Täppsportlaste kuldne duubel Kadrijooksul

jooksuvõistlused

Kus mujal kui Kadriorus tuleks Kadrijooksu korraldada? Ega ei tulekski. Täna toimus siis selle aasta Kadrijooks.

Eelnevalt tegime Kadriorus trenni ja siis sai mindud võistlust vaatama. Juba stardipaiga poole suundudes oli näha, et ilmselt ei tule just kõige kiirem jooks. Rada oli kaetud õhukese lumekihiga ja meeletult palju oli täisnurkseid kurve, mis sellistes oludes tähendab iga kord pidurdamist ja siis uuesti kiirendamist. Mõni kurv oli isegi teravnurkne. Oli ka üks üsna järsk laskumine, mida isegi suvistes oludes oleks üsna ebamugav joosta, rääkimata siis lumel jooksmisest. Tingimused on aga kõigile võrdsed ja kohad jagatakse ikka finiśeerimise järjekorras. Mida lähemale stardipaigale liikusin, seda enam tuli vastu seelikutes naisi ja ka mehi. Seda jooksu joostakse nimelt seelikutes, olenemata soost.

Täppsportlasi oi stardis kaks – Kateryna Fomichova ja Tarvi Tameri. Esimeseks vaatluspunktiks valisin stardist umbes 400 m kaugusel oleva kurvi, kus staadioni kõrvalt alanud tõus lõppes ja jooksjad pöörasid vasakule Kadrioru sisemuse suunas. Tundus nii, et Aaro Tiiksaar üritas konkurentidel jalad alt joosta. Sel hetkel oli ta edu juba mõnikümmend meetrit. Järgnesid ülejäänud Kadrid eesotsas Allan Männiga. Tol hetkel kolmandal kohal olevale mehele ei osanud nime panna aga Tarvi oli kohe tema kannul ja tagant järele vaadates oli näha, et too tundmatu hakkas peagi Tarvist, ja hiljem ka teistest jooksjatest, maha jääma.

Naiste osas oli seis selline, et Kateryna oli algul kolmas aga tõusu lõpuks tõusis ta naiste liidriks ja hakkas eest ära jooksma ning seni veel ees olevaid mehi ükshaaval kinni püüdma.

Mis vahepeal juhtus, seda täpselt ei näinud aga järgmine koht kus jooksjaid eemalt näha oli, võis olla kuskil kolmanda kilomeetri teine pool. Selgus et Aaro Tiiksaar ei suutnud konkurentidel jalgu alt joosta, kui siis vaid endalt. Allan Männi juhtis aga Tarvi lähenes talle iga sammuga ja neljanda kilomeetri alguseks oli Tarvi möödas ning edumaa hakkas tasapisi suurenema. Aaro oli juba kindlalt kolmas. Viimase kilomeetri alguseks oli Tarvi edu juba oma 20 m. Ja nagu hiljem selgus, jooksis Tarvi lõpuosal vahe veel suuremaks.

Lasin meestel minna ja omavahelises heitluses sotid selgeks teha ja jäin naisi ootama. Kateryna tuli juba pundis koos neljanda ja viienda mehega aga hakkas neil eest ära nihkuma. Järgmisi naisi polnud nähagi. Rada kurvitas ühe koha läheduses 3 korda ja sain teda nii ka 3 korda ergutada. Vahe meestega suurenes ja Kateryna jõudiski üldarvestuse neljandana finišisse. Järgmist naist tuli oodata üle kahe poole minuti.

Oli igas mõttes tore jooksupäev. Ilm oli ilus ja jooksjad tavalisest veidi lõbusamad, ilmselt riietusest sõltuvalt, ning ega midagi paremat polegi soovida.

Jooksmiseni järgmistel jooksmistel!

26.11.2022. Kadrijooks ~ 5 km
mehed:
1. Tarvi Tameri – 17:00,8

naised:
1. Kateryna Fomichova – 20:13,1 (üldkoht 4.)

Kaanepildil meeste esikolmi autasusamisel: Allan Männi, Tarvi Tameri ja Aaro Tiiksaar

Tarvi ei teinud ka saladust edu toonud taktikast – “Esikolmiku pani paika sellel jooksul rehvivalik. Seetõttu Aaro eest tormaski alguses – asfalti rehv. Lamellidega järgmine ja siis mina naastudega”