U. Põldre sünnipäeva jooks, Trepijooksude I etapp, Mispo talvemaratonid. teletorni trepimaraton

Kuigi ettevalmistusperiood on alles algstaadiumis, võib Täppsportlasi siin-seal võistlemas kohata juba üsna sageli.

Novembrikuu lõpetuseks koguneti 30. novembril Urmas Põldre kodukohta Järvekülla, et tähistada Urmase 53-ndat sünnipäeva. Kuigi Täppsportlasi osales loodetust umbes poole vähem, oldi siiski kohal ja 2 neist tähistasid koos Urmasega ka enda sünnipäeva. Mõned päevad varem oli viiekümne aasta tähiseni jõudnud Liliana Torn ja kolmekümne neljas aasta täitus Lauri Ulmil. Lisaks olid võistlemas ka Liis-Grete Arro ja Olev Mitt. Nemad sünnipäeva ei tähistanud.
Ilmaga sel päeval ei hellitatud. Oli väga libe ja puhus väga kõva tuul. Eriti mõjutasid need faktorid just distantsi lõpuosa läbimist. Kiirest jooksust ei tulnud suurt midagi välja ja võistsid need, kes olid tugevamad. Sünnipäevalaps Lauri lõpetas üldarvestuses seitsmendana ja meeste põhiklassi neljandana. Alles viimastel sadadel meetritel õnnetus tal Liis-Gretet edestada ja meeste au päästa. Liis-Grete lõpetas ülekaaluka naiste võitjana kohe Lauri järel. Juubiliar Liliana oli üle pooleteise minutilise kaotusega naistest teine ja N50 klassi ülekaalukas esimene. Järgmist naisjooksjat andis oodata. Olev Mitt vandus M50 klassis alla avaid Heigo Saarele ja oli M50 klassi teine Andres Laastu ees. Kõik Täppsportlased jäid enda jooksuga rahule ja mida sa hing ikka rohkem ihaldad.
30. november – Urmas Põldre sünnipäeva jooks ~ 5,3 km
1. Liis-Grete Arro – 20:05
2. Liliana Torn – 21:39 – N50 – 1. koht
7. Lauri Ulm – 19:57 – M – 4. koht
18. Olev Mitt – 22:04 – M50 – 2. koht
——————————————————————————————————————————-
Detsembrikuu teisel kuupäeval vallutati ministeerimude ühishoone treppe. Tegemist oli trepijooksude karikasarja esimese etapiga. Joosti neljatestkümnedale korrusele ja stardis olid ka Täppsportlaste parimad trepijooksjatest pojad ja tütred. Meeste üldvõidu nimel heitlesid nii Rauno Tiits kui ka Lauri Ulm aga sel korral tuli alla vanduda Sander Kaurile, kes edestas Raunot kahe ja Laurit nelja sekundiga. Tulemuseks siis teine ja kolmas koht.
Naiste osas jooksid Heddy Tiits ja tema tütar Lisette täpselt sama aja ja jagasid naiste üldarvestuses 7.-8. kohta. Heddy oli põhiklassi neljas ja Kuusalu spordiklubi esindaja Lisette noortest teine.
2. detsember – Ministeeriumite ühishoone trepijooks
2. Rauno Tiits – 51
3. Lauri Ulm – 53
7.-8. Heddy Tiits – 1:31 – N – 4. koht
7.-8. Lisette Tiits – 1:31 – NN – 2. koht
Mispo talvemaratoni joosti ka sel aastal kahel järjestikusel päeval. Reedel oli osalejaid suhteliselt vähe ja naiste osas tugevamaid jooksjaid kohal polnud. Mis muud kui esikoht ära võtta ja sellega sai Marika Roopärg ka suurepäraselt hakkama. Ka aeg oli suhteliselt kiire sellise aastaaja kohta.
6. detsember – Mispo talvemaratoni I päev
N 1. Marika Roopärg – 3:47:16 – üldarvestuses 7. koht
Laupäeval oli juba rohkem osalejaid. Marika Roopärg oli ka nüüd stardis. Sel korral oli plaan veidi aeglasemalt joosta. Tulemuseks oli igati tubli viies koht ja järjekordne maraton sai kirja.
Joosti ka lühemaid distants. 7 km distantsil osales Olev Mitt, kes oli kahe tugeva noore konkurendi järel kolmas. Tundub, et Olevil hakkab ka korralik aeroobne tase tekkima.
7. detsember – Mispo talvemaratoni II päev
N 5. koht – Marika Roopärg – 4:14:23 – üldarvestuses 40. koht
7 km
3. Olev Mitt – 29:12
———————————————————————————————————————————
Laupäeval joosti ka vähe teistlaadi maratoni. Teletorni treppidel toimus trepimaraton. Joosti 65. korrusele välja. Ajalimiit oli 3 tundi ja kirja läksid korrad, mis õnnestus alustada enne 3 tunni täis saamist ja loomulikult tuli alati üles välja joosta. Startis 37 jooksjat. Nagu arvata võis, osutus parimaks Täppsportlane Rauno Tiits, kes lõpuks tegi kõigile konkurentidele ringi sisse. Põnevas heitluses tõusis teiseks Tarvi Tameri. Heddy Tiits oli naistest teine ja üldarvestuses andis see 13. koha. 22. kohaga lõpetas Toomas Pärnassalu.