Tšika mälestusvõistlused, Harjumaa meistrivõistlused ja Vinni – Rakvere talvejooks

jooksutrenn
Laupäeval toimusid Tśika mälestusvõistlused. Võistlus on mõeldud küll noortele, alla 20 aastasele, aga starti lubatakse veidi vanemaid jooksjaid. Üks veidi vanem jooksja oli stardis ka Täppsportlaste hulgast. Kain Väljaots jooksis elus esimest korda 600 m pikkust distantsi. Kõik vanemad jooksjad olid lisatud U20 vanuseklassi tugevamasse jooksu. Natuke ebaõnnestusnud stardi järel jäi Kain heitlema ühe Tallinna “Kalevi” noorjooksjaga. Terve jooksu ajal oli tunne, et need kaks jooksjat ei mahu kuidagi rajale ära. Kuna “Kalevi” jooksja sai algul ette, tuli Kainil üritada möödumist. Kaks katset lõppesid kurvi tulekuga ja mööda ei pääsenudki ning kolmandaks katseks enam jaksu ei olnud. Ringiajad olid küll ühtlased (30,68+30,90+31,80) ja andsid tulemuseks 1.33,38 aga kogu jooksu vältel oli tunne nagu teeks Kain intervallsprinti – sirgetel kiirendas, kurvides võttis kiirust maha. Kohe kuidagi ei istunud TSH kurvid sellel päeval. Iseenesest tulemusel polnud ju väga häda midagi. 15. jaanuaril tuleb 600 m-s uus üritus ja 1.32 võiks täiesti reaalne eesmärk olla.
Pühapäeval oli Kain stardis Harjumaa meistrivõistlustel. Huvitaval kombel ei kuulu Tallinn Harjumaa koosseisu, vähemalt selle võistluse põhjal. Sel korral tuli joosta 800 m. Kainil oli detsembrikuust ees aeg 2.11,09, mille ta jooksis Tartus KEVEK´i veteranide võistlusel. See tulemus vajas kindlasti ületamist. Tagantjärele tarkusena võib öelda, et jooks tuli ehk isegi liigagi kergelt. Võrreldes laupäevase võistlusega oli kõik muutunud – nagu öö ja päev. Stardist sai Kain ilusti minema, täpselt võimetele vastavale positsioonile ja ilusa rütmiga jooks õnnestus teha alguset lõpuni ning isegi kurvides polnud kiiruse kadumist märgata. Viimasel ringil õnnestus ka veel üks edukas möödumine teha ühest Kuusalu poisist ja lõpusirgel veel kiirendadagi. Ringiajad olid 31,03+31,82+34,01+33,67 ja andsid kokku 2.10,53. Ilmselt oli kolmanda ringi 34-sekundise aja põhjuseks just see, et noorjooksja, kes siis jooksis veel Kaini ees, vajus veel rohkem ära ja kuna Kain püüdis ta kinni, tekkiski kujutelm, et tempo on jube kiire. Ilmselt sealt oleks selle ühe sekundi saanud, mis alla 2.10 viinuks, sest lõpus oli värskust küll. Hea rütmiga jooks oli sellegi poolest.
Pühapäeval joosti ka väljas. Toimus Vinni-Rakvere talvise seeriajooksu esimene etapp. Nagu talvele kohane, oli jooks vägagi talvine – lumine rada ja mõnusad külmkraadid. Tulemustel pole sellise ilmaga erilist kaalu, sest pole lihtsalt millegagi võrrelda. Täppsportlastest osales eelmise aasta seeriajooksu üldvõitja Liliana Torn. Lilianal vormi jätkub ja seda oli juba trennide põhjal näha. Üldjärjestuses 8. koha saanud Liliana edestas järgmist naisjooksjat üle 6 minuti ja oli loomulikult naisteklassi üldvõitja. Liliana võiduaeg oli 42:06,7, mis on väga korralik tulemus arvestades vägagi talviseid tingimusi. Jääme ootama veebruarikuu etappi.
Liliana Torn Vinni-Rakvere jooksu autasustamisel. Foto: Liliana Torn
Järgmisel nädalal Täppsportlased ei võistle aga ülejärgmisel on jälle üsna mitu Täppsportlast stardis. Nimelt toimuvad 15. jaanuaril Nõmme KJK lahtised MV ja 20. jaanuaril Eesti KV. Mõlemal võistlusel mitu Täppsportlast erinevatel kesk- ja pikamaa distantsidel stardis.