Täppsportlaste kaksikvõit Audi vana-aasta jooksul

jooksuvõistlused

12. novembril Pääsküla raba maraton ja seal oli stardis Täppsportlane Vilve Pilv, kes startis poolmaratonis.

Pinevas lõpuheitluses tuli Vilvel küll N70 klassi parimale Esmeralda Lillele alla vanduda aga ülejäänud naisjooksjad said alistatud. Ka noorjooksja Kertu Jukkum õnnestus selja taha jätta.
Kaanepildil Vilve numbriga 12 suvisel Rõuge maastikumaratonila

12.11.2022 . Pääsküla Raba maraton – poolmaraton
naised:
2. Vilve Pilv – 2:05:34 (üldkoht 21.)
——
Trepijooksu esimene etapp korraldati Tartus, Emajõe Ärikeskuses. Ilmselt oli Rauno Tiitsu jaoks korruseid ja astmeid natuke vähe ja kahel veidi rohkem sprinteritüüpi trepijooksjal õnnestus Raunot edastada. Ülekaaluka võidu sai Silver Kaur ja sajandike mängus tuli kahe sajandikuga alla vanduda Lauri Tannerile. Kolmas koht tuli aga kindlalt. Tublid olid ka Rauno teised pereliikmed, kes saavutasid naiste ja tüdrukute erinevates vanuseklassides kõrgeid kohti.

28.11. Emajõe Ärikeskuse Trepijooks – 14 korrust. 283 astet, 52 tõusumeetrit
3. Rauno Tiits – 56,82
——
Stamina korraldatud Audi vana-aasta jooksul oli sel korral Täppsportlasi tavalisest vähem. Seekord panustasime eelkõige naistele. Startisid Liliana Torn, Kateryna Fomichova ja ainsa meesjooksjana Ahti Prits.

Ilm oli jooksmiseks hea, olid mõned külmakraadid, aga pinnas läks iga tunniga järjest pudisemaks. Kui enamus maratonijooksjaid ja teatejooksjaid oli lõpetanud anti start ühe ringi jooksule. See eelnev viie ringi läbimine oli rajale jätnud oma jälje. Võidu jooksmist see muidugi ei seganud. Kell 13:00 anti start ja läks andmiseks. Esimeseks vaatluspunktiks võtsin teise kurvi, kus võis olla läbitud umbes 1,2 km. Meeste esinelik oli eest ära läinud ja siis järgmise meeste pundi lõpus tulid ka meie naised. Kohad võisid olla kuskil 11.-13. Liliana oli eespool ja Kateryna mõned meetrid temast maas. Ilmselt oli naeltega tossudes oluliselt parem joosta, sest järele vaadates paistis, et Kateryna hakkas Lilianast maha jääma ja oli märgata ka väikest pidamise vahet.

Lasin võistlejad mööda ja kõndisin siis Vabaõhumuuseumi parkla suunas. Sealt võis olla lõpuni ca 500 m. Esmalt hakkas paistma meeste esikolmik. Torkas silma, et Esimene jooksja jooksis sõiduteel, mis juhendi järgi polnud lubatud. Eks Deniss Šalkauskas oleks ilmselt nagunii võitnud aga milleks sellised võtted? Kui 6 esimest meest olid saabunud, võis eemalt näha Lilianat, kes oli Kateryna ees päris pika edumaa sisse jooksnud, üle pooleteise minuti. Viimased ergutused sai Lilianale ja hiljem ka Katerynale edasi antud ning siis võtsin sammud finiśi suunas. Kolmandat naisjooksjat andis oodata. Annika Roosleht kaotas Katerynale veidi üle kolme minuti. Omas tempos saabus hiljem ka Ahti Prits, kes squashi ja jõutõstmise kõrvalt on taas jooksma hakanud. Tõsi, läbitud distants oli talle viimaste aastate pikim, võib-olla isegi aastakümne pikem.

Teatejooksus osalesid erinevate võistkondade eest ka Rauno Tiits ja Marek Tõnismäe. Rauno jooksis etapi 33:42-ga (paremuselt 46. etapiaeg) ja Marek 36:32-ga (paremuselt 98. etapiaeg). Kindlasti avaldas Mareki tulemusele mõju värskelt põetud haigus. Rauno ja Mareki võistkonnad lõpetasid järjestikustel kohtadel, vastavalt 19. ja 20. kohal.