Augustikuu viimased võistlused

Jälle on üks nädal ära võisteldud ja uued rekordid kirja saadud. Sügise lähenemist pole märgatagi, pigem vastupidi – tulemused on veel tõustrendis.

——
Lähemal vaatlemisel selgus, et ümber Ülemiste järve jooks ei olnudki päris Täppsportlaste vaba jooks. Üks osaleja siiski oli. Pika vigastuspausi ja põlveoperatsiooni järel oli taas rajal Ergo Lilienberg. Päris lõpuni ta veel heas tempos ei kestnud aga järjekordne märk on maas.
22.08.2020. Ülemiste järve jooks
412. Ergo Lilienberg – 1:25:26 – M40 – 123. koht
——
Kohila seeriajooksu viimasel etapil joosti 10000 m. Sellega tõmmati ka sellele hooajale joon alla. Jooksjaid oli stardis natuke vähem, veidi alla kolmekümne, aga ega see jooksmist seganud. Kohtunikel oli lihtsam ja korraldajatel õnnestus piirduda ühe jooksuga. Täppsportlasi startis 8 – Liliana Torn, Tarvi Tameri, Karl Peeter Valk, Kristjan Ööpik, Viljar Hiienõmm, Mihhail Korasteljov, Raul Mändla, Madis Valk. Fniśisse jõudis neist 7. Karl Peeter Valk oli eesmärgiks võtnud 37 minuti piiri alistamise aga ju siis polnud see õige päev. 6 km lõpuni tuli ilusti. Kõik ringid olid 1.27-1.29 sajandikega ehk alla 1.30-e ja mõni sekund edu oli sisse joostud. Ka paar konkurenti jooksid täpselt õiges tempos. Edasi aga enam nii hästi ei läinud ja tempo langes iga ringiga ning ükski ring enam alla 1.30 ei tulnud. 8 km peal tuli Karl Peeter rajalt maha. 8 km ajaks tuli 29.55.
Kõige kiiremat jooksu tegi Tarvi Tameri. Eks temalgi oli “jänesega” veidi õnne. Nimelt üritas ka Kristo Reinsalu alla 34 minuti joosta ja tal oli olemas kohe päris “tõupuhas jänes” – Leonid Latsepov. Üks jooksja jooksis veel selles pundis. Päris 34 minuti tempos siiski ei joostud. Mõned sekundid kaotati pea igal kilomeetril ja lõpu eel jooksis Tarvi pundil eest ära. Tubli staadioni 10000 m isiklik tuli vaatamata kõigele ja küll kunagi õnnestub ka alla 34 minuti saada.
Kristjan Ööpik oli juba 3 päeva varem näidanud head vormi Kohila rahvajooksul, kus oli olnud edukaim Täppsportlane ja enne Liliana Torni lõpetanud. Nüüd oli plaan saada aeg alla 39 minuti. Algtempo oli veidi kiire aga peagi sai kõik normi ja tükk aega jooksis Kristjan koos Lilianaga. Distantsi teisel poolel hakkas Liliana siiski tasapisi maha jääma ja Kristjan jätkas omas tempos. 39 minutit õnnestus väga kindlalt alistada.
Liliana lõpetas parima naisena ja ühtlasi püstitas N50 klassi Eesti rekordi aga loodetud alla 39 minuti aega sel korral ei õnnestunud ära joosta. Võib-olla on viimasel ajal natuke vähe mahtu tehtud ja päris palju lühemaid distantse joostud. Keskmaa ja lühematel pikamaa distantsidel on Liliana väga tugev olnud ning mitmeid isiklikke rekordeid püstitanud. Ega kõike korraga saa. Kuskilt tuleb järele anda. Nüüd hakkab aga sügis kätte jõudma ja saab taas keskenduda pikematele distantsidele.
Teised Täppsportlased tulid kõik rajale omade eesmärkidega. Viljar Hiienõmm, Mihhail Korasteljov, Raul Mändla ja Madis Valk tegid minu teada kõik staadioni 10000 m isikliku. Maanteel on Viljar oluliselt kiirem olnud. Raulil jäi ülinapilt Sarma 3-päeva jooksu esimese päeva tulemusest puudu. Mihhail ületas igasugused rekordid rohkem kui kahe minutiga. Erakordse saavutusega sai hakkama Madis Valk, kes osales kõigil üheksal Kohila etapil ja püstitas 9 uut isiklikku rekordit. Tõsi küll, ta polnud varem staadionil võistelnud.
Kohila sarja kokkuvõttes võideti neli esikohta – N40 – Mirjam Piik, N50 – Liliana Torn, M30 – Tarvi Tameri ja M40 – Danel Taur. Lisaks saadi veel kaks kolmandat kohta – N30 – Bret Schär ja M50 – Viljar Hiienõmm. Tublid olid ka kõik ülejäänud lõpetajad, kes sarja vähemal või suuremal määral kaasa tegid.
Viljar Hiienõmm – 42.16,1 – M50 – 5.
Mihhail Korasteljov – 44.28,8 – M40 – 2.
Raul Mändla – 46.13,7 – M40 – 3.
Madis Valk – 47.23,6 – M50 – 7.
Karl Peeter Valk – katk.
——
Väga huvitava ja mitte sugugi kerge rajaga Jägala kolme tammi jooksul osales Veiko Kase. Finiśisse õnnestus Veikol jõuda kahekümne seitsmendana. Tubli harrastaja tulemus kui arvestada raja raskusastet.
28.08.2020. Jägala 3 tammi jooks ~ 10 km
27. Veiko Kase – 1:01:50
——
Augustikuu lõpus on aktiivsesse ja kindlasti ka parimasse võistlusvormi tõusnud Mirjam Piik. Sel korral osales Mirjam Harjumaa meistrivõistlustel 800 m jooksus. Väga tugeva tuulega võistlusel lõpetas Mirjam kolmandana. Kaks kiiremat konkurenti (Katrina Stepanova ja Birgit Veldi) olid selgelt ees ja järgmised juba liiga kaugel ning suurt abi teistest kaasvõistlejatest ei olnud. Sellele vaatamata õnnestus Mirjamil püstitada uus isiklik rekord ja jõuda uude sekundisse.
Kain Väljaots on tõusnud lihtsalt selle hooaja parimasse vormi. Isikliku rekordi tasemest on veel veidi puudu aga vahe väheneb pidevalt. Kain jooksis sel korral 400 m. Ühtlane ja tasakaalukas jooks, kus lõpusirgel õnnestus kaks konkurenti kotti pista andis meeste hulgas kolmanda koha. Pole paha. Täppsportlaste hooaja edetabelis tõusis Kain nüüd 400 m-s liidriks.
29.08.2020. Harjumaa MV
N 800 m
3. Mirjam Piik – 2.31,84
M 400 m
3. Kain Väljaots – 56,15
——
Kihnus käis männikäbisid taga ajamas Marika Roopärg. Ühtlasi läbis ta ka järjekordse maratoni. Naistest oli Marika kolmas ja arvestuses koos meestega üheteistkümnes lõpetaja. Kuna tempomeistri kohustust polnud, oli võimalik tavalisest veidi kiiremini joosta.
29.08.2020. Kihnu Männäkäbä maraton
11. (N 3. koht) Marika Roopärg – 3:51:25
——
Helsingis käisid suusahüppetorni vallutamas Lauri Ulm ja Rauno Tiits. Programm oli tihe. Joosti meeskondlikku teatejooksu, kus iga võistleja jooksis umbes 100 m pikkuse jupi mööda suusahüppetorni maandumisnõlva võis hoovõtu rada mööda üles. Tõsi küll, Raunol tuli teisel etapil allamäge joosta. Tulemuseks oli ülekaalukas võit kõigi ülejäänud konkurentide üle. Järgmine konkurent kaotas 21 sekundit. Oluliselt paranes ka rajarekord.
Individuaalselt joosti kõigepealt eeljooks, mis oli veidi lühem – lõpp oli laskumisnõlva ülemisel äärel. Finaali, 30 parema hulka, said nii Rauno (8.) kui Lauri. Lauri sai edasi viimasena. Finaal joosti üles välja, hoovõturaja lõpuni. Mõlemad jooksjad parandasid kohti. Rauno lõpetas neljandana ja Lauri neljateistkümnendana.
——
Mõned linnajooksud siiski toimuvad ja üks neist toimus Kuressaares. Kavas oli 2 distantsi – 10 km ja 5 km. Täppsportlasi oli stardis 5. Varem lõpetasid lühema distantsi jooksjad. Konkurents just üleliia tihe ei olnud. Täppsportlastest startisid Liliana Torn aja Danel Taur. Danel Taur, kes oli ühtlasi esimene seeniorlõpetaja, jooksis üle finiśijoone neljandana. Kolm nooremat konkurenti olid üsna kindlalt ees. Naiste osas juhtus selline huvitav lugu, et esimene seenior ei olnudki Liliana Torn. Eks põhjus oli kindlasti selles, et seenioride vanuseklass algas sel korral 35.-ndast eluaastast. Irina Bizjajeva oli sel korral kindlalt parem. Kindlasti andis Liianal tunda kolmapäeval Kohilas joostud 10000 m jooks.
Pikemal distantsil oli stardis 3 Täppsportlast – Tarvi Tameri, Jaan Õun ja Kristjan Ööpik. Tarvil tuli suuremas osas üksi joosta, sest 2 esimest (Ilja Nikolajev ja Janar Juhkov) läksid peagi oma teed. Järgmised jooksjad aga olid Tarvist selgelt maas. Tasuks linnajooksu kolmas koht ja igati hea ajaga kui arvestada seda, et alles kolmapäeval jooksis Tarvi samuti Kohila seeriajooksul 10000 m uues isikliku rekordiga. Jaan jooksis terve distantsi Kristjanist vähem kui sada meetrit ees aga aga vahe püsis enam-vähem kogu aeg ühtlasena. Kristjanilt kordas ühtlasi 10 km maanteejooksu isiklikku rekordit. Temalgi oli all kolmapäevane Kohila 10000 m. Kristjan oli jooksuga ise rahul ja arvas nii:”Kuressaare linnajooks, rada ei olnud minule kindlasti meelakkumine 🐝 ja lillepidu 💐🌺. Tänane ilm tegi raja keeruliseks ja siinkohal võib julgelt kasutada väljendit “raske” 🥵. Vastutuult jätkus kõigile ja päike paistis terve jooksu vältel otse pähe 😇. Alustasin ehk natuke liiga kiirelt aga proovin vigadest õppida… Ajaks 39:06 (maanteejooksu isikliku rekordi kordus ✌️). Jäljekordselt on üks meeldejääv Kuresaare jooks joostud 🇪🇪 #täppsportlased
——
Jaan Õun jooksis päev peale Kuressaare 10 km linnajooksu veel ka Sarma miilijooksu. Kõva väsimus oli sees ja nii mõnigi konkurent, kes muidu kandu vaatab, tuli sel korral ette lasta. Eks seda oli ka oodata aga teatavasti lootus sureb alati viimasena. Seeriajooksul on jäänud joosta veel vaid 800 m.