Kohila 5000 m, Filter tempojooks, Hiiumaa poolmaraton, Narva vägilase jooks, Rimi jooks, Ruhnu maraton, G. Sule mälestusvõistlused

Järjekordne nädal möödus väga aktiivselt. Võistlemisega alustati juba kolmapäeval ja seda jätkus nädala lõpuni.
Kolmapäeval toimus järjekordne Kohila seeriajooksu etapp, kus sel korral oli distantsiks 5000 m. Täppsportlasi oli kohal arvukalt ja tulemusi oli seinast seina. Toimus 2 jooksu ja võistlejad olid jooksudesse paigutatud registreerimisel kirja pandud ennustatava aja järgi. Tugeva tempojooksuga võitis ülekaaluka esikoha Rapla JK esindaja Mardo Lundver, kes sai ajaks 15:47,2. Kuna Kevin Väljaotsa kohal polnud, ei suutnud keegi Mardole ohtlikuks saada. Parima Täppsportlasena lõpetas Kain Väljaots 17:36,3-ga aga tihe võistlemine oli teinud oma töö ja värskust polnud. Kindlasti lootis Kain vähemalt pool minutit paremat aega. Tasuks oli siiski M40-49 klassi esikoht. Tugeva lõpuga tõusis lõpuks üsna Kaini lähedale Kristjan Enno, kes lõpetas 17:44,1-ga. See oli M40-49 klassi II tulemus. M40-49 klass oligi lõpuks Täppsportlaste päralt. Kahe jooksu peale järmised M40 klassi jooksjad olid: 3. Karol Keskküla 17:55,6; 4. Priit Parts 18:50,1 (kergelt joostud, sest laupäeval on ees poolmaraton); 5. Aivar Reinap 19:25,5; 6. Andres Sang 19:34,9; 7. Hugo Toll 20:52,6 ja 9. Raul Mändla 22:32,2.
Meeste 30-39 klassi parim oli kah nagu pooleldi Täppsportlane Tarvi Tameri 17:17,2-ga. Sama klassi III oli Mehis Mäe 17:48,5-ga, 4. Heiki Pruul 18:50,1; 6. Lauri Ulm 19:20,6 ja 8. äsja haigusest paranenud Rivo-Erich Rõigas 19:59,2.
Parima naise osas polnud kahtlust. Kuigi enne starti sai Kaia Lepikule pandud ülesandeks joosta 4 esimest kilomeetrit 10 km tempos ja viimane km kiirendada, ei takistanud see jooksmast aega 18:03,0. See annab lootust, sest punasesse jooksis Kaia end alles viimasel kilomeetril. Sama klassi (N30-39) III koha sai väga tubli jooksu teinud Kadri Jägel, kes lõpetas 20:59,5-ga.
Naiste N40-49 klassi parim oli Mirjam Piik 21:23,2 ja II Liis Mõttus 23:15,5. Liliana Torni jooks lõppes kahjuks eelviimasel ringil ahhilka vigastusega. Aeg oli tulemas hea, tunduvalt alla 19 minuti, mis oleks ilmselt ka N45 Eesti rekordi alistanud aga midagi pole teha. Õnneks ei olnud vigastus väga tõsine ja pärast mõne päevast pausi on Liliana tagasi jooksurajal.
Samal päeval toimus ja Filter tempojooksude sarja järjekordne etapp, Kus Täppsportlasi esindas Marek Tõnismäe. Ligi 5 km Distantsi lõpetas Marek 19:27-ga, mis eelnevatest kordadest oluliselt parem tulemus. See tulemus andis üldarvestuses 11. koha. Vorm tuleb.
Laupäeval toimus palju jookse. Täppsportlasi sattus paljudesse kohtadesse. Hiiumaa poolmaratonil osales Priit Parts. Poolmaratoni võitis Kalev Õisnurm 1:22:17-ga. Priit oli kuues 1:34:41-ga. Naistest oli Inga Suik 11. ajaga 2:00: 46. Väga kuum ilm oli.
Narvas toimunud Vägilase jooksul osutus üldvõitjaks Sander Linnus ajaga 34:58. Täppsportlasi esindas Toomas Hirmat, kes lõpetas 24. kohaga ja ajaga 44:17. See tulemus andis omas vanuseklassis III koha. Tubli tulemus!
Tallinnas toimus laupäeval Rimi jooks, kus distants oli umbes 100 m alla 5 km. Suure osalejate arvuga jooksust väljus võitjana Martti Medar. Martti võiduaeg oli 15:22. Naiste võitja oli Kaisa Kukk 17:26-ga. Mõlemad on Treeningpartneri esindajad. Parima Täppsportlasena lõpetas 17. kohal Kain Väljaots 16:59,2-ga, mis oli M40 klassis II tulemus. Karol Keskküla lõpetas 24.-ndana ja 17:29,2-ga. Karol oli M40 klassis III. 25. lõpetaja oli Oliver Kulbas 17:26,9-ga. Kuna Oliver startis Karolist oluliselt tagant poolt, siis temal kulus stardijooneni jõudmiseks palju rohkem aega ja sellest ka omapära, et hiljem lõpetanul oli puhas jooksuaeg parem kui varem lõpetanul. Jaan Õun oli 60. tulemusega 19:08,0. Meie naisted tegid väga tublid jooksud. Kadri Jägel oli 84. lõpetaja ning naistest 10. ajaga 19:54,6. Marge Nõmm lõpetas 125.-ndana ajaga 21:25,8. Ühtlasi oli Marge 17. naine ja N45 klassis II. 138.-ndana lõpetas Liis Mõttus. Tulemus oli 21:43,7 ja see andis naiste arvestuses 22. koha ja N40 klassis 5. koha.
Laupäeval toimus ka veel Ruhnu maraton ja sealgi oli üks Täppsportlane kohal, kes siis muu kui Marika Roopärg. Marika lõpetas 4:24:00-ga.
Pühapäeval peeti Tartus järjekordsed Gutav Sule mälestusvõistlused, mille üheks osaks oli ka EV100 raamesse kuuluva seeriajooksu 1500 m. Pärast Magnus Kirdi Eesti rekordi ära vaatamist sai asuda 1500 m jookse jälgima. Naised startisid enne ja siis mehed. Naisi tuli starti vaid 7. Täppsportlasi esindas Kaia Lepik. Kahjuks Kaiale ühestki jooksjast abi ei olnud, sest 4 esimest alustasid liiga kiirelt ja 2 viimast olid lihtsalt liiga nõrgad. Tuli üksi tugeva tuulega võidelda. Pikalt vedas jooksu Birgit Pihelgas, kes lõpuks taandus neljandaks. Võitjana väljus Läti esindaja Elena Miezava ajaga 4:40,05. Teisena lõpetas Brit Rammul ja kolmandana Katriina Stepanova. Kaia jooksis algusest lõpuni viiendana ja vaatamata kõigele tuli 6 sekundine rekordi parandus. Kaia aeg oli 5:00,49.
10 minuti pärast toimus meeste jooks. Seal oli stardis koguni 22 jooksjat. Paraku meeste jooksus keegi tempot teha ei tahtnud ja üle kahe ringi lihtsalt sörgiti veidi alla 4:15 tempos. Täppsportlasi esindanud Kevin Väljaots ja Franko Reinhold paraku sörkisid päris tagumiste hulgas ja kui jooksmiseks läks, ei olnud sealt enam võimalik välja tulla. Kevinit vaevas ka päris korralik külmetus ja tavapärast kiiret lõppu ei tulnudki – 16. koht ajaga 4:10,41. Franko kustus lõpus samuti ja oli 22. ajaga 4:20,50.