Südasuvised võistlused ja võitlus kuumalainega

jooksutrennid Tallinnas

Eelmisest postitusest jäi üks võlg üles. Nimelt avas veidi ootamatult hooaja Tartus resideeruv Täppsportlane Hugo Toll. Ise ei taibanud ka sprindi ja hüppealade tulemusi vaadata. Aga nii ta läks, et Hugo võistles kõigepealt 60 m sprindis ja saavutas seal veteranide 60 m jooksus 10. koha. Vanuse koefitsendiga läbi korrutades tuli siiski 4 vanemat konkurenti mööda lasta. Liiga noor veel!

Lisaks 60 m jooksule hüppas Hugo ka kaugust. Seal tuli osaleda täismeeste konkurentsis. Tulemuseks oli 4.32 ja 7. koht. Pole paha. Ilmselt peaks ka hüppenaelikud muretsema.

30.06. KEVEK seeriavõistlus
MV 60 m
10. Hugo Toll – 8,85 (koef. 14. koht)

M kaugus
7. Hugo Toll – 4.32
——
Emumäel joostakse nüüd ainult üks distants – 6 km. Ja kohal oli ka üks Täppsportlane – Rauno Tiits. Eks tal kiired ajad on olnud. Pere on jõudsalt kasvanud (kahe inimese võrra) aga võistlema Rauno jõudis ning tulemus oli tubli “Harju keskmine”, mis asjaolusid arvestades on tegelikult päris hea.

03.07.2021. Emumäe jooks ~ 6 km
22. Rauno Tiits – 31:02
——
Sarma seeriajooksul jooksid ka sel korral Danel Taur ja Jaan Õun. Mõlemal olid omad probleemid. Mõlemad tulid ka Täppsportlaste suvelaagrist, mis toimus Hiiumaal. Danel venitas Hiiumaal päev enne 1000 m jooksu kergemal kujul tagareit. Ilmselt oli põhjuseks päev varem tehtud hooaja esimene rattasõit, mis osutus 68 km pikkuseks. Ilmselt jäid sellest pinged sisse ja võistluseelsel päeval kiirendades andis jalg tunda. Jaan seevastu otsustas Hiiumaal ka viimasel päeval tugeva pikkade lõikude trenni teha, sest hetke kiiruslik vorm pole parim et 1000 m-s tulemusele panustada. Eks sinna võis oma kümmekond sekundit minna. Ka kuumus ei istu Jaanile eriti.

Kuressaares joosti õnneks rahulikult ja Danel panustas ainult veteranide klassi võidule. Väga soe ilm oli sel korral Daneli puhul kindlasti kasuks. Sel korral tegi Danel sujuva ja suhteliselt rahuliku 300 m pikkuse lõpukiirenduse ning jalg hullemaks võistlemisest ei läinud. Veteranid said alistatud ja eesmärk täidetud. Terve jalaga oleks see jooks vägagi võidetav olnud. Jaan oli lihtsalt väsinud ja palav oli ka ning seetõttu oligi tulemus selline nagu oli.

05.07.2021. Sarma seeria 1000 m
2. Danel Taur – 2.55,6 – MV – 1. koht
17. Jaan Õun – 3.21,5
——
Hiiumaa laagris kogutud vormi kasutas ära Marge Nõmm. Pärnu aastajooksudel joosti 1,5 km pikkust ringi, kus olid üsnagi tugevad krossijooksu sugemed juures. Marge oli eespool nii mõnestki naisest, kes teda tavaliselt edestanud on. Lõpusirgel sai ka ühele nooremale koht kätte näidatud. N45 klassis aga tuli traditsiooniline esikoht. Ei saa seal keegi Margele vastu.

06.07. Pärnu aastajooksud ~ 1,5 km
naised:
5. Marge Nõmm – 6.18,6 – N45 – 1. koht
——
Kuna pakuti võimalust joosta üks tugev 800 m, otsustasime Karina Jaunmuktanega sellest võimalusest kinni haarata. Et staadionile sisse saamisel mingid piirangud on ja eelnevalt ka treenerid registreerida tuleb, sellest polnud kuskil mingit märget. Jan Õiglane tundis väravas mu ära ja ma oleks sisse saanud küll kui oleks koroona kiirtesti teinud või kui ma oleks eelnevalt koroona läbi põdenud või kui oleksin vaktsineeritud olnud. Igal juhul tänud Janile! Kas aga napilt üle kahe minutise jooksu jälgimiseks tuleks kulutada ca 15 minutit mingile tobedale protseduurile, on omaette teema. Otsustasin testist loobuda ja võistlus jäigi nägemata. Tuleb välja, et propageeritakse haiguste läbipõdemist, mitte terve olemist. Siis on hiljem kõik teed valla.

Aga jooksust ka natuke. Jooks algas Kelly Nevolihhini soologa. Sel korral oli tempo aga tavalisest veidi kiirem ja isegi Helin Meieril oli raskusi Kelly taga püsimisega. Karina võttis eesmärgiks püsida Triin Gede tuules ja kui lõpus jõudu on, siis rünnata. 500 m peal oli Triinuga 3-4 meetrine vahe tekkinud aga Karina võttis selle kinni. Lõpukurvis hakkas Triin väsima ja taha piiluma. Karina kasutas selle ära ja möödus kurvis. Ega Karina väga kindlalt eest ära ei saanudki aga mõnede sajandike jagu õnnestus sel korral Triinu edestada. Isiklik rekord paranes Karinal 18 sajandiku võrra. Kolmas kord juba 2.18 sisse. Ehk järgmisel korral õnnestub alla 2.18 joosta. Kelly jooksis aga selle hooaja Eesti parima tulemuse ja uue isikliku rekordi – 2.05,79.

07.07. U23 EM proovivõistlus
N 800 m
3. Karina Jaunmuktane – 2.18,17
——
Omavalitsuste suvemängudel osales 2 Täppsportlast. Heiki Pruul jooksis 800 m ja Olga Andrejeva 1500 m. Kuidas jooksude koosseise koostati, jäi veidi selgusetuks. Heiki jooksus oli Indrek Tobreluts ja siis teised jooksjad, kes olid Heikist oluliselt nõrgemad. Tobrelutsuga ei kannatanud kaasa minna aga teistest abi polnud. Nii Heiki siis jooksis, sellise mõõduka kiirusega. Kergemat sorti lõpukiirendus ka ja sellest teiseks kohaks piisas. Aeg tuli siiski vaid 2.15 peale. Tobreluts jooksis jälle alla 2 minuti. Teises jooksus jooksis aga Raivo Nõmm üle kahe sekundi kiiremini. Julgen pakkuda, et koos joostes oleks Heiki Raivot võitnud, sest Raivo paremad distantsid algavad 1500 m-st. Aga midagi polnud teha.

Olga Andrejeva pole kiirustrenne teinud ja N35 klassi koosseis oli seekord üllatavalt tugev. Olümpiajooksja Liina Luik jäi koguni neljandaks ja Kaisa Kukk ja Kätlin Jakk jooksid alla 5 minuti ja napilt üle viie tulid Brit Rammul Ja Liina Luik. Ega üheksandast kohast paremat tegelikult polnud saadagi, sest vahee kaheksandaga oli 20 sekundit.

10.07.2021. Omavalitsuste suvemängud
800 m MV I
3. Heiki Pruul – 2.15,24

1500 m NV I
9. Olga Andrejeva – 5.43,19
——
Virtsus joosti suure kuumusega 10 km. Startis 3 Täppsportlast – Liliana Torn, Tarvi Tameri ja Kristjan Ööpik. Naiste hulgas oli asi selge. Liliana oli teistest mitme minuti jagu üle ja esikoht kindel. Meeste hulgas jooksis Tarvi päris alguses Franko Reinholdiga koos aga lasi peagi Franko eest-Lõpus küll vahe jälle vähenes aga ega see nii väga oluline võistlus ka polnud ja kuumaga ei saa üle pingutada. Kristjan oli ilmselt kõigest eelnevast veidi väsinud ja aeg tuli tavalisest veidi kehvem. Kuna tunne polnud hea, ei hakanud ta ka end suure kuumaga pikali jooksma.

10.07.2021. Virtsu jooks ~ 10 km
naised:
1. Liliana Torn – 39:54,0

mehed:
2. Tarvi Tameri – 34:44,0
12. Kristjan Ööpik – 39:40,1
——
Pärnumaa aastajooksudel joosti sel aastal viimane 1,5 km pikkune pargijooks. Strtis 2 Täppsportlast – Marge Nõmm ja hooaja avastardi teinud Bret Schär. Kuna Bret polnud pikka aega võistelnud, olid tal teatud kõhklused ja kahtlused. Eks alateadvus sunnid jalga hoidma, seda enam, et raja esimesed 2/3 polnud just kõige tasasem. Igal juhul otsustas Bret umbes kilomeetri joosta kohaliku staari Mirtti Verbitskase selja taga. Viimasel 500 m-l, mis oli veidi tasasem, lisas Bret kiirust ja läks kindlalt eest. Esimene võit oli olemas. Margel sel päeval jooks ei istunud. Kuumusest roidununa tuli sel korral leppida 10. kohaga. N45 klassis oli võit siiski suhteliselt kindel.

13.07.2021. Pärnumaa aastajooks ~ 1,5 km
naised:
1: Bret Schär – 5.34,8
10. Marge Nõmm – 6.29,6 – N45 – 1. koht
——
Järjekordsel KEVEK seeriavõistlusel oli sel korral 2 Täppsportlast kohal. Hugo Toll startis 100 m-s ja Heiki Pruul 800 m-s. Tubli sprinterina tegi Hugo eelmisel päeval väga põhjaliku soojenduse – sõitis rattaga 50 km ☺. Kas sellest just spridis kasu oli, tundub natuke kahtlane aga 8. koht veteranide hulgas tuli kõigele vaatamata. Vanuse koefitsiendiga läbi korrutades tuli siiski 2 vanemat konkurenti mööda lasta. Mis teha, liiga noor mees veel.

Heiki jooksis 800 m. Väga soe ilm ei soosinud soojenuse tegemist aga võistlemiseks on soojus ainult kasuks, vähemalt nii lühikestel distantsidel. Konkurents oli ka sobiv. Oli natuke kiiremaid jooksjaid ja oli ka samal tasemel poolmailereid. See tegi jooksu emotsionaalselt huvitavaks. Esimene ring tuli täpselt nii nagu vaja – ca 63 sekundiga. Väike tempo langemine teisel ringil toimus aga see on 800 m-s loomulik. Võib-olla jäi veidi puudu teravast lõpust, mida veel ei olnud. Hooaja tippmark paranes aga ligi kolme sekundi jagu ja see jättis sellise mõnusa ootusäreva tunde sisse. Jooks õnnestus päris hästi aga mitte veel maksimaalselt hästi. Nüüd tuleb vaid järgmisi starte oodata.

14.07.2021. KEVEK seeriavõistlus
MV 100 m
8. Hugo Toll – 14,62 – (koef. 10. koht)

MV 800 m
3. Heiki Pruul – 2.09,84 – (koef. 3. koht)
——
Südasuviselt Võsu jooksult oleks oodanud rohkemate Täppsportlaste osavõttu aga läks nii, et kohal oli neid kolm ja ega lihtne polnud. Oli endiselt väga kuum ja lauspäikese käes joostes ilmselt enamus jooksjaid jooksuga väga rahule ei jäänud. Madis Reinumägi ütles, et temal ei tekkinud head tunnet terve jooksu vältel. Lihtsalt kulges lõpuni ja nii ta läks. Olev Mitt on vähe treeninud ja ootab põlve operatsiooni ning ega tal endal ka väga kõrgeid ootusi polnud. Ivi Hindreus ilmselt alahindas end. Garmin järgi jooksis ta väga laias pulsivahemikus, mis näitab, et suur varu pidi sisse jääma. Tegelikult oli kohal ka Liliana Torn, kes aga oli eelmisel päeval toidumürgituse saanud ja tugeva nõrkuse tõttu jättis siiski startimata.

14.07.2021. Võsu südasuve challenge ~ 10 km
73. Madis Reinumägi – 42:54
115. Olev Mitt – 46:40
132. Ivo Hindreus – 48:12
——
Nüüd oli ilm juba jahedam ja distants ka pikem. See Marge Nõmmele sobis. Järjekordsel Pärnu aastajooksul oli jõutud nii kaugele, et oleks pidanud algama rannajooksud aga tegelikult joosti endiselt Niidupargis. Distants oli nüüd poole pikem – 3 km, läbiti lihtsalt 2 ringi. Ilmselt oli põhjus Pärnu ranna ülerahvastatuses, et seal joosta ei kannatanud. Esimes poole distantsist läbis Marge 6:45,0-ga ja oli kuuendal kohal. Mõned konkurendid olid veel kuklasse hingamas. Kuigi teise poole läbimine võttis mõne sekundi kauem aega, kulus konkurentidel aega veelgi rohkem ja finiśijoone ületas Marge üsna kindlalt kuuendana.

20.07.2021. Pärnumaa aastajooks ~ 3 km
naised:
6. Marge Nõmm – 13:38,8 – N45 – 1. koht
——