Juuli lõpu ja augusti alguse võistlemistest

jooksutrenn

Eelmisest postitusest on välja jäänud Ivo Hindreuse Pühajärve jooksu tulemus. On selge, et kui toimub Pühajärve jooks, on vähemalt 30 kraadi sooja ja nii ka nüüd. Värskelt plaani järgi treenima hakanud Ivo Hindreus tegi sellise mõõduka pingutuse. Eks oma roll oli ilmal ja kindlasti pole veel täit ettekujutust enda võimetest. Pulsi osas jäi ilmselt veel varu.

10.07.2021. Pühajärve jooks ~ 10,7 km
188. Ivo Hindreus – 53:49,6 M35 – 27. koht
——
Sel aastal kaheksakümnendat sünnipäeva tähistanud Ants Nurmekivi auks korraldatakse juba aastaid Järva-Jaanis ümber järve jooksu. Jooks läheb üntlasi ka Järvamaa järvejooksude sarja arvestusse. Põhiklasside mehed ja naised teevad 4 tiiru ümber järve. Noored ja vanemad veteranid pääsevad vähemaga. Täppsportlastest oli stardis Viljar Hiienõmm. Tema on veel veidi liiga noor, et kolme ringiga hakkama saada. Tuli joosta 4 ringi. Just erinevate veteranide vanuseklassid ongi selles sarjas tavaliselt väga tugevad. Viljar oli kokkuvõttes üheksas lõpetaja aga M45 klassis andis see neljanda koha. Jama nagu ütles OM neljanda koha järel meie epeenaiskonna peatreener omal ajal. Õnneks polnud kaotus kolmandale napp ja tegelikult oli tegu ikkagi üsna hea jooksuga.

24.07.2021. Ants Nurmekivi jooks ~ 5,4 km
9. Viljar Hiienõmm – 21:38,9 – M45 – 4. koht
——
Erinevatel põhjustel osales sel aastal Käärikul toimunud Eesti veteranide kergejõustiku meistrivõistlustel vaid neli Täppsportlast. Sellele vaatamata õnnestus võita 8 medali, millest 6 olid kuldsed.

Liliana Torn valis võistlemiseks loomulikult pikemad distantsid. Esimesel päeval jooksis ta 1500 m ja teisel 5000 m. Läks nii nagu minema pidi. Ega keegi Lilianale vastu saanud. Kui 1500 m-s oli poolel maal veel lähim konkurent mõnekümne meetri kaugusel, siis distantsi lõpuks jäi temagi rohkem kui sirge jagu maha. Taas kord sai ka kõik nooremate vanuseklasside jooksjad kotti pistetud. 5000 m-st pole suurt midagi rääkida. Kõikide vanuseklasside kokkuvõttes jäi järgmine jooksja Lilianast üle kolme minuti maha.

Marge Nõmm tahtis ka kulda. Kuna tema põhialadel oli Liliana ees, tuli valida kõrgushüpe. Ja kuld tuligi. Ka siin keegi noorematest Margest rohkem ei hüpanud. Nooremad vanuseklassid võideti täpselt sama tulemusega.

Meestest tegi kuldse duubli Heiki Pruul. Esimesel päeval oli kavas 400 m, mis oli sel hooajal esimeseks 400 m võistluseks. Kuna Heiki jooksus tugevaid konkurente polnud, tuli lihtsalt joosta. Eks selle arvelt ilmselt jäi distantsi lõpus midagi sisse ja päris maksimumi ei õnnestunud välja joosta. M40 esikoht tuli aga kindlalt. Oli selline “Harju keskmine” jooks. Aga 800 m lahti jooksmiseks kõlbas lüll. Teisel päeval oli kavas 800 m. Siin oli Heiki ühes jooksus “superveterani” Margus Kirdiga. Margus vedaski algul. Tempo oli suhteliselt rahulik – esimene ring 65 sekundi peale. Teisel ringil Heiki möödus Margusest ja võitiski jooksu. Päris täielikku rahulolu see jooks ilmselt ei pakkunud. Aeglase alguse tõttu jäi parim võimalik tulemus ilmselt jooksmata ning ka lõpus olevat veidi sisse jäänud.

Olev Mitt otsustas joosta kolmel pikemal distantsil. Julge hundi rind on rasvane, väidetakse. Jalavigastuse tõttu on Olev viimasel ajal vähe treeninud aga jooksnud pole ta praktiliselt üldse. Selle põhjal võib öelda, et läks isegi üle ootuste hästi. Esimesel päeval tuli 1500 m küll napp kaotus vastu võtta aga teisel päeval sai Olev 800 m-s kulla kätte. 5000 m-s õnnestus veel väsinud mehel hõbe võtta. Praeguse treenituse põhjal oli 5000 m ikka selgelt liiga pikk distants. Kõike kokku võttes pole aga üldsegi paha.

24.07.2021.-25.07.2021. ESVL MV
naised:
N50 1500 m – Liliana Torn – 5.16,67 – 1. koht
N50 5000 m – Liliana Torn – 19.28,15 – 1. koht
N50 kõrgus – Marge Nõmm – 1.25 – 1. koht

mehed:
M40 400 m – Heiki Pruul – 58,31 – 1. koht
M40 800 m – Heiki Pruul – 2.10,02 – 1. koht
M60 800 m – Olev Mitt – 2.48,08 – 1. koht
M60 1500 m – Olev Mitt – 5.55,43 – 2. koht
M60 5000 m – Olev Mitt – 22.42,79 – 2. koht
——
Kuna pikka aega polnud tekkinud võimalust ühestki võistlusest osa saada, siis sel korral võtsin raske südamega vastu otsuse trenn ära jätta ja minna Kuusallu võistlust vaatama. Tagantjärele tarkusena oligi õige otsus, sest Tallinnas sadas meeletult ja normaalset ÜKE trenni poleks nagunii saanud läbi viia. Kuusallu sõites oli sadu tugev ja mis kõige hullem, tuul oli veelgi tugevam. Sai visatud nalja, et varsti tuleb päike välja ja ega tegelikult palju ei eksinudki. Naiste jooksu ajal enam ei sadanud aga sooja tuli siiski vihmaga teha ja meeste jooksu ajaks läks ka taevas päris selgeks. Kahjuks tuul jäi. Tuli leppida sellega, mis on – kolm sirget vastutuult ja kaks taganttuult.

Naisi tuli starti vaid viis. Neist 3 olid meie jooksjad – Karina Jaunmuktane, selle hooaja esimest staadionijooksu tegev Bret Schär ja üldse selle hooaja esimest starti tegev Mirjam Piik. Kui esimesed 200 m välja arvata, tuli pea kõigil täiesti üksi tuulega võidelda. Kohalik Kuusalu noorjooksja üritas algul kõigil jalgu alt joosta aga Karina teda siiski ette ei lasknud. Bret suutis temast 200 m peal mööda pressida. Mirjam võttis alguse rahulikult jäi viiendale positsioonile. Karina esimene ring oli hullumeelne – 1.07,90. Selles tempos tuleks lõpuaeg alla 2:50. Bret tuli umbes 4 sekundise vahega teisena ja Mirjam 1:20 peale vaheajaga viiendana. Teisel ringil hakkas tuul oma tööd tegema. Kõigil tempo langes olulisel määral aga meie jooksjate kohad ei muutunud. Karina tuli veel 800 m peale peaaegu 3 minuti graafikus aga vastutuule osa ootas ees. Viimasel 200-l meetril oli lihtsalt lõpuni raiumine. Karina oli kindlalt esimene ja Bret sama kindlalt teine. Mirjam möödus lõpukurvis Kuusalu jooksjat ja sai neljanda koha.

Mehi oli stardis 11 ja jooks oli üsna põnev. Startis kaks Täppsportlast – Danel Taur ja Tarvi Tameri. Kalev Hõlpus läks kohe oma teed aga teiste vahel käis põnev taktikaline heitlus. Esimesel ringil jäi veidi ootamatult gruppi vedama Danel. Kalev oli kohe läinud. Esimese ringi tulid meie mehed täpselt samas tempos nagu Karina. Sain Danelile ringiaja 1.07,81. Tarvil oli ilmselt 1.08 algusesse, sest ta oli Danelist ülejärgmine. Danel lasi enne tuulis sirget meelega tempo alla ja ette läks Mario Markus. Ka Taavi Tambur üritas mööda pääseda. Viimase ringi tagasirgel läks Danel uuesti ette aga Tarvi tuli tagant kõrvale. Viimasel sajal meetril, kus tuli tugevas tuules heidelda, läks Tarvi omakorda Danelist mööda ja sai teise koha. Väga napilt jäi talle alla Danel aga ülejäänud jooksjad said alistatud. Nii meeste kui naiste arvestuses pääses 2 Täppsportlast seega poodiumile.

30.07.2021. Margus Keerma mäletsuvõistlused.
1000 m naised
1. Karina Jaunmuktane – 3.07,06
2. Bret Schär – 3.20,04
4. Mirjam Piik – 3.41,04

1000 m mehed
2. Tarvi Tameri – 2.46,66
3. Danel Taur – 2.47,21
——
Harku järve jooksul osales 3 Täppsportlast – Liliana Torn, Tarvi Tameri ja Ivo Hindreus. Reede õhtuga võrreldes oli ilm palju parem – päike paistis ja sooja oluliselt rohkem. Vaid tuul oli endiselt tugev aga mitte enam nii tugev. Valisin esimeseks vaatluspunktiks lageda paiga veidi enne teise km märki. Liidrite grupp tuli ees ja seal oli 7 jooksjat. Väikese vahega oli järgmise pundi lõpus ka Tarvi Tameri. Koht pidi siis olema kuskil kümnes kuni kaheteistkümnes. Eemalt nägin, et sama seis püsis ka kuni pöördeni Harku järve taha. Naistest oli Liider Pille Hinn. Liliana oli teise km kandis kuues-seitsmes. Koha osas võin natuke eksida, sest esimesel hetkel magasin Liliana mineku maha. Nägin teda alles siis kui ta möödas oli.

Pöörasin otsa ringi ja kihutasin kiirelt finiśi poole. Üsna peagi liidrid tulid. Leonid Latsepov pani lõpus kiiruse maksma ja võitsi Karl Mäe ees. Seitsmendana saabus aga Tarvi. Ta oli tevel grupil eest ära jooksnud ja kellestki liidrite grupist ka möödunud. Ka lõpukiirus oli Tarvil parem kui teistel. Eelmise õhtu jooksust polnud jälgegi. Tugevale mehele võis kerge 1000 m ainult kasuks tulla.

Paremad mehed olid tulnud ja nüüd hakkasin naisi loendama. Pille oli edumaad kasvatanud ja ega väga palju loendada ei jõudnudki kui Lilianat näha oli. Viimasel sajal meetril juhtus veel selline tore lugu, mida tavaliselt ei juhtu. Nimelt möödus Liliana päris lõpu eel Eesti keskmaakooksjate paremikku kuuluvast Triin Gedest. Lõpus ei võida mitte kiireim vaid vastupidavam. Lilianale seega viies koht ja N50 klassi kindel esikoht.

Väga hea jooksu tegi ka värskeim Täppsportlane Ivo Hindreus. Kuna tal oli järgmisel päeval plaanis ka Viljandi järve ümber joosta, jättis ta ilmselt nii mõndagi varuks. Suhteliselt ühtlasele esimesele kuuele km-le järgnes Ivol kiire lõpuspurt. Kui nii kiirelt lõpus liikuda suudetakse, pidi varu olema.

31.07.2021. Harku järve jooks ~ 6,6 km
mehed:
7. Tarvi Tameri – 21,18,8 – M35 – 2. koht
111. Ivo Hindreus – 29.13,2 – M35 – 24. koht (üldkoht 128.)

naised:
5. Liliana Torn – 24.48,1 – N50 – 1. koht (üldkoht 46.)
——
Ka ümber Viljandi järve oli jooksmas näha mitmeid Täppsportlasi. Parima Täppsportlase au nimel heitlesid Madis Reinumäge ja Marek Tõnismäe. Madis pani kohe algul kõva tempo peale ja üritas ära kesta. Päris ei õnnestunud aga tõusvas rütmis jooksnud Marek teda päris kätte ei saanud. Alla saja meetri jäi Marekil lõpus puudu. Teine kolmik (Marge Nõmm, Mihhail Korasteljov ja Ivo Hindreus) heitles omavahel. Kui algul oli parimal positsioonil Mihhail, siis teisel pool järve möödus temast Marge ja ette ta jäigi. Lõpp tuli mõlemal raskelt aga naisjooksja pani meestele ära. Ivo alustas väga rahulikult ja erinevalt Margest ja Mihhailist oli tema viimase lõigu (Viiratsi sillast finiśini) kiirus ligi minuti jagu kiirem kui mägine distantsi keskosa. Sellest aga ei piisanud, et Marget ja Mihhaili kätte saada. Kõik kolm olid sama minuti sees. Tublid jooksud tegid kõik, eriti Marge. kes viimati jooksis nii kiirelt 7 aastat tagasi.

01.08.2021. Viljandi järve jooks ~ 12 km
mehed:
133. Madis Reinumägi – 50:42 – M35 – 28. koht (üldkoht 143.)
142. Marek Tõnismägi – 51:01 – M45 – 13. koht (üldkoht 154.)
268. Mihhail Korasteljov – 55:26 – M50 – 26. koht (üldkoht 293.)
277. Ivo Hindreus – 55:31 – M35 – 48. koht (üldkoht – 303.)

naised:
24. Marge Nõmm – 55:14 – N50 – 2. koht (üldkoht 286.)
——
Danel Taur käis taas Kuressaares veterane hirmutamas. Et arvesse läheb 6 etappi, tuli ka 3000 m-s kaasa teha, sest konkurendid ei maga. Nüüd jääb üle veel septembris 800 m võita ja ongi Kuressare esiveterani tiitel käes. Kuna 3000 m on Danelile juba veidi natuke liiga pikk distants, tuli sel korral veidi pingutada. Stardist kiirendas Danel kohe ette ja siis võttis positsiooni põhikonkurendi Indrek Olli selja taha sisse. Kaks meesteklassi jooksjat läksid eest aga ka Oll jooksis väga heas tempos. Kolimeetrid olid napilt 3:20 peale, mis tähendas lõpuaega napilt 10 minuti peale. Danel pidas ilusti vastu ja miks ta ei peakski. Tema isiklik rekord on ju alla 10 minuti. Et konkurendis ära ei harjuks, on Danel igal korral erineva pikkusega lõpuspurti proovinud. Sel korral alustas ta lõpukurvis, ca 120 m enne lõppu ja oligi lõpuks 6 sekundit ees. Tulemuseks oli kolmas koht ja parim mees veteranide arvestuses.

02.08.2021. Sarma seeriajooks – 3000 m
3. Danel Taur – 10.04,2 – MV – 1. koht
——
Pärnumaa aastajooksudele tõmmati selle etapiga joon alla ja piirangute ajal võistlust ei toimu. Kahju, sest kohalike ja ka külalisvõistlejate hulgas oli see üsnagi populaarne võistlus, mis toimus igal teisipäeval. Sellel etapil tegi Marge väga ühtlase jooksu. Teine pool oli vaid 5 sekundit aeglasem kui esimene ja kaheksanda naisjooksjana oli Marge taas parim naine N45 klssis.

03.08.2021. Pärnumaa aastajooks ~ 3 km
naised:
8. Marge Nõmm – 13:39,2 – N45 – 1. koht
——
Mõte Seve Ehituse hetegevuse jooksul osaleda tuli Tarvi Tameril alles mõni päeb enne starti. Sai vastu võetud otsus joosta trenni pealt. eelmisel päeval oli veel üsna korralik lõigutrenn ja ega Tarvi trennis eriti tagasi ei hoidnud. Võistlusel sai Tarvi kõigist eestlastest jagu aga üks nädala lõpus triatlonis osalev külalisvõistleja oli siiski kahe sekundi jagu parem. Reaalselt oli ilmselt taseme vahe suuremgi aga eks temagi hoidis end triatloniks. Teise Täppsportlasena startis sellel jooksul Marek Tõnismäe. Tulemuseks oli igati tubli kaheteistkümnes koht.

05.08.2021. Seve Ehitus heategevusjooks ~ 5 km
2. Tarvi Tameri – 16:30
12. Marek Tõnismäe – 20:23
——
Sarma seeriajooksul oli sel korral kavas 5000 m. Staris ka Täppsportlane Jaan Õun. Vaevalt tal plaan üle 19 minuti joosta oli aga nii sel korral juhtus. Võrreldes eelmise etapiga, on tulemus siiski oluliselt parem ja ilmselt varsti tulevad ka paremad ajad tagasi.

06.08.2021. Sarma seeriajooks 5000 m
10. Jaan Õun – 19:08,7
——
Tavapäraselt joostakse Holstrest Paistu augusti alguses. Tegu on üsna nõudliku jooksuga, kus ei puud tõusud ja on ka kruusatee lõik sees. Lisaks on määrav osa tuule suunal nagu kõigil ühest kohast teise jooksudel. Täppsportlasi esindas Olga Andrejeva ja tegi seda edukalt. Olga oli naiste hulgas kindel võitja. Tasapisi hakkab vorm tagasi tulema.

07.08.2021. Holstre – Paistu meenteejooks ~ 5 km
naised:
1. Olga Andrejeva – 19:07 (üldkoht 20.)
——
Peetri jooksule oli plaan ka endal rattaga kohale sõita aga märg ilm tegi omad korrektiivid. No ei meeldi märja ilmaga rattaga sõita. Mis muud kui arvuti taha ja tuli oodata tulemuste laekumist erinevatelt distantsidelt. Käruga jooksjaid meilt ei olnud ja noori ka mitte aga 5 km-s oli nii naisi kui mehi stardis 2 ehk kokku 4. Nimeliselt startisid Täppsportlastest Bret Schär, Karina Jaunmuktane, Oliver Kulbas ja Ivo Hindreus. Naistel läks hästi ja egal meetelgi kehvasti läinud aga naised on meil alati tublimad olnud.
Pikka vigastuspausi pidanud Bret on sel suvel suhteliselt vähe jooksnud ja eesmärk oli lihtsalt üks tubli jooks teha ja eneseusk tagasi saada. Karina enda eesmärk oli joosta alla 20 minuti. Ma ise selles absoluutselt ei kahelnud ja ootasin aega alla 19:30. Senine Karina prim 5 km oli eelmise suve lõust – 20:04 Kehtna – Kaerepere jooksult. Naiste hulgas polnud Irina Bizjajevale vastast, kes läks kohe eest ja võitis kindlalt. Järgmiste kohtade osas oli aga põnevust küll. Algul jooksis teisel kohal Inga Kree. Teise kilomeetri lõpul Bret möödus temast ja sai järgnevate naistega vahe päris soliidseks. Karina jooksis pikka aega neljandal kohal. Lõpu eel jõudis ta Ingale järele ja kiire 800 m jooksjana tegi tavapäraselt kiire, ligi 200 m pikkuse, lõpuspurdi ja sai ka 10 sekundi jagu ette. Ja ega Bret ka eriti kaugele jäänud. 5 sekundit oligi lõpuks vahe. Oliveril õnnestus meeste au päästa ja meie naisi natuke edestada. Oliveril on viimasel ajal olnud kiired ajad ja treenitud on tavapärasest vähem ja võisteldud veelgi vähem. Seda kõike arvestades oli igati tulemus igati soliidne. Alles mõni kuu tagasi plaanipäraselt treenima asunud Ivo tegi väga ühtlase jooksu ja jooksis juba üsna lähedale 4 minuti kilomeetri tempole. Ehk järgmisel katsel õnnestub ka alla 20 minuti joosta.

Täpselt 1 tund peale 5 km starti alustasid jooksu 10 km jooksjad. Täppsportlasi oli esindamas tugev kolmik – Ramune Susloviene, Viljar Hiienõmm ja Kristjan Ööpik. Igaühel olid omad eesmärgid ja julgen arvata, et kõik jäid ka jooksuga rahule. Kristjani eesmärk oli saada tagasi enesekindlus ja teha oluliselt kiirem 10 km kui siiani sel hooajal joostud on. Algus oli väga kiire ja Kristjan oli kõvasti isikliku rekordi graafikust ees. Seni polnud õnnestunud alla 37 minuti joosta. Kuigi teisel distantsi poolel tempo natuke langes, õnnestus esimest korda alla 37 minuti joosta ja piir alistada. Tundub, et üleväsimusest ja haigusest on jagu saadud ja siit saab vaid edasi minna ning sügisel ehk ka 36 minutit proovida laistada.
Viljar alustas ka kiirelt. Esimese poole järel oli isegi 40 minuti piir ohus ja mõni sekund oli ka varuks. Teisel poolel päris seda tempot hoida ei õnnestunud ja aeg läks 36 sekundit üle 40 minuti aga see tulemus andis Viljarile M50 klassis kindla kolmanda koha.
Ramunele andsin viimasel treeningul kaasa soovituse joosta uude minutisse ehk alla 44 minti. 5 km vaheaeg tuli aga selline, et sama tempo hoidmise puhul oli variant isegi alla 43 minuti joosta. Nii kiirelt siiski lõpuni joosta ei õnnestunud aga täpselt minuti jagu paranes isiklik rekord küll. Erakordselt hea jooks Ramunelt. Ehl alistub varsti ka 43 minuti piir, sest treenitud on tegelikult üsna vähe.

07.08.2021. Peetri jooks
5 km naised:
2. Bret Schär – 19:12,1 (üldkoht 10.)
3. Karina Jaunmuktane – 19:17,4 (üldkoht 11.)

5 km mehed:
8. Oliver Kulbas – 18:47,1 – (üldkoht 9.)
10. Ivo Hindreus – 20:26,6 (üldkoht 15.)

10 km naised:
17. Ramune Susloviene – 43:32,4 – N50 – 1. koht (üldkoht 113.)

10 km mehed:
26. Kristjan Ööpik – 36:57,7 (üldkoht 30.)
67. Viljar Hiienõmm – 40:36,9 – M50 – 3. koht (üldkoht – 79.)
——
Ka sel aastal joosti Raplast Kehtnasse ja naiste osas läks ka sel aastal nii nagu seal ennegi on läinud. Liliana Torn võitis ja võit tuli ülekaalukas. Loomulikult tähendas see esikohta ka N50 klassis. Distantsi lõpuosas jooksis Liliana mööda ka meeste M50 klassi kolmandast Raido Raspelist ja oleks ka meeste veteranide hulgas auhinnalise koha saanud. Tubli jooks igas mõttes, sest vaid 41 ja 40 sekundit jäi vahet M50 klassi kahe paremaga. Edu Lilianale järgmisteks startideks!

08.08.2021. Rapla – Kehtna maanteejooks ~ 11,5 km
naised:
1. Liliana Torn – 45:00 – N50 – 1. koht (üldkoht 15.)
——
Olga Andrejeva otsustas sel nädalavahetusel kahel jooksul osaleda. Kui eile õnnestus võita Holstre – Paistu jooks, siis täna ta kordas sama saavutust Viru-Nigula rahvajooksul. Tänane võit oli seda hinnatavam, et väga kindlalt sai alistatud ka Liis-Grete Arro, kes eile jooksis Peetris. Eks Olga on teada tuntud maastikujooksja ja Viru-Nigula raja läbimine on päris korralik katsumus. Erinevad pinnase katted asfaldist heinamaani ja tõusudust laskumistest ei maks rääkidagi. Ka järske kurve ja tasasipöördeid jagub sellel rajal. Igal juhul oli tegu väga tubli saavutusega. Jooks on tuntud ka väga hea korralduse ja suurepäraste auhindade poolest.

08.08.2021. Viru-Nigula rahvajooks ~ 7,5 km
naised:
1. Olga Andrejeva – 30:01,2 (üldkoht 11.)
——
Kõige suuremahulisemalt otsustas nädalavahetusel ette võtta Madis Reinumägi. Nimelt osales ta poolpikas triatlonis, tõsi küll teatevõistluse jooksu etapil. Tegu oli segavõistkonnaga. Võistkonna ujuja oli etapil 71. ja rattur 58. Madisel jäi üle võistkond ettepoole tuua. See ka õnnestus. 22. tulemus etapil tõi lõpuks 54. koha. Ka jooksu tulemus oli igati OK.

08.08.2021. Ironman 70.3 teatevõistlus – poolmaraton
Madis Reinumägi – 1:44:21 – 22. (jooksuetapil), üld koht -54.
——
Edaspidi läheb elu keerulisemaks. Tuleb hakata võistlema piirangutega ja eks näis mis mahus võistlused toimuma hakkavad. Loodetavasti midagi ikka toimub ja hooaja saab enam-vähem normaalselt lõpetada.

Olge kannatlikud ja jooksulusti kõigile!