Danel Taur – 1:20:05,3 (M45 – 41.)
417. Raul Mändla – 1:24:56,9 (M50 – 30.)

16 km naised:
50. Mirjam Piik – 1:15:51,4 (N40 – 9. üld – 249.)
73. Terje Tilk – 1:19:13,7 (N45 – 12. üld – 324.)
147. Merlin Ööpik – 1:28:06,9 (N35 – 31. üld – 486.)
170. Kadri Jägel – 1:30:10,1 (N40 – 36. üld – 525.)
182. Merle Männik – 1:31:40,9 (N50 – 12. üld – 544.)

Saaremaa 3-päeva jooks kokku

42,195 km mehed:
64. Tarvi Tameri – 2:43:05,4 (käruga 1. koht)
75. Kain Väljaots – 2:45:21,8 (M45 – 7.)
116. Kristjan Ööpik – 2:54:18,2
174. Jaan Õun – 3:04:33,1
266. Danel Taur – 3:19:05,6 (M45 – 33.)
269. Mihhail Korasteljov – 3:19:31,3 (M50 – 21.)
422. Raul Mändla – 3:39:31,3 (M50 – 31.)

42,195 km naised:
63. Mirjam Piik – 3:20:54,7 (N40 – 11. üld – 291.)
69. Terje Tilk – 3:25:10,8 (N45 – 12. üld – 318.)
131. Merlin Ööpik – 3:46:13,5 (N35 – 28. üld – 460.)
164. Kadri Jägel – 3:52:28,4 (N40 – 35. üld – 514.)
179. Merle Männik – 3:56:09,0 (N50 – 11. üld – 543.)
——

16.10.2022. Võsu Sügisjooks ~ 9,2 km
naised:
1. Liliana Torn – 35:31 (N50 – 1. koht, üldkoht – 10.)
——

23.10.2022. Pärnu Rannajooks ~ 10 km
naised:
3. Liliana Torn – 38:19,6 (N50 – 1. koht, üldkoht – 26.)
15. Marge Nõmm – 45:51,6 (N50 – 3. koht, üldkoht – 111.)
——

29.10.2022. Nõmme – Harku 15 km
naised:
3. Kateryna Fomichova – 1:06:09 (üldkoht 3.)
——

30.10.2022. Krusensterni jooks ~ 4,2 km
mehed:
10. Eero Mõttus – 16:11 (MV – 2. koht)
12. Viljar Hiienõmm – 16:33 (MV – 3. koht)
naised:
1. Liliana Torn – 15:20 (NV – 1. koht, üldkoht – 4.)
5. Piret Koha – 20:24 (NV – 3. koht, üldkoht – 24.)
——
Jooksulusti kõigile ja kohtumiseni stardis!