136. Pööripäevajooks, Jooks Talvesse

Jaani muljed Saaremaal Kaarma Loode tammikus toimunud 136 pööripäevajooksust.

Jaan_oun Foto Allan Mehiku galeriist

Minu jooksuaasta sai täna lõpu talvise pööripäevajooksuga. Ilm oli suurepärane, ainuke kaebus oli lompide rohkus.
Seekord poodiumile asja polnud, kuna rahvast oli palju ja kõvad käbid olid kohale tulnud. Räägitakse, et ka Andi Noot oli kohal, ta olevat selle viieka lihtsalt läbi sörkinud. Ma ei osanud teda üldse tähele panna, kuna ta sellel võistlusel tavaliselt ei käi.
Üldarvestuses võitis seekord mandrimees Teet Kokk kohaliku raudvara Kalev Õisnurme ees. Nende ja minu vahele jäid veel mõned mehed – isa ja pojad Mändlad, Henek Tomson ja vähemalt veel üks noor mees, keda ma ei tundnud. Kusjuures Mairo Mändla tegi alles pühapäevasel vana-aasta jooksul oma maratoni- debüüdi igati kõva 2:47-ga. Ta alustas küll rahulikult, aga 3,5km peal läks minust kerge sammuga mööda. Mees on lihtsalt nii palju parem, pole midagi öelda- pärast maratoni joosta 5 kilomeetrit ühtlases 3:35 tempos. Ma ei suuda ka ilma maratoniväsimuseta seda tempot lõpuni hoida. Ta oli ka ainus, kes minust mööda sai, ise püüdsin päris mitu noort kinni, kes alustasid liiga kiirelt.

Tulemused on siin, ise sain ajaks 18:25, mis peaks olema napilt minu rajarekord. Suvel läks protokolli 18:27 ja sügisel 18:31. Kuna kevadise võistluse ajal olin treeninglaagris, siis vanuseklassi üldvõidust jäin kaugele, vastasel juhul oleksin selle endale saanud, isegi kui kevadine tulemus oleks keskpärane olnud.

Järgmisel aastal proovin vanuseklassi üldvõidu koju tuua, aitab küll. Korra olen juba sarnaselt sellele aastale jätnud ühe võistluse ära ja seetõttu mitte võitnud ning korra jäin samade punktidega teiseks, kuna viimasel võistlusel edestas mind üldvõitja.