Suve lõpu võistlustest

jooksutrenn

Iga aasta 10. augustikuu päeval toimub pikkade traditsioonidega Kuusalu Lauritsapäeva jooks. Nii ka sel aastal. Kuigi oli väike kartus, et äkki sel aastal Täppsportlasi starti ei jõuagi, läks siiski palju paremini. Tervelt 3 Täppsportlast oli stardis. Kõige kiiremini jooksis kohalik staarjooksja Rauno Tiits, kes lõpetas 9. kohal. Järjestikustel kohtadel lõpetasid Olev Mitt ja Marge Nõmm. Sellel võistlusel kahjuks vanuseklasse ei ole aga muidu oleksid nii Marge kui Olev omavanuste hulgas tegijad olnud. Margel jäi lõpus üsna vähe naiste kolmandast kohast puudu aga tema ees naistest kolmas olnud noorjooksja pidas siiski vastu. Tublilt jooksid kõik.

10.08.2021. Kuusalu Lauritsapäeva jooks ~ 5,2 km
9. Rauno Tiits – 18:59
32. Olev Mitt – 22:35

naised:
4. Marge Nõmm – 23:11 – üldkoht – 33.
——
Ka öösel pimedas joostakse. Teist aastat toimus Tallinnas Ülemiste Ööjooks. Oli pime ja sombune ilm süvendas seda veelgi enam. Kuigi rada polnud just lihtsamate killast – järsud pöörded, kitsad kohad distantsi keskel ja 5 km jooksjaid segasid varem startinud aeglasemad 10 km jooksjad. Aga joostud said kõik ja vägagi hästi. 5 km distantsil oli suurfavoriit Karina Jaunmuktane. Marek Tõnismäe, kes sel aastal moehaigust põdes, polnud seni veel end väga hästi liikuma saanud. Nüüd oli eesmärk üks – hoida Karinast kinni nii kaua kui jaksu on. 4 km joosti koos ja vägagi ühtlaselt. Karina viimane kilomeeter oli võimas ja seda jaksu enam Marekil polnud, et kaasa minna. Karina oli ülekaalukas naiste võitja ja Marek sai sel hooajal esimest korda 5 km-s aja alla 20 minuti.

Ka 10 km-s joosti suurepäraseid aegu. Kui Liis-Grete Arro läks kohe eest minema, siis Liliana Torn pani teisena teistel eest ära. Ja ega keegi enam Lilianale eriti ohtlikuks ei saanudki. Liis-Grete edumaa polnud lõpuks üldsegi suur, umbes 100 m. Kuigi Liliana jooksu ajal kella ei vaadanud ja kurvitav rada, pimedus ja teisel ringil massiliselt ette jäänud aeglasemad jooksjad segasid, tuli esmakordselt aeg alla 38 minuti. Ka raja pikkusega oli sel korral kõik korras. Uue isikliku rekordi jooksis ka Ivo Hindreus, kes alustas väga alalhoidlikult aga lõpetas üsna kiirelt. Vähe oli jooksjaid, kellel teine ring oli esimesest kiirem aga Ivol oli teine ring väga palju kiirem. Järgmisel korral tuleks veidi julgemalt pihta hakata ja saaks veel kiiremini finiśisse.

14.08.2021. Neptunas Ööjooks – Ülemiste eri
5 km
naised:
1. Karina Jaunmuktane – 19:26 – üldkoht – 13.

14. Marek Tõnismäe – 19:44 – M45 – 2. koht

10 km
naised:
2. Liliana Torn – 37:43 – N50 – 1. koht, üldkoht – 17.

116. Ivo Hindreus – 43:58
——
Järgmisel päeval joosti Kohilas. nagu ikka oli kavas 2 distantsi – 5,6 km ja 10,7 km. Staadioni remondi tõttu küll staadionile ei pääsetud aga sai ka ümber staadioni joosta. Täppsportlasi startis 7. Lühemal distantsil olid stardis Liliana Torn, Ramune Susloviene, Kristjan Ööpik ja Olev Mitt. Kahte ringi jooksid Olga Andrejeva, Marge Nõmm ja Tarvi Tameri. Läks väga edukalt. Kõik Täppsportlased said poodiumile, Liliana isegi kahel korral. Lühema distantsi jooksjad lõpetasid varem. Tubli jooksu tegi Kristjan Ööpik, kes tugevate noorjooksjatega konkureerides sai kolmanda koha. Põhiklassi meestest polegi Täppsportlased varem nii edukad olnud. Kohe Kristjani järel lõpetas naiste võitja Liliana Torn, kes alles öösel jooksis Ülemistel. Loomulikult oli Liliana ka N50 klassi esimene. Üsna väikese vahega lõpetasid Ramune Susloviene, kes oli naiste kolmas ja N50 klassi teine, ning Olev Mitt, kes oli M60 klassi võitja. Tublid jooksud meilt kõigilt.

Pikemal distantsil oli omaette klassist Dmitri Aristov aga järgmisest klassist oli Tarvi Tameri, kes edestas järgnevaid veelgi suurema vahega kui oli kaotust Aristovile. Tugeva treeningnädala lõpuks tegi Tarvi igati hea esituse. Pika distantsi parim naisjooksja oli Olga Andrejeva, kelle ülekaal järgmiste ees oli ligi 7 minutit Ja teine oli Marge Nõmm, kes oli omakorda N50 klassi parim. Pole midagi öelda, 10,7 km oli ka igati suurepäraselt joostud kõigi Täppsportlaste poolt.

15.08.2021. Kohila Konsumi rahvajooks
~ 10,7 km
mehed:
2. Tarvi Tameri – 37:20

naised:
1. Olga Andrejeva – 44:06 – üldkoht – 11.
2. Marge Nõmm – 51:03 – N50 – 1. koht; üldkoht – 15.

~ 5,6 km
naised:
1. Liliana Torn – 21:40 – N50 – 1. koht, üldkoht – 4.
3. Ramune Susloviene – 24:38 – N50 – 2. koht, üldkoht 7.

mehed:
3. Kristjan Ööpik – 20:46
8. Olev Mitt – 24:43 – M60 – 1. koht

pildil: Täpid Kohilas

——
Olav Karikose mälestusjooks sattus väga tuulisele ja vihmasele ilmale. Kuigi jäneseid oli piisavalt ja võrdseid konkurente jätkus, ei olnud Karina Jaunmuktanel parimat minekut. Ilmselt oleks Karina lootnud kolmandana lõpetada aga lisaks Kelly Nevolihhinile ja Laura Maaasilule pääsesid ette ka noorjooksjad Anete Randma ja Birgit Veldi. Natuke jäi ka isiklikust puudu. Oli selline Harju keskmine jooks. Marge Nõmm seevastu alistas sel aastal 4 minuti piiri ja oli N50 klassi teine. Eelmisel aastal läks aeg üle 4 minuti. Pole paha.

16.08.2021. Olav Karikose mälestusjooks

1000 m naised:
5. Karina Jaunmuktane – 3.05,06
30. Marge Nõmm – 3.57,92 – N50 – 2. koht
——
Kui jooksuvõistlusi ei õnnestunud kehva ilma ja kerge haigestumise tõttu vaatama minna, siis triatlonist õnnestus ka isiklikult osa saada. Nõmme õhtutriatlonil starditi 15 sekundiliste intervallidega. Ujumise osakaal oli sellel triatlonil ebanormaalselt väike. Eks meie esindaja Marek Tõnismäe selle arvelt ka kannatas, sest ta oli ujumise võitja aga 100 m ujumises oli esimese ja viimase vahe vaid 2 minutit. Samas rattasõidu parim Helari Pallas edestas järgmist ratturit üle kahe minuti ja sellega oli ka võitja selge. Marek esines ühtlaselt. Ujumises mainitud esikoht, rattas neljas ja jooksus kolmas ning kokku kolmas. Samas üldvõitja oli ujumises 16., rattas 1. (ainsana sõitis cyclocrossi rattaga) ja jooksus 10. Aga sellest piisas, sest ratta osakaal oli väga suur.

19.08.2021. Nõmme õhtutriatlon ~ 100 m + 12 km + 3 km
3. Marek Tõnismäe – 38:29,9
——
Kaks Täppsportlast jooksid Uhlast Rotikülla. Ise pole küll täpselt kursis aga Uhla peaks Pärnust veidi väljas olema ja Rotiküla peaks Pärnu piiresse mahtuma aga võin ka eksida. Olga Andrejeva jooksis end Eesti 10000 m MV-ks lahti ja võitis suhteliselt kerge pingutusega selle jooksu. Marge Nõmm oli naistest kuues aga nagu Pärnumaa jooksudes tavaliselt ikka juhtub, võitis ta N50 klassis kindla esikoha.

20.08.2021. Uhla – Rotiküla rahvajooks ~ 10,6 km
naised:
1. Olga Andrejeva – 42:49 – üldkoht – 14.
6. Marge Nõmm – 49:04 – N50 – 1. koht, üldkoht – 34.
——
Kui Kristjan Ööpiku hea tulemus kõrvale jätta, saab Kuressaare linnajooksu korraldamisest ainult negatiivsetes toonides kirjutada. Kodulehel oli veel võistluse eelõhtul kirjas, et kiirtesti saab Kuressaares enne võistlust teha. Liliana Torn helistas ka isiklikult teisipäeval korraldajatele ja ka siis oli vastus sama. Testi saab teha. Reedel sõitis Liliana kohale ja helistades korraldajatele, et kas saaks testi päev varem ära teha ja numbri kätte, oli konkreetne vastus, et mingeid teste ei tehta. Soovitati minna kohaliku arsti juurde ja maksta 65 eurot. Päris odav lõbu kui lisada ka kohale sõitmine jms. Liliana otsustas loobuda. Ülekaalukas võit läks kaduma. Hiljem selgus, et ükski naine ei jooksnud isegi alla 40 minuti. Ka Tarvi Tameri ei pääsenud starti. Tarvil endal oli kaasas kiirtest. Ta tegi selle värava taga ära ja siis läks vaidluseks. Kohale kutsuti mingi ülbe sell, kes ta lihtsalt aia taha tõstis. Tarvi vormi arvestades läks temalgi poodiumi koht kaduma. Elagu Kuressaare linnajooksu korraldajad! Ilmselt selliseid jooksjaid, keda lihtsalt starti ei lastud, oli üsna palju, sest pole varem näinud protsentuaalselt nii suurt osa registreeritud jooksjaid, kellel oli tulemuse asemel märge DNS.

Kristjan Ööpik jooksis aga väga hästi. teist korda järjest õnnestus 10 km joosta alla 40 minuti ja see näitab, et vormiga on kõik korras. Kolme päeva jooksul ehk õnnestub 36 minuti algusesse joosta. Õnneks on 3-päeva jooksu korraldaja Tõnu Vaher ja tema võistlustel on kõik alati briljantselt toiminud. Edu Kristjanile!

Kuressaare linnajooks ~ 10 km
8. Kristjan Ööpik – 36:53
——
Pärnu õhtumiitingul selgitati Eesti meistrid 10000 m jooksus. Täppsportlasi esindas seal Olga Andrejeva. Keskmaa distantsidest joosti 800 m. Naistest jooksis Karina Jaunmuktane ja meestest Heiki Pruul.

Olga oli veel eelmisel õhtul võitnud Uhla – Rotiküla jooksu ja tuli nüüd 10000 m starti. Jooksu koosseisu vaadates oli selge et medalid jagavad omavahel Jekaterina Patjuk, Pille Hinn ja Kaisa Kukk. Sellises järjekorras ka lõpetati. Olga oli kindlalt neljas aga aeg ilmselt täit rahuldust ei pakkunud. Järgmised lõpetajad jooksid juba üle 40 minuti.

Meeste 800 m-s oli Heiki ehk liiga alalhoidlik. Uuringud olid enne starti tehtud ja nende põhjal järeldas Heiki et 1 jooksja on temast sel hooajal nõrgema tulemusega ja teda võitma ta ka läks. Hiljem selgus et kaks eespool lõpetanud Rapla poissi just hooaja parimaid aegu ei jooksnud ja äkki oleks suutnud nendega konkureerida. Aga mis tehtud, see tehtud.

Naiste 800 m-s startis Karina Jaunmuktane. Ilmselt oli ta eelneval võistlusel natuke külma saanud ja ei tundnud end kõige paremini. tegelikult oli ideaalne võimalus viia isiklik rekord 2.15-2.16 kanti, sest just sellises tempos jooksis tema ees Laura Maasik. Kindel võitja oli Kelly Nevolihhin. 600 m püsis Karina Laura taga. Siis hakkas jõud raugema. Tulemus oli selline nagu viimasel ajal ikka – 2.18 ja sajandikke peale. Kui kolmel eelneval korral tähistas 2.18 sisse jooksmine isiklikku rekordit, siis nüüd jäi natuke puudu. Kahjuks läks hea võimalus kaduma.

21.08.2021. Pärnu õhtumiiting ja Eesti MV 10000 m jooksus

10000 m naised:
4. Olga Andrejeva – 39:14,07

800 m naised:
3. Karina Jaunmuktane – 2.18,64

800 m mehed:
11. Heiki Pruul – 2.11,93
——
Treeneri jaoks väikese üllatusena otsustas Bret Schär osaleda Kõrvemaa metsajooksul. Mitte niivõrd võistlemine polnud üllatus aga distants oli ju 16 km ja vähese treeningmahu tõttu võis distantsi pikkus saatuslikuks saada. Ei saanud. Mari Boikov läks oma teed aga Bret oli tema järel kindlalt teine. Arvestades rasket rada polnud tulemusel viga.

22.08.2021. Kõrvemaa metsajooks ~ 16 km
naised:
2. Bret Schär – 1:10:45
——
Enne Portugali reisi osales Hugo Toll Tartus KEVEK seeriavõistlusel. Ka sel korral startis ta 100 m jooksus. Läks hästi Kui eelmisel korral jäi 14 sekundi piirist selgelt puudu, siis nüüd alistus 14 sekundit napilt aga kindlalt. Ka koht oli oluliselt parem.

25.08.2021. KEVEK seeriavõistlus

100 m meesveteranid:
9. Hugo Toll – 13,96
——
Eesti staadionisari lõpetati Kernu staadionil. Algselt oli plaanis viimane etapp läbi viia Kohilas aga staadioni remont venis ja võistlus viidi ümber Kernusse. Ühtlasi läks jooks ka Kohila seeria arvestusse. Täppsportlasi startis neli – naistest Karina Jaunmuktane ning meestsest Danel Taur, Heiki Pruul ja Olev Mitt. Karina jooksis naiste tugevamas jooksus. Tema jaoks kulges jooks lihtsalt. Kelly Nevolihhin ja Helin Meier tegid tempot ning Karina hoidis nende järel nii kaua kui suutis. Esimene ring tuli ca 66 sekundiga. Päris lõpuni Karina liidrite taga ei suutnud joosta aga uus isiklik rekord uues sekundis oli tõsiasi. Ka tagapool jooksnud konkurentidest keegi väga ohtlikuks ei saanud.

Meie mehed tugevamasse jooksu ei pääsenud. Aga ega see teine jooks ka nõrk olnud, täpselt paras. Omas jooksus oli esikoha heitluses tugevalt sees Danel Taur. Koos Kristo Ivaskiga läbiti esimene ring 61 sekundiga. Teisel ringil Danel küll üritas aga Kristo jäi napilt ette. Isiklik rekord aga paranes rohkem kui pooleteise sekundi jagu. Heiki alustas ka üsna tugevalt ja oli suures mängus sees aga teisel ringil kadus motivatsioon ja Heiki andis alla. M40 klassis oli ta siiski Daneli järel teine. Kolmas Täppaportlane Olev Mitt oli M60 klassi kiireim. Isiklikult võetud eesmärk jäi küll täitmata aga ega üleliia palju pole ka treenitud.

25.08.2021, Eesti staadionisari ja Kohila seeriajooks – Kernu staadion

800 m naised:
3. Karina Jaunmuktane – 2.17,66

800 m mehed:
9. Danel Taur – 2.04,43 – M40 – 1. koht
15. Heiki Pruul – 2.15,12 – M40 – 2. koht
21. Olev Mitt – 2.48,35 – M60 – 1. koht
——
Roosna-Alliku järvejooksuga jätkus Järvamaa järvejooksude sari. Kuna olud olid väga niisked, tuli korraldajatel trassi muuta, mis muutis võistluse pea poole pikemaks kui algselt plaanitud. Aga jooks viidi läbi ja tubli Täppsportlane Kristjan Ööpik lõpetas kindlalt teisena. Võitja oli nagu ikka Aaro Tiiksaar.

26.08.2021. Roosna-Alliku järvejooks ~ 7,3 km
2. Kristjan Ööpik – 27.21,1
——
Tallinna rattamaratonil (MTB) esindas Täppsportlasi meie esirattur Marek Tõnismäe. Võistlus toimus vägagi raskel rajal. Tugevas konkurentsis oli Marek veel umbes esimese kolmandiku järel olnud vahefiniśis 409. kohala aga distantsi ülejäänud kahe kolmandikuga tõusis ta ligi 100 kohta ettepoole ja lõpetas 321. kohal.

04.09.2021. Tallinna rattamaraton ~ 47 km
321. Marek Tõnismäe – 2:17:54 – M45 – 74. koht
——
Järvamaa järvejooksude sarjaga jätkas Järvamaa staar Kristjan Ööpik. Tegu oli Matsimäe järve jooksuga. Joosti 2 ringi, mis kokku tegi ligikaudu 4,7 km. Läks nii nagu tavaliselt. Aaro Tiiksaar oli pikalt ees ja Kristjan teisena ülejäänute ees veidi väiksema eduga.

05.09.2021. Matsimäe järve jooks ~ 4,7 km
2. Kristjan Ööpik – 16:56,9
——
Umbes 5,1 km pikkune jooks korraldati Pae pargis. Osales 2 Täppsportlast – Marge Nõmm ja Bret Schär. Läks igati hästi. Naiste hulgas ei saanud Bretile keegi vastu ja Marge oli taas parim N50 klassis. Üldarvestuses olid nad vastavalt 16. ja 49. lõpetajad.

07.09.2021. Pae pargi jooks ~ 5,1 km
naised:
1: Bret Schär – 19:54 (üldkoht 16.)
9. Marge Nõmm – 23:10 (üldkoht 49.), N50 – 1. koht
——
Järvamaa järvejooksude sarjas joosti sel korral veidi lühem distants. Tegu oli Mägede järve jooksuga, kus tuli läbida umbes 1,4 km, Joosti 2 umbes 700 m pikkust ringi. Sel korral olid Kristjanil uued noored konkurendid. Suurfavoriit Aaro Tiiksaar ei osalenud. Neljakesi mindi eest, Kristjan koos kolme noorjooksjaga ja tulises lõpuheitluses osutus võitjaks Martin Tammpuu. Kristjan kaotas talle 1,6 sekundit ja oli teine. Üsna lähedal olid ka kolmas ja neljas lõpetanu. Pole midagi öelda, Kristjan on igavene teine nagu suurmeister Paul Keres.

07.09.2021. Mägede järve jooks ~ 1,4 km
2. Kristjan Ööpik – 5.21,6
——
Tallinna maratoni üritustel jagus Täppsportlasi kõigile distantsidele. Laupäeva hommikul joosti poolmaraton. Ilm oli jooksmiseks peaaegu ideaalne – paras temperatuur ja tuult ka suhteliselt vähe. Mis veidi tulemust alla viis, oli Pirita ranna tagune kergeliiklustee, mis oli käänuline, veidi liivane ja väikeste jõnkusudega. Täppsportlastest olid stardis Kristjan Ööpik ja Mihhail Korasteljov. Kristjanil läks algus veidi kiireks aga eks alguses oli lihtsam osa. Tagasi pöörates oli just see Pirita ranna tagune osa probleeme valmistanud. Lõpuks tuli selline Harju keskmine tulemus aga ega erilist poolmaratoni ettevalmistust ju polnud. Mihhail jooksis tegelikult väga hästi kui arvestada suvel läbi põetud bronhiiti.

Laupäeva õhtul joosti 10 km. Ka see rada oli sel korral raskem. Täppsportlasi oli stardis 4 – Bret Schär, Ramune Susloviene, Viljar Hiienõmm ja Marek Tõnismäe. Igaühel olid omad eesmärgid. Bret lootis kodurajal taas alla 40 minuti joosta. Sama eesmärk oli ka sel hooajal kõvasti treeninud Viljaril. Marek vast väga alla 40 minti ei lootnud aga sinna lähedale kindlasti. Peale koroonapausi on hakanud Mareki vorm taastuma. Ramune lootis lihtsalt kiiresti joosta ja ehk ka vanuseklassi esikohta endale napsata. Kõige paremini läks Viljaril. Lõpuks õnnestus ametlikult mõõdistatud rajal saada aeg alla 40 minuti ja seda üsna kindlalt. Kui väikese, 2,8 km, ringi järel oli Bret veel koos Viljariga, siis Kose tõusu peal kadus Bretil rütm ja mitu jooksjat tuli mööda lasta, nende hulgas ka 2 naisjooksjat. Lõpuks läks aeg napilt üle 40 minuti ja ega 8. koht vist ka see loodetud koht ei olnud. Aga mis teha, küll kõik tuleb omal ajal. Marek alustas rahulikult ja sel korral õnnestus ka ühtlaselt lõpuni tulla. Selle aasta kiireim 10 km oli tõsiasi.

Pühapäeval joosti ainult maratoni ja ühtlasi selgitati ka Eesti meistrid. MV arvestuses jooksis Tarvi Tameri ja rahvajooksu arvestuses ka Ralf Nicholas Nöör. Tarvi ettevalmistus on rohkem suunatud 10 km-le aga mõned maratonile sobilikud trennid sai augusti lõpu poole siiski tehtud. Enam-vähem vist õnnestus kuigi mahtu oli suhteliselt vähe. Enamasti jäi maht alla 100 km nädalas. Eesmärk oli joosta uus isiklik rekord, mis ei tundunud väga raske eesmärk olevat. Ralf seevastu alles suvel alustas normaalset treenimist ja eks tegelikult päris palju trenne jäi vahele ning maratoniks ta kindlasti veel valmis polnud. Aga selline eesmärk oli võetud ja see tuli täita. Tarvi läks rajale eesmärgiga kindlasti omas tempos joosta ja mitte kiirematega kaasa minna. Esimesel 15-l km-l oli Tarvi 13.-14. kohal. Tempo oli isegi veidi kiirem kui eesmärgiks võetud 3:50 km-le. 20 km peal oli Tarvi tõusnud 11. kohale. Kõige kõrgem koht oli 35 km järel. Sellest vaheaja punktist tuli Tarvi läbi seitsmendana. Omajagu süüd oli selles lätlasel Raitis Jirgensonsil, kelle tuules õnnestus joosta 16-17 km järjest ja konkurente püüda. 35.-ndast kuni 40.-nda km-ni andis Tarvi meelega natuke järele, sest lätlase taga oli pulss juba üleliia suurtesse kõrgustesse tõusnud. 40. km märgi juures oli Tarvi kümnendaks langenud aga lõpp oli tugev ja viimase osaga tõusis Tarvi kaheksandaks, Eesti MV arvestuses koguni kuuendaks. Pole paha, Tarvi oli kuues eestlane. Ralf jooksis oma jooksu. Tempo oli tegelikult päris õige kuigi mingit võistluskogemust eelnevalt polnud. Peale 30 km-t lihtsalt lihased ei kestnud enam põrutust ja kiirust tuli olulisel määral alla lasta. Aga distants sai läbitud ja eesmärk täidetud. Ehk kunagi õnnestub Ralfil ka normaalse ettevalmistuse pealt mõnel võistlusel osaleda.

11.09.2021. Tallinna maraton

poolmaraton mehed:
61. Kristjan Ööpik – 1:26:55
285. Mihhail Korasteljov – 1:42:26 – M50 – 12. koht

10 km neised:
8. Bret Shär – 40:09 (üldkoht 66.)
23. Ramune Susloviene – 44:57 – N50 – 1. koht (üldkoht 155.)

10 km mehed:
60. Viljar Hiienõmm – 39:37 – M50 – 5. koht
70. Marek Tõnismäe – 40:37 – M45 – 6 koht

12.09.2021.
maraton ja maratoni Eesti MV
8. Tarvi Tameri – 2:41:28 (Eesti MV – 6. koht)
667. Ralf Nicholas Nöör – 4:53:28 – U20 – 4. koht
——
Sarma seeriajooksul on juba mitmel aastal olnud viimaseks distantsiks 800 m. Kas see on õige mõte, et joosta septembri keskel külma ilmaga nii kiiret distantsi, väga kahtlen aga eks korraldajatel on omad mõtted. Tulemustele kindlasti külm ja tuuline ilm midagi juurde ei lisa. Täppsportlasi osales kaks – Danel Taur ja Jaan Õun. Danelil oli vaja veel üks etapp kirja saada et veteranide esikoht üldkokkuvõttes endale võtta. Eks ka alavõit oli Danelil silme ees, sest kes talle sellest seltskonnast 800 m-s ikka vastu saab. Jaanil polnud midagi ei võita ega kaotada ja ega kiiruslik vorm kõige parem polnud. Jooks algas Henek Tomsoni vedamisel ja esimene ring sai läbi 61 sekundiga. Danelile tundus see tempo veidi aeglane aga tuulise ilma tõttu püsis ta Heneki tuules. Vastassirgel läks Danel juhtima aga meeletult tugeva vastutuule tõttu ta eest ära ei pääsenud. Lõpusirgel said asjad paika. Danel edestas Henekit lõpuks 1,6 sekundiga. Jaanil läks kahe ringi läbimiseks veidi kauem aega kui ta planeeris aga ju siis hooaja lõpus ongi selline vorm.

17.08.2021. Sarma seeriajooks 800 m
1. Danel Taur – 2.05,6
11. Jaan Õun – 2.39,1
——
Rapla Selveri suurjooksul joosti ka sel aastal kolmel distantsil. 10 km-s selgitati ühtlasi ka Eesti meistrid 10 km maanteejooksus. Kõigepealt 5 km-st. Ramune Susloviene on viimasel ajal N50 klassis ilma teinud ja mitu jooksu kinni pannud. Liliana jooksis 10 km-t ja nii läks ka seekord. Üldarvestuses 29. kohal lõpetanud Ramune oli N50 klassi parim naine. Meeste osakond oli esindatud kolme jooksjaga. Kui eelmisel aastal said nii Heiki Pruul kui ka Viljar Hiienõmm omades klassides esikohad, siis sel korral oli konkurentsi rohkem ja mõlemal tuli leppida teise kohaga – Heikil M40 klassis ja Viljaril M50 klassis. Vea parandas M60 klassis võistelnud Olev Mitt, kes oli omasuguste hulgas kiireim jooksja.

10 km-s oli vastupidi. Jooksid 3 naisjooksjat – Liliana Torn, Bret Schär ja Olga Andrejeva, kes kõik osalesid ka Eesti MV arvetsuses ja 1 meesjooksja – Toomas Pärnassalu. Eks igaühel olid omad eesmärgid. Liliana üritas taas isiklikku rekordit parandada. Bret tahtis ka sel hooajal alla 40 minuti joosta ja Rapla jooks oli eeslmsel aastal esimene võistlus kus see õnnetus. Pika vigastuspausi järel alles suve teises pooles võistlemisega alustades oleks see veidigi lohutust pakkunud. Olga oli alles hiljuti haige olnud ja läks jooksma nii nagu hetkel vormi on. Toomase tegemistega ma väga kursis ei olnud. Eesti MV arvestuses osalenud naised jooksid hästi, eriti pean silmas Lilianat. Veel korra õnnestus tal parandada isiklikku rekordit ja viia see 37:37-ni. Ja ega neljas koht ka kaugel olnud. Veel kilomeeter enne lõppu edestas Liliana Laura Maasikut aga lõpuks võttis Eesti parim takistusjooksja siiski oma. Kiiruse vastu polnud midagi teha. Ka Bret täitis väikese eesmärgi ja jooksis 10 sekundit alla 40 minuti. Paar konkurenti sai napilt alistatud ja küll need 38 minuti ajad ka kunagi tagasi tulevad. Lihtsalt joosta on rohkem vaja. Olga tundis stardis et minekut pole. Organism oli veel nõrk. Tempotreeninguna 10 km läbides tuli aeg veidi alla 42 minuti. Naiste võtjaks osutus triatleet Kaidi Kivioja. Toomasel läks 10 km läbimiseks sel korral üle 53 minuti aga ega erilist jooksutrenni pole ta ka teinud.

Poolmaratoni jooksis Oliver Kulbas, kes alles viimasel kuul on treeningute soonele tagasi saanud. Nii pikaks distantsiks Oliveri lihtsalt ei jätkunud. Kuigi tempo oli tavalisest nõrgem, tuli 17 km järel piir ette. Tempo langes oma 40 sekundit km kohta ja nii ta siis lõpuni kulges.

18.09.2021. Rapla Selveri Suurjooks ja Eesti MV 10 km maanteejooksus

5 km naised:
8. Ramune Susloviene – 21:57 – N50 – 1. koht (üldkoht 29.)

5 km mehed:
15. Heiki Pruul – 18:56 – M40 – 2. koht
16. Viljar Hiienõmm – 19:29 – M50 – 2. koht
28. Olev Mitt – 21:45 – M60 – 1. koht

10 km naised ja Eesti MV 10 km maanteejooksus
5. Liliana Torn – 37:37 – (EMV – 5.) N50 – 1. koht
10. Bret Schär – 39:50 (EMV – 10.)
17. Olga Andrejeva – 41:48 (EMV – 16.)

10 km mehed:
189. Toomas Pärnassalu – 53:10

poolmaraton mehed:
34. Oliver Kulbas – 1:38:5
——
Sarma pööripäeva jooksul esindas Täppsportlasi saarlane Jaan Õun. Kuna ringi pikkus on natuke vähem kui 2,5 km, joostakse 308 m üle kahe ringi. Esimene vaheaeg näitas, et Jaan alustas jooksu nagu sprinter. mis jutt see on, et kiirust pole?. Esimene 308 m tulid 53,3 sekundiga ehk 2:53 km tempos. Paraku andis see vaid 14. koha. Järelikult oli teisigi sprintereid. Kuigi esimese suure ringi tempo oli üle minuti (3:55) langenud, oli Jaan ka esimese suure ringi järel 14. kohal. Teise suure ringiga tuli lõpuheitluses üks koht ära ja finiśis oli Jaan 15. Ringi tempo püsis enam-vähem sama – 3:59. Arvestades, et hooaja lõppu võttis Jaan veidi kergemalt, siis käib kah.

19.08.2021. Sarma pööripäeva jooks 5 km
15. Jaan Õun – 19:23,4
——
Pikkade traditisoonidega Rakvere rahvajooksul osales Rauno Tiits. Jooks on tuntud selle poolest, et sai alguse sügaval Nõukogude ajal, 80.-ndatel aastal kui tekkis suur jooksubuum. Siis olid distantsid küll teised aga sama jooks oli ikkagi. Nüüd on juba pikka aega joostud 10 km, mille raskusaste on päris korralik. Pikad tõusud ja sügisene tuul lisavad jooksule omajagu vürtsi. Rauno oli selle jooksu kuues lõpetaja. Tubli tulemus igas mõttes.

19.08.2021. Rakvere rahvajooks 10 km
6. Rauno Tiits – 38:21
——
Vooremaa poolmaratonil jooksis Marge Nõmm. Suhteliselt raske reljeefiga distantsi esimese poolega võistlusel oli Marge lõpuks naistest seitsmes lõpetaja. Koos meestega oli tulemuseks 29. koht. N50 klassis Marge võidab alati kui lilianat kohal pole. Nii ka nüüd.

19.09.2021. Vooremaa poolmaraton naised:
7. Marge Nõmm – 1:47:24 – N50 – 1. koht (üdkoht – 29.)
——
Ka Tartu rattamartonil osales üks Täppsportlane. Korralikku sõitu tegi Marek Tõnismägi, kes tasapisi ettepoole tõustes lõpetas 278. kohal. Viimasel 11,8 km lõigul tuli küll 4 kohta tagasi anda aga see osa osa oli Marekil keskmise kiirusega üle 30 km/h ehk 1:55 km/le. Tubli sõit igas mõttes.

19.08.2021. Tartu rattamaraton – 89 km
278. Marek Tõnismäe – 3:15:09 M45 – 47. koht
——
Jooksmiseni sügisel!