V Täppspordipäev, Radissoni trepijooks, Nõmme lahtised ja Eesti karikavõistlused

12 . jaanuaril toimus arvult viies Täppsportlaste spordipäev ehk kehalised katsed. Nagu viimasel ajal kombeks, mõõdeti võimeid 7 alal. Joosti 30 m lendlähtest ja 200 m, hõpati paigalt kaugust ja viisikut, heideti kuuli ette ja üle pea taha ning konkureeriti kõhulihaste harjutuses. Oli põnev päev ja näidati häid tulemusi.

Jana 7,32

Kõhulihased (istesse tõusud 1 minuti jooksul, jalad varbseina II pulga all ja kätega III pulka puudutades)

Jana 48

Mitmed tulemused on meie spordipäevade läbi aegade rekordid. Rekordimehe nimetust saavad nüüd kanda: Lauri 30 m lendavast, Kain 200 m-s ja Toomas kuuli heites kahe käega ette. Naiste rekordeid täna ei sündinud, mis ilmselt tähendab edukat suvist jooksu hooaeaga.

Esmaspäeval, 14. jaanuaril toimus järjekordne trepijooksude etapp. Jooks toimus Radissoni hotelli treppidel ja liideti kahe jooksu ajad. Täppsportlasi esindas Lauri Ulm. Ülimalt tasavägises heitluses seniste trepijookude valitseja, Rauno Tiitsuga, õnnestus Lauril mõne sajandikuga peale jääda ja esmakordselt sellel alal võit saavutada.

Lauri Ulm Olümpia topeltsprint autasustamisel. Foto: Erkki Viljarand

Teisipäeval, 15. jaanuaril, osalesid mõned Täppsportlased Nõmme KJK lahtistel võistlustel. Ka seal läks päris hästi. Esimesena asus starti Kadri Jägel, kes jooksis harva kavas olevat distantsi –  600 m-t. Väga targa jooksuga õnnestus Kadril viimasel ringil kolmest konkurendist mööduda ja saada viies koht. Aeg oli 1.51,70. Kuna Kadri varem polnud 600 m-t jooksnud, on tegu uue isikliku rekordiga. Jooksu võitis Helin Meier.

Järgmisena startis Kain Väljaots ja seda samuti 600 m-s. Kain oli juba korra 600 m-t jooksnud ja nüüd tuli seda tulemust parandada. Meestel toimus 2 jooksu ja Kain startis esimeses. Kohe stardist väljudes õnnestus Kainil Armin Allmäe järel teine koht hõivata ja seda ka lõpuni edukalt hoida. Veelgi enam, konkurentidega võrreldes suurenes vahe pidevalt. Kahe jooksu peale oli Kain kaheksas ajaga 1.32,78, mis on ka uus isiklik rekord. Üldvõitjaks tuli Enari Tõnström.

Kadril tuli suurem võistlustuhin peale ja ta soovis ka 200 m joosta. Seda ta ka tegi. Kahjuks tuli joosta kõige järsema kurviga rajal ehk siserajal ja 600 m-st kangete jalgadega oli tulemuseks 31,06, mis andis 17. koha.

200 m jooksud nihutasid ajakava veidi edasi ja 2000 m distantsid hilinesid üle veerand tunni. Esimesena jooksid naised. Täppsportlasi esindas ajavahe stressiga võitlev Liis-Grete Arro, kes üsna hiljuti saabus USA-st. Sai võetud tagasihoidlik plaan – joosta alla 7 minuti. Ühtlase jooksuga see ka õnnestus. Mõlemad kilomeetrid olid üsna võrdsed ja Liis-Grete tuli finiśisse 6.59,47-ga, mis andis neljanda koha. Oli põnev heitlus Pille Hinniga kuid kolmas koht läks siiski Pillele. Esimesed 2 lõpetajat olid Brit Rammul ja Laura Maasik. Liisu tulemus on ühtlasi ka uus isiklik rekord, sest see oli esimene kord joosta 2000 m distantsi.

Päeva viimase jooksulalana oli kavas meeste 2000 m jooks. Täppsportlasi esindas eelmise õhtu trepijooksu võitja Lauri Ulm. Ilmselt hindasid võimeid üle nii treener kui jooksja ise. Plaan oli joosta 6.20 lähedale. Esmene kilomeeter veel enam-vähem selles tempos oli (3.11) aga oli näha selgeid väsimuse märke ja lõpuks tuli Lauri finiśisse kaheksandana 6.38,93-ga. Isiklik rekord on seegi. Jooksu võitis Ats Sõnajalg, kes oli ka ainus 6 minuti piiri alistaja.

Pühapäeval, 20. jaanuaril, toimusid Eesti karaikavõistlused kergejõustikus, kus Täppsportlasi esindasid Liis-Grete Arro ja Kain Väljaots. Esimesena asus starti Liis-Grete, kes jooksis 3000 m. Kuna stardis olid ka Liina Tśernov ja Jekaterina Patjuk, võis arvata, et tempo läheb kõrgeks. Liisu endine isiklik rekord oli 10:52 ja oli kindel plaan see ületada. Ka alla 10:45 jooksmine tundus vägagi reaalne. Läks aga veelgi paremini. Liina ja Katja läksid kohe eest ja Liisu võttis ülejäänud grupi vedamise esialgu enda õlgadele. Tempo püsis pikka aega isegi 10:30 graafikus. Mingil hetkel läksid Katrin Zaitseva ja Pille hinn mööda aga Liis-Grete püsis nende selja taga. Hea tempo püsis 2400 m-ni. Alles viimasel kolmel ringil läks raskeks ja 2 konkurenti pääsesid eest. Aga sellele vaatamata tuli suurepärane 10:36,52 ja 5. koht, mis ületas isikliku rekordi tervelt 16 sekundiga. Kilomeetrite vaheajad olid sellised: 3.27,7; 3.32,6 ja 3.36,2. Kusjuures 2 km vaheaeg oli peaaegu võrdväärne teisipäeval joostud Nõmme 2000 m lõpuajaga. Suurepärane jooks!

Kaks ja pool tundi hiljem asus 800 m jooksma Kain Väljaots. Toimus 2 jooksu – kiire jooks ja eriti kiire jooks. Kain oli kiires jooksus. Ja eks kiires jooksus tulebki kiirelt joosta. Ühisele rajale pääses Kain teisena ja esimene ring tuli napilt alla 30 sekundi. 400 m vaheaeg 61,5 sekundi kandis oli vist ikkagi veidi liiga kiire ja kahel viimasel ringil läks mitu konkurenti mööda. Viimased ringid tulid juba 34-ga ja 35 peale. Lõpuaeg 2.10,83 jäi mõned sajandikud isiklikule rekordile alla aga stabiilsus 2.10 kandis on saavutatud ja see tuleb isegi liiga kiire algusega, mis omakorda näitab, et vorm peab hea olema. Hea jooks Kainilt! Eriti kiire jooksu võitis lätlane Janis Razgalis. Eesti karika sai endale Enari Tõnström, kes 1 sajandikuga edestas Deniss Śalkauskast.