Nõmme KJK lahtised meistrivõistlused

, Nõmme KJK lahtised meistrivõistlused, Täppsportlased

Pildil: Kain Väljaots

Nõmme KJK lahtistel meistrivõistlustel osales Täppsportlaste klubist kolm liiget. Alljärgnevalt toome ära nende esmased muljed võistlusest. 

Kain: Nõmme KJK lahtised MV, 2000m

2000m ajaga 6:35.73 (mõttetu isiklik 1.8 sekundiga). 
Juba kolmas jooks järjest, mis täiesti aia taha või isegi kaugemale, lausa metsa läks. Ei ole vist suutnud sees ühtegi normaalset jooksu senini teha. 

2000m jooks pidi ajakava järgi algama kl 20:10, aga sel ajal joosti alles 200m jookse, millele järgnes naiste 2000m. 
Kuna osalejaid oli päris palju, siis korraldati meestele kaks jooksu, esimene kiire ja teine aeglasem. Aeglasem, ehk minu jooks algas seega lausa 20 minutit plaaneeritust hiljem, orienteeruvalt kell 20:30. 

Rajale kutsuti mind teisena- seega sain alustada siseringi lähedalt ja kohe oma positsiooni kätte saada. 

Soovisin alustada 3:10/km tempos ja lõppkokkuvõttes joosta 6:25-6:30 kanti. 

Esimene ring läks 2 sekundit kiiremaks, kuigi olin väga ettevaatlik ja hakkasin kohe alguses ilma igasuguse jebimiseta enda jooksu tegema. See ehmatas veidi ära ja hakkasin tempot “timmima”, see oli muidugi viga ja lasin tempo liiga alla ning kolmas ring tuli 3 sekundit plaanitust aeglasem! Neljas ja viies ring sain tagasi ree peale ning esimese kilomeetri ajaks tuli enamvähem rahuldav 3:13.

Positiivse külje pealt- teisel kilomeetril mingit suurematsorti ärakukkumist nagu eelmisel aastal või nagu Eesti KV’l lasna hallis, ei tulnud. Kümne palli skaalal oli jooksu teise poole raskusaste minu jaoks umbes 6-7. Ilmselgelt ei tahtnud/osanud/leidnud motti, et piisavalt pingutada. 

Ei tea isegi, mis ma seal unelesin ja teise kilomeetri neli esimest ringi lihtsalt vajusid üle 40 sekundi. Lõpus jõudsin küll veidike kiirust lisada, sain ring enne lõppu ka ühe möödumise kirja ning viimase ringi plaanipärase kiirusega lõppu teha, aga päästa polnud enam midagi. Jooksin terve jooksu üksi, võibolla oleks rohkem motti olnud, kui oleks saanud kedagi jälitada, aga kogu punt pani stardist täie pasaga minema ja ma ei tahtnud sel korral mingit riski võtta.

Teise kilomeetri aeg 3:22 – miinus 9 sekundit võrreldes esimesega on päris palju , Nõmme KJK lahtised meistrivõistlused, Täppsportlased🙁

Sel korral palavust ei olnud, aga õhk oli ikka väga kuiv… eks see ja Tallinna halli järsud kurvid tegid oma töö ja tulemus oli keskmiselt sitt. Siiski arvan, et olen 2000m sisejooksul sub 6:30 vormis , Nõmme KJK lahtised meistrivõistlused, Täppsportlased🙂

Riho mõõdetud ringiajad: 35.96; 38.57; 41.21; 38.34; 39.14; 40.00; 40.40; 41.58; 41.82; 38.37

, Nõmme KJK lahtised meistrivõistlused, Täppsportlased
Pildid. Heiki Pruul
Heiki: Erinevalt Kainist jooksin 600 m – no pikemalt ei jõua ja ei viitsi ja ei taha jne. Noh maa külmand ja kärss kärnas.

600 m võistlusena oli esmakordne kogemus.
Kui 400 m puhul kütad põhimõtteliselt algusest lõpuni nagu lõvi ajaks taga ning 800 m puhul on vajalik tempo valida nagu kergelt rasvund neandentaarlane on lähenemas, siis 600 m puhul puudus igasugune ette kujutus.

Seega mõtlesin, et üritaks esimesed kaks ringi ehk 400 m joosta umbes minutiga või tsipa alla selle ja siis edasi vaataks, mis juhtub.

Nii nagu Kainil pikema distantsi puhul, nii ka 600 m jooksus oli kaks starti – tugevad ja mitte nii tugevad. Minul õnnestus joosta mitte selles jooksus, kus Kevin.

Starditi ühiselt rajal / realt ja ebaviisakas nagu ma olen lükkasin “oksad” laiali (ikkagi peksupealinnast pärit) ja tormasin kõikse ette.
Tunne oli hea ja mis seal ikka venitada aga üllatus oli siiski, et esimene ring tuli isegi alla 29 sekundi – Kain pani ringi lukku ja kellal oli 28,9.
Egas siin midagi tagasi polnud hoida – üritasin sama moodi jätkata ja teine ring oli sekundi üle 30 sekundi ehk siis kokku enam-vähem täpselt 1 minuti – nii nagu soovitud.

Kuigi ergutajaid oli, siis viimane ring oli ikka päris raske.
Ise ka ei uskunud, et see nii raske on , Nõmme KJK lahtised meistrivõistlused, Täppsportlased🙂
Kui kaks ringi sai kenasti jooksu juhitud, siis viimasel ringil kaks häbematut noorukit tormasid mööda – austus vanemate vastu puudub täiesti.

Viimane ring siis 35 sekundit ja aeg kokku 1:35 kopikatega.
Ise lootsin sellist 1:32 / 1:33 aega aga võta näpust või mujalt aga sellist aega ei tulnud.

Võib-olla saab kunagi veel sellist distantsi proovida , Nõmme KJK lahtised meistrivõistlused, Täppsportlased

 
 
Täppsportlastest saavutas parima tulemuse Kevin Väljaots, kes oli 600 m distantsil ajaga 1.26,65 neljas.