Tihe võistlusnädal – Kohila 400 m, KEVEK 2000 m, Filter tempojooks, Väinjärve jooks, My Fitness 8 km, Mispo maastikimaraton ja Sakala tee jooks, Eesti meistrivõistlused 5000 m

Viimane nädal osutus erakordselt tihedaks. Algas see pihta kolmapäevast (25. juuli) ja tervelt kolmel võistlusel võis sel päeval Täppsportlasi kohata.
Peatreener ise oli Kohilas ja seal startis 10 Täppsportlast. Suures enamuses joosti isiklikke rekordeid või vähemalt hooaja tippmarke. Viimast oli lihtne teha, sest sel aastal polnud keegi osalejatest varem 400 m jooksnud.
Olev Mitt – 1.06,89 – M50 III koht
Samal päeval korraldati ka KEVEK seeriajooksu järjekordne etapp, kus distantsiks oli 2000 m. Täppsportlastest oli stardis Kain Väljaots. Kuna etapid olid ühel ajal ja Kain osaleb mõlemas sarjas, langetas valiku KEVEK´i kasuks see, et selles sarjas oli punkte vaja. Kohila seerial on Kainil aga punktide üleküllus ja otsust oli lihtne teha. Nagu enamasti ikka lõppes Kaini jooks järjekordselt isikliku rekordiga. Eelmise nädala Viljandi 2000 m-ga võrreldes paranes tulemus ca 3 sekundi võrra. Kain lõpetas veteranide klassis superveterani, Margus Kirdi, järel teisena. Tulemus 6.13,57 andis piisavalt palju punkte, mis peaks ka sarja kokkuvõttes teise koha kindlustama.
Nagu neist kahest võistlusest veel vähe oleks, joosti kolmapäeval ka järjekordne Filter tempojooksu etapp. Distants päris lubatud 5 km täis ei tulnud aga joosta sai ikka.
Täppsortlaste tulemused:
4. Oliver Kulbas – 17.34,7
13. Marek Tõnismäe – 19.11,0 – M40 IV koht
16. Toomas Hirmat – 20.38,0 – M50 I koht
23. Anneli Tühis – 23.28,0 – N V koht (N40 I koht)
Anneli stardib peagi Tallinna Ironmanil. Edu talle!
Laupäeval toimunud Väinjärve jooksul osales Liis Mõttus. Raskel ja ligi 4,5 km pikkusel rajal lõpetas Liis neljanda naisena ajaga 21.27. Arvestades kuuma ilma ja olusid oli tulemus igati hea.
Laupäeval joosti ka My Fitness 8 km takistuskross, kus tuli ületada erinevaid takistusi, raskusi tassida jne. Juba mitu taolist jooksu kinni pannud Liliana Torn oli ka sel korral naisteklassi üldvõitja. Üldarvestuses oli Liliana 8. Lõpuajaks tuli 54.01,9. Üldjärjestuses 60. lõpetaja oli Reelika Sultson ajaga 1.21,31,3. Naistest andis see tulemus 13. koha.
Stardis oli ka üks meesjooksja – Lauri Ulm. Jooks oli edukas ja elus esimest korda tuli koht poodiumil. Lauri lõpetas kolmandana ajaga 49.36,5. Tundub, et ÜKE trennidest on kasu. Mida raskem võistlus, seda parem on tulemus.
Kurgjal joosti laupäeval Mispo maastikumaraton ja Sakala tee jooks. Maratonis oli stardis Marika Roopärg. Rekordkuumuses tuli võtta rahulikult, et üldse lõpuni tulla. Marika lõpetas 5. naisena ajaga 5:07.23.
Samas peetus 7 km jooksus oli Mehis Mäe kahe pärnaka järel kolmas ajaga 26.19.
Pühapäeval oli suur osa Täppsportlasi Kadrioru staadionil, sest Eesti meistrivõistlustel jooksis Kaia Lepik 5000 m. Just jooksu ajal fikseeriti Tallinna kuumarekord 34,2 kraadi. Staadioni tabloo fikseeris veelgi kõrgemat temperatuuri ja ilmselt staadionil oligi soojem.

Natuke lähemalt 5000 m jooksust. Kui kohale jõudes Kadrioru staadioni tablool olev termomeeter + 32 sooja. Mõne aja pärast oli jälle 33. Siis tuli tagasi alla 32 peale ja siis hakkas pihta – uuesti 33, siis 34, siis 35 ja lõpuks ka 36. Tahtsin seda mängu edasi jälgida, et kas läheb 40-ni välja aga termomeeter ütles hoopis üles. Ilmselt üle 36 polnud ette nähtud.

EMV 2018, naiste 5000m jooksu autasustamine. Foto: Kain Väljaots

Jooksust nii palju, et läks nii nagu reaalsus oli. Natuke rohkem oleks pidanud Laura Maasikust ette saama, et tema kiire lõpu vastu midagi teha – 15 m oli liiga vähe. Algul vedas Lily Luik ja siis läksid eest 5 jooksjat – Lily, Kaia, Kaisa Kukk, Laura Maasik ja Johanna Ardel. Mingil hetkel pakkus Lily Kaiale liidrikohta. Tempo püsis ja tänu sellele jäid maha Kaisa ja Johanna. Ka Laural oli hetkelisi raskusi aga ta tõmbas uuesti vahe kinni. Kuskil 1 km enne Lõppu läks Lily uuesti ette. Kaia esialgu püsis tuules aga mingil hetkel hakkas vahe tekkima. Laural läks raskeks aga Kaiast ta üle 15 m maha ei jäänud. Lõpp oli Laural kõige kiirem aga Lily oli liiga kaugel. Üllatas Johanna, kes tegi Kaisale lõpus kindlalt ära. Liis-Grete Arro jooksis kogu distantsi üksinda 6. kohal ja selle koha ta ka sai. Kah väga korralik jooks.

Usun, et sellise kuumuse nahka läks vähemalt 20 sekundit kui mitte rohkem. Vaadatagi oli jube.

Lõpetauseks Kaia vaheajad (algul 200 m, edasi 400 m kaupa): 46,59 + 1.25,83 + 1.23,18 + 1.24,47 + 1.24,95 + 1.25,07 + 1.25,68 + 1.26,42 + 1.27,08 + 1.26,57 + 1.25,88 + 1.25,63 + 1.26,84. Ametlikuks ajaks tuli 17:54,64 ja pronksmedal. Liis-Grete aeg oli 18:40,46 ja 6. koht.