Kohila 3000 m, Filter temposari, Helsinki poolmaraton ja maraton, Maijooks, Sauga valla rahvajooks

Ka eelmine nädal möödus tiheda võistlemise tähe all. Alustati kolmapäeval Kohila seeriajooksu 3000 m-ga, mis sel korral läks ka EV100 seeria arvesse. Kahe seeria liitmine tähendas seda, et osalejate arv oli rekordiline – 70 jooksjat oli kohale tulnud. Nii suur võistlejate arv tähendas ühtlasi nelja jooksu.
Täppsportlased peale Kohila 3000 m jooksu
Alustati naiste põhijooksuga, kus ka kõik Täppsportlaste naised startisid. Algul kruvis tempo üles Birgit Pihelgas, kellega läks kaasa vaid Britt Rammul. Ülejäänud tulid väikese vahega. Peagi jäi Britt maha ja ülejäänute gruppi vedama asunud Kaia Lepik jõudis Britile üha lähemale. Kuna ka Birgiti tempo rauges, tõusis peale poolt maad teiseks Kelly Nevolihhin, kes ka Birgitile järele jõudis. Kaia oli vahepeal Britist mööda saanud ja püsis III kohal. Lõpp läks nii nagu tavaliselt Kelly tegi Birgitile üsna kindlalt ära ja Britt kosus uuesti ja pane keskmaajooksja kiiruse maksma ning möödus uuesti Kaiast. Kelly võiduaeg oli 10:10,98. Birgit lõpetas 10:15,03-ga ja Britt 10:26,52-ga. Parima Täppsortlasena oli sel aastal juba üsna tavaliseks kujunenud neljanda koha Kaia 10:33,16-ga.
Järgmise Täppsportlasena lõpetas Liliana Torn, kes tõrjus edukalt noorte konkurentide rünnakud ja lõpetas 10:56,05-ga. See tulemus tähendas ühtlasi ka N45 vanuseklassi Eesi rekordit, mis eelmise, Galina Bernatile kuuluva 11:16,0, ületas ligi 20 sekundiga. Loomulikult oli Liliana ka N40-49 klassi parim
Meie järgmine kolmik – Kadri Jägel, Helis Selge ja Mirjam Piik – heitles omavahel ja pidevalt kohti vahetades lõpetati järgmiste aegadega: Kadri 12:18,73; Mirjam 12:21,34 ja Helis 12:22,75.
Liis Mõttus lõpetas 14:08,42-ga. Ilmselt tegi Liis endale natuke liiga kiire algusega liiga.
Järgmine oli meeste põhijooks. Sinna meil sel korral asja polnud. Üritati 8:09-t joosta aga natuke jäi puudu. Allar Lamp võitis 8:14,56-ga. Ka järgnevate ajad olid kõrgel tasemel.
Kolmandas jooksus oli jälle hulgaliselt Täppsportlasi. See oli tugevate harrastajate jooks. Meie eliitveteranid läksid 10 minutit alistama ja püsisid ilusti graafikus kogu distantsi. Kain Väljaotsal jagus lõpus veel ka sprindikiirust, et viimased 200 m joosta sama kiirelt kui Allar Lamp kiiremas jooksus. Kaini lõpuaejaks tuli 9:52,53, Kristjan Enno lõpetas 9:57,04-ga. Nad olid ka M40 klassi 2 paremat. Kõige suuremat kiirust näitas lõpus tegelikult Kristjani õpilane Tarvi Tameri, kes sai ajaks 9:51,03 ja möödus tervest grupist jooksjatest. Heiki Pruul ja Karol Keskküla kustusid lõpus suures kuumuses ja lõpetasid aegadega 10:22,47 ja 10:23,89. Lauri Ulm lõpetas 11:11,00-ga.
Oli ka veel neljas jooks, mille võitis soolojooksuga Aivar Reinap. Aeg oli 11:03,67. Samas jooksus osalesid veel Andres Sang – 11:17,86, Hugo Toll 11:33,67, Raul Mändla 12:58,47 ja Kaidar Viikman 14:17,22. Igati toredad tulemused kõigilt.
Samal päeval toimus Kiilis ka Filter tempojooksu sarja 5 km jooks. Distants oli sel korral küll veidi lühem aga tulemused olid head. Oliver Kulbas oli taas teine ajaga 17:05 ja edu Janar Juhkovi ees oli oluliselt suurenenud. Marek Tõnismäe oli 9. ajaga 19:24.
Nädalavahetusel läks eriti põnevaks. Helsinki City Run oli sel aastal liidetud Helsinki maratoniga ja need toimusid ühel päeval. Eriti suur huvi oli sel korral poolmaratoni vastu, sest stardis oli Kaia Lepik. Peab ütlema, et läks hästi. Esimes 10 km lõpuks oli Kaia tõusnud neljandaks, vaheaeg 38:21. Üks konkurent oli veel 3 sekundi kaugusel taga, teine 11 sekundit ees. Teise poolega õnnestus Kaial veel ühest konkurendist mööda saada ja koht poodiumil oli tõsiasi. III koht tuli tulemusega 1:22:57, mis on igati korralik tulemus, sest tõusumeetreid oli tugevalt üle 100, ja need ka enamuses teises pooles. Võib arvata, et siledal trassil oleks aeg paar minutit parem olnud.
Maratonis oli stardis Marika Roopärg. Tema pidi täpselt 4:15-ga jooksma, sest oli tempomeistriks. “Jänishomma” sujus hästi ja Marika lõpetas 4:15:18-ga.
Tallinnas oli seevastu stardis hästi palju naisi. Nimelt joosti järjekordne Maijooks, kuhu mehi ei lasta, vähemalt jooksma mitte. Liina Tśernov võitis aga ka Täppsportlasi oli esimese saja hulgas tervelt 5. Viienda koha sai järjekordse tugeva jooksu teinud Liliana Torn, kes lõpetas ca 6,7 km pikkuse distantsi 25:09,0-ga. 32. oli Kadri Jägel 28:46,5-ga, 56. Marge Nõmm 29:50,3-ga, 96. Liis Mõttus 31:18,6-ga ja 37. Helis Selge 31:20,4-ga, kes maadles tervise probleemidega.
Ka pühapäeval joosti mitmel pool. Saku kevadjooksul sai 5 km distantsil neljanda (kõige jamama) koha Karol Keskküla ajaga 18:04,8.
Riia maratonil oli stardis Mihhail Korasteljov, kes lõpetas 4:05,29-ga.
Sauga valla rahvajooksul võistles Franko Reinhold, kes saavutas 35:38-ga Karl Mäe (35:19) järel teise koha. Distants oli tegelikult veidi pikem kui 10 km ja seetõttu võib vist öelda, et läks päris hästi.