Mispo talvemaratonid ja lühemad distantsid ning KEVEK lahtised kergejõustikuvõistlused veteranidele

Ka viimasest nädalavahetusest on kirjutada, sest toimus kaks võistlust, kus olid kohal ka mõned Täppsportlased. Mispo Talvemaraton ja lühemad distantsid joosti sel aastal ainult reedel ja laupäeval. Pühapäevast jooksuvõistlust sel korral ei pakutud.

Reedel, 31. novembril, oli stardis ainult Marika Roopärg, kes läbis järjekordse maratoni. Lumisel rajal andis aeg 4:13:02 naiste hulgas neljanda koha.
Laupäeval, 1. detsembril, oli stardis rohkem Täppsportlasi. Marika jooksis veel ühe maratoni. Tulemus oli 4:30:14 ja naistest arvestuses tuli sel korral leppida viienda kohaga. Jälle kaks maratoni kirjas.
Joosti ka lühemaid distantse. 14 km distantsil oli ülekaalukas võitja Mehis Mäe, kes võitis suure eduga Urmas Põldre ees. Mehise võiduaeg oli 52:48.
7 km distantsil oli stardis 2 Täppsportlast. Praegu ajateenistuses viibiv Franko Reinhold käis jalga proovimas ja võitis väikese eduga selle jooksu ära. Franko aeg oli 25:43. Neljas lõpetaja oli tubli veteransportlane Olev Mitt ajaga 29:18, kes tegi paljudele noortele pikalt ära.
Laupäeval toimus veel teinegi võistlus. Tartus kogunesid KEVEK lahtistele kergejõustikuvõistlustele üsna mitme riigi veteransportlased alates 35.-ndast eluaastast. Täppsportlase Kain Väljaotsa ambitsioonid olid seotud eelkõige 800 m jooksuga. Kuigi seni polnud tehtud ühtegi lõigutrenni ja senine treenitus tuli vaid põlvetõstejooksu ja muu sarnase tühikargamise pealt, õnnestus jooks päris normaalselt. Jooksu tegelik võitja oli Rasmus Kisel (1:53 sajandikega) aga tema sel võistlusel võistlejate kategooriasse ei kuulunud. Kaini ees oli tegelikult veel üks mees – Roman Kohtov aga kuna sellel võistlusel arvestatakse peale jooksu vanuse koeffitsent juurde, õigemini maha, siis Kainil Romaniga raskusi ei tekkinud. Tempo jooksu lõpuosas küll rauges veidi aga 2:11,09 tähendas ometi Kaini uut siserekordit. Ümber arvestatud tulemus jäi napilt kahe minuti peale.
Kain Väljaots KEVEK autasustamisel. Foto: Kain Väljaots
Veidi hiljem jooksis Kain veel ka 200 m. Loos oli sel korral kehva, anti siserada, mis tähendab kurvides meeletut energiakulu, et rajal püsida. Sellele vaatamata lõpetas Kain ka selle distantsi uue siserkordiga – 26,74. Puhas aeg oli kuues aga sellel distantsil oli palju vanemaid ja päris kiireid mehi ning lõpuks tuli taanduda 10. kohale.