Vana-aasta jooks

Stamina korraldatav vana-aasta jooks toimus sel aastal 22. detsembril. Nagu ikka olid kavas maraton, teatemaraton – 5 etappi, kus kõik etapid on 8,44 km ja 8,44 km jooks. Hommikul kl 9:30 anti start maratonile ja teatemaratonile ning kl 13:00 8,44 km jooksule. Täppsportlased osalesid kõigis kategooriates.

Sellel võistlusel on üks omapära. Siin saab maratonijooksja osaleda ka teatevõistkonna esimese vahetuses ja hiljem enda jooksu jätkata. Marika Roopärg seda tegigi. Nüüd kõigest lähemalt.
Ilm oli talvine. Stardi ajal oli 11 kraadi külma ja hiljem soojenes -7 peale. Lumi kattis peaaegu kogu raja. Vaid alguses sai ca 600 m asfaldil joosta. Starti tuli 102 võistkonda.
Täppsportlased panid välja meeskonna, naiskonna ja segavõistkonna. Kuigi päris eliitseltskonda ei õnnestunud üheski kategoorias kokku saada, olid teatud lootused naiskonnal siiski olemas. Alustamegi siis teatejooksust.
Täppsportlased Eero ja Marge ootamas enda starti. Foto: Liliana Torn
Avavahetuses tulid Täppsportlastest naiskonna eest rajale Liliana Torn, meeskonna eest Marek Tõnismäe ja segavõistkonna eest maratonijooksja Marika Roopärg. Enne starti oli Marek võtnud eesmärgiks Lilianal kannul püsida ja kui see õnnestunuks, võinuks võistluse õnnestunuks lugeda. Peaaegu õnnestunuks vist saab võistluse lugeda. Avaetapilt tuli Liliana 22. kohal ja naiskondadest teisena. Marek oli meeskonnaga 26. ja Lilianast 9 sekundit maas. Etapiajad olid vastavalt 34:42 ja 34:51. Marika jooksis esimese ringi ilmselt liiga kiirelt (42:33 – 66. koht), sest 4 ringi tuli veel joosta ja need jäid oluliselt aeglasemaks. Aga sellest hiljem.
Teises vahetuses jooksid Täppsportlaste meeskonna eest Eero Mõttus, naiskonna eest Marge Nõmm ja segavõistkonna eest Toomas Pärnassalu. Eero tuli alguse tõusuga Margest mööda ja ühtlase jooksuga viis meeskonna etapi lõpuks 13. kohale. Eero etapiaeg oli suurepärane – 32:40. Ka Marge jooksis hästi. Etapiaeg 40:37 tähendas etapi lõpuks küll 32. kohta aga naiskondade arvestuses olime kolmandal kohal. Segavõistkonna eest jooksis Toomas Pärnassalu. Tema läbis 8,44 km ringi 40:16-ga ja tõstis segavõistkonna etapi lõpuks üldarvestuses 49. kohale.
Kolmandal etapil olid uued Täppsportlased rajal ja üldjoontes läks samas rütmis edasi. Meeskonna eest jooksnud Lauri Ulm sai etapiajaks 33:02 ja tõstis meeskonna 12. kohale. Naiskonna eest tegi väga tubli jooksu Mirjam Piik. Mirjami etapiaeg oli 39:00 ja naiskondade arvestuses püsisime endiselt kolmandal kohal. Üldarvestuses tõstis Mirjam Täppsportlaste naiskonda ühe koha võrra – kolmekümne esimeseks. Segavõistkonna eest jooksis Ramune Susloviene ja tegi seda väga tublilt. Etapiaeg 44:12 langetas küll segavõistkonna üldarvestuses 54. kohale aga jooks oli hea.
Neljas ehk eelviimane etapp. Meeskonna eest jooksis Mehis Mäe ja nagu hiljem selgus, osutus see üldse Täppsportlaste parimaks etapiajaks. Mehiselt väga mehine jooks ja etapiajaga 32:15 tõstis ta meeskonna üheksandale kohale. Naiskonna eest jooksis Kadri Jägel. Jooks oli hea, etapiaeg 40:16. Naiskond püsis endiselt 31. kohal. Naiskondade arvestuses langesime küll neljandaks. Vahetuses oli vahe kolmandaga, Treeningpartneri võistkonnaga, 56 sekundit. Arvestades viimase vahetuse koosseise ei tekkinud siiski kahtlusi kolmandale kohale tõusmise osas. Segavõistkonna eest jooksis Mari-Liis Tamme läbis ringi 50:49 ja segavõistkond oli etapi lõpuks 64. kohal.
Viies etapp pani lõplikud kohad paika. Meeskonna eest jooksis Kevin Väljaots, kelle jooksule avaldas päris palju mõju libe pinnas ja ilmselt veidi vale tossuvalik ning ega treenitus ka pika pausi järel praegu kõige parem olnud. Kevin läbis etapi 32:20-ga ja tõstis meeskonna 8. kohale. Nüüd on algus tehtud ja saab edasi treenida. Naiskonna eest jooksis Kaia Lepik ja temale ei saa enamus mehigi vastu. Absoluutselt kolmas etapiaeg (33:33) naiste hulgas (I Tśernov ja II Patjuk) tõstis naiskonna üldarvestuses 9 koha võrra – 22. kohale ja naiskondadest kolmandaks. Segavõistkonna eest jooksis Madis Reinumägi väga korraliku 37:30 ja tõstis segavõistkonna lõpuks 56. kohale. Segavõistkondadest andis see lõpuks 13. koha.
Jätkame maratonist. Marikast juba juttu oli aga rajal oli veel teinegi nasijooksja – Vilve Pilv. Marika jooksis ülejäänud ringid esimeset keskeltläbi 7 minutit aeglasemalt aga kosus kiirest algusest ära ja tuli lõpuks ajaga 4:00:51 üldarvestuses 57. kohale. Naistest andis see tulemus viienda koha. Vilve tegi ka tubli jooksu. Vaatamata vähesele mahutreeningule läks alles päris lõpus raskemaks. Vilve lõpetas 4:31:35-ga 87. kohal ja naistest 12.-ndana. Tublid tulemused!
Üks mees läks starti veidi hiljem. Nimelt siis kui maratonijooksjad olid rajal olnud kolm ja pool tundi anti start ühe ringi jooksule. Täppsportlasi esindas Viljar Hiienõmm. Viljari stardinumber oli 27. Selline oli tema eeslmise aasta koht ja eesmärk sai püstitatud selline, et lõpukoht oleks sellest numbrist väiksem. Esmärk sai täidetud. Viljar lõpetas 37:23,5-ga 20. kohal. Täpselt tema ees lõpetas naiste võitja Silja Jürs.
Kõige lõppu ka Täppsportlaste tulemused ka veel kord.