Põneva võistlusnädala kokkuvõte

Võistlusnädala tegi lahti Marek Luts, kes oma sõnadega kirjeldas võistlust nii: täna, 25. mail, sai osaletud Pärnus oma asutuse II kevadolümpial, kus sain 1500m jooksus vanuseklassis M45+ I koha ajaga 4:59.
Päeva alguseks jooksin soojenduseks 100m ajaga 14,39, millega sain 4 koha. Peale seda, mõne tunni pärast, hakkaski minu põhiala 1500m, kus siiski ei tohtinud maksimaalselt pingutada, tähtis oli lihtsalt võtta oma vanuseklassi esikoht. Seda sellepärast, et 15 min peale seda hakkas Suur-Rootsi teatejooks, kus jooksin viimast vahetust 800m. Teatejooks oleks peaaegu ilusa lõpu saanud ja meie võistkond ka kolmanda koha saanud, aga kahjuks sain ma teatejooksu pulga kuuendana ning 3 koht oli minust juba umbes 150m ette saanud. Sellegi poolest õnnestus mul 3 koht kätte saada ja isegi mööda minna, aga lõpusirgel kahjuks olin juba nii kange, et siiski langesin 4 kohale.
Aga sellegipoolest oli suurepärane sportlik päev ja üks I koht ja kaks IV kohta ka pole paha

Laupäeval, 26. mail, toimus I Järvejooksu etapp. Joosti ümber Harku järve. Distantsi oli veidi muudetud ja läbida tuli 6,4 km. Sel korral ilmaga ei hellitatud. Sooja oli ligi 30 kraadi ja nii mõnelegi oli see liig. Jooksu võitis Raido Mitt 20:08,3-ga. Naiste parim oli Laura Maasik 23:32,7-ga. Stardis oli ka 3 Täppsportlast, kellest parimana lõpetas Kain Väljaots, kes saavutas kõrge 15. koha ajaga 23:13,2. See tulemus andis M40 klassis II koha. 45. lõpetaja oli Liliana Torn, kes oli ühtlasi 6. naine ja N40 klassi ülekaalukas võitja. Liliana aeg oli 24:48,9. 210. kohal lõpetas Liis Mõttus. Liisi aeg oli 30:41,8 ja N40 klassis andis see 6. koha.

Laupäeva pealelõunal kogunesid jooksjad Rakvere staadionile, kus toimusid Eesti meistrivõistlused teatejooksudes. Nii mõnedki tulid otse Harku järve jooksult ja tegid veel mõne(d) stardi(d) otsa. Rakveres oli veelgi soojem ja sooja üle 30 kraadi. Õnneks olid distantsid lühemad. Ka Täppsportlased olid kohal ja osalesid naiste 3*800 m ja meeste 4*1500 m teatejooksus. Naistel läks eriti hästi. Meie kolmik – Helis Selge, Kaia Lepik ja Kadri Jägel saavutas Sparta 7:05,42 ja Jooksupartneri järel kolmanda koha ajaga 7:47,14. Helisele ja Kadrile oli see esimeseks Eesti meistrivõistluste medaliks.
Meeste 4*1500 m-s saavutas ülekaaluka esikoha TÜ ASK, kelle võiduajaks tuli 16:31,15. Järgmised kaks kohta hõivasid Treeningpartneri meeskonnad ja Täppsportlased said 4. koha ajaga 17:20,46. Meeskonnas jooksid Franko Reinhold, Heiki Pruul, Vahur Mäe ja Kevin Väljaots. Tagantjärele tarkusena võiks öelda, et ega see medal väga utoopiline polnudki. Igaühelt natuke ja võimalus oli täiesti olemas.
Täppsportlaste naiskond Kadri Jägel, Helis Selge ja Kaia Lepik
naiste 3*800 m teatejooksu autasustamisel
Pühapäeval koguneti Raplasse. Toimus järjekordne Linnajooksu sarja etapp. Ilm oli palju jooksusõbralikum ja sooja 20 kraadi ringis. Vaid kõva tuul segas tagasiteel. Keskpäeval anti 10 km jooksu start. Kuna meeste kõige teravamat tippu kohal polnud, osutus võitjaks Dmitri Aristov ajaga 32:24. Naiste koosseis oli tugevam ja parimad olid Luna-Aleksandra Lagoda 36:00-ga, Leila Luik ja Kaisa Kukk. Järgmised kohad hõivasidki meie tublid naisjooksjad – Kaia Lepik ja Liliana Torn. Hulgaliselt Täppsportlasi oli stardis ja saavutati päris kõrgeid kohti, millega kaasnesid ka head tulemused. Täppsportlaste tulemused:
30. Karol Keskküla – 36:59 – M40 – 7.
35. Kristjan Enno – 37:16 – M40 – 8.
42. Kaia Lepik – 37:41 – naiste 4. koht (naiste põhiklassi III)
55. Liliana Torn – 38:34 – naiste 5. koht  ja ülekaalukas I N40 klassis
88. Lauri Ulm – 40:06
111. Viljar Hiienõmm – 41:32 – M40 – 21.
133. Madis Reinumägi – 42:09
265. Raul Mändla – 47:01 – M40 – 56.

Kl 12:25 anti 5 km start. Tegelikult osutus distants üle 100 m pikemaks ja raskust lisasid rohked kurvid ning väikesed tõusunukid. Lühema Distantsi võitis Ibrahim Mukunga Wachira 15:07-ga. Naiste võitja oli tavapäraselt Birgit Pihelgas 18:22-ga. Kõrgeid kohti saavutasid Täppsportlased.
6. Kain Väljaots – 17:50
7. Mehis Mäe – 17:57
18. Aivar Reinap 19:46.
Nagu hiljem selgus, oli Kain M40 klassi võitaja Aivar võitis M50 klassis. Mehis kuulub veel täismeeste klassi ja temal poodiumile tõusta ei õnnestunud.
Järgmisel nädalal uue hooga ja esimeseks stardiks on Kohila seeriajooksu 5000 m.