Viljandi seeriajooks 2000 m ja Uhtjärve jooks

jooksutrennid Tallinnas

Üks veidi vaiksem võistlusnädal tuli ka vahele. Esimeseks võistluseks, kus Täppsportlased osalesid, oli Viljandi seeriajooks koos EV100 seeriajooksuga. Distantsiks oli 2000 m. Täppsportlasi oli stardis 4. Alustasid naised oma tugevama jooksuga, kus võistlejaid oli vaid 6. Täppsportlasi esindas Kaia Lepik. Kuna kohal olid Eesti paremikku kuuluvad kiired keskmaajooksjad, tuli Kaial ka sel korral üksinda joosta. Distantsi keskel küll tundus, et vahe hakkab vähenema aga lõpus läks liidritel jälle kiireks ja midagi ei muutunud. Jooksu ülekaalukas võitja oli Liina Tśernov, kes lõpetas uhkes üksinduses 6:12,48-ga. Järgmised 3 jooksjat selgitasid paremusjärjestuse alles lõpus ja teine oli Kelly Nevolihhin, kolmas Brit Rammul ja neljas Laura Maasik. Kaia oli viies ajaga 6:50,33.

Naiste tugevama jooksu järel toimus meeste tugevam jooks, kus meie esindajaid ei olnud. Jooksu võitis Allar Lamp. Meeste teises jooksus oli stardis koguni 3 Täppsportlast – Kain Väljaots, Oliver Kulbas ja Heiki Pruul. Tundus, et Kainile jäi see jooks nõrgaks ja tal tuli alates 500 m-st ise ette minna ja tempot kruvida. Edasine toimus kõik uhkes üksinduses. Kain lõpetas 6:16,59-ga. Järgmised 3 jooksjat olid enamus ajast koos ja pika lõpuga õnnestus kolmandaks tulla Oliver Kulbasel. Oliveri aeg oli 6:30,83. Eelviimasel ringil nõrkusehetke üle elanud Heiki Pruul tuli küll lõpuringi konkurentidest kiiremini aga napilt jäi puud. Heikile neljas koht tulemusega 6:32,75.
Kain Väljaots Viljandi seeriajooksu finišis
Üks Täppsportlane osales ka Uhtjärve jooksul. Selleks oli Eero Mõttus, kes lõpetas 38. kohaga ja ajaga 40:38,0, mis andis M40 klassis 7. koha. Rada oli vägagi raske ja distantsiks 9 km.
Eero enda sõnaga lühike kokkuvõte sellest jooksust:

Eelmise nädala edust innustatuna, sai otsustatud Uhtjärve jooks ka läbi joosta. Uhtjärv jooksust on juba aastate jooksul kodulehel kirjutatud, see kõik kehtib endiselt. Lühidalt kokku võttes, ega see üritus ehk jooksuks ei kvalifitseeru. Rada on liiga mättaline, risune , heinane ja mida kõike veel. Lisaks mäekomponent. Mäekomponent pole küll tõusumeetrite osas nii hull, kui Rõuges. Ent hüplemine väsitab, hetkeski ei tohi unustada enda ette vaaatamast.
See kõik oli ette teada. Ilm oli kuum, õnneks kihutamisevormi pole. Seega sai alustatud väga rahulikult. Eesmärk oli kõikidel mägedel ikka jooksuliigutust säilitatud. Kui keegi peaks siia jooksul tulevikus tulema, siis teadku. Teine pool on raskem. Alustada võib väga rahulikult, enamus kustub teisel poolel kõvasti.
Kuigi rada oli mõnevõrra erinev, siis laias laastus läks täpselt samamoodi, kui Rõuges. Esimesele lehehele mahtus ära http://nelson.racetecresults.com/results.aspx… Nädalaga ikka midagi ei muutu. Isegi vanuseklassi esikolmikusse saamine on ikka väga keeruliseks läinud.

Jalale loodetavasti liiga ei teinud. Ma olen nüüd jalaosa ÜKE-t kõvasti teinud. Kui jalalihased on tugevad, siis saab konarlikult pinnasel joosta. Kui nõrgad, siis väänab ka tänaval ära, kui kivile astud. Ühte väänamist nägin. Üldiselt peaks minu meelest Uhtjärve jooksul maastikujalats kohustuslik olema. Vihmase ilmaga naastuga variant. Enamusel oli tavaline toss.