Nõmme KJK lahtised MV, Aktia cup, Raadiomaja trepisprint, Espoo endurance 24 h ultrarun, Eesti MV, Teletorni viisik

Eelmisest postitusest on nüüd mõned nädalad möödas ja toimunud on mitmeid võistlusi ning stardis on olnud ka mõned Täppsportlased. 12. veebruaril toimusid Tallinna spordihallis Nõmme KJK lahtised MV-d, kus oli kavas mitmeid jooksualasid. Täppsportlase osalusel toimuvatest aladest anti kõige varem start naiste 600 m jooksule, kus startisid Karina Jaunmuktane ja Mirjam Piik. Karina poolt oli väga kontrollitud jooks, ilmselt päris paraja varuga, sest ka seekord jagus viimaseks ringiks jõudu konkurentidest rohkem. Kui algul lasi Karina suurfavoriidid, Katrina Stepanova ja Katrin Zaitseva, eest ära, siis viimasel ringil jooksis ta vähemalt Zaitsevast oluliselt kiiremini ja tegi ka järgmiste jooksjatega kindla vahe sisse. Mirjamil oli päris tihe rebimine mitme konkurendiga ja ühel hetkel sai ta neist ka mööda aga lõpusirgel tuli ikkagi paar konkurenti uuesti mööda lasta ja uuesti kohad loovutada. Aga sisehooaeg sai avatud ja esimese jooksu kohta oli tulemus täitsa normaalne.
Kohe seejärel startisid mehed 600 m distantsile. Kuigi Heiki Pruulil oli taktika valmis mõeldud ja eesmärgiks Kain Väljaotsal nii kaua taga püsida kui võimalik, ei tulnud sellest midagi välja, sest nad paigutati erinevatesse jooksudesse. Heiki jooksis esimese jooksus ja vedas seda algusest lõpuni. Ilmselt soovist jooks kindlalt võita läks teisel ringil tempo veidi alla ja see kajastus ka tulemuses. Kuigi viimane ring oli kiire ja konkurendid said alistatud, ei olnud aeg ilmselt päris see mida oli plaanis joosta.
Kain startis teises jooksus. Üks konkurent oli üle aga Kain väljus stardikurvist teisena ja püsis sellel kohal kuni lõpusirgeni aga ilmselt olid 2 kiiret 30 sekundilist ringi oma töö teinud ja lõpus tuli 1 konkurent mööda lasta. Aga tulemuseks oli uus hooaja tippmark.
Kain otsustas ka 200 m-s startida. Kui start välja arvestada, oli jooks igati tip-top. Startida tuli konkurentidest seest poolt ja kindlasti avaldas järsem kurv tulemusele mõju. Kui 600 m-s läks konkurent Kainist lõpusirgel mööda, siis 200 m oli möödujaks Kain. Hea jooks oli.
Peale 200 m jookse jõudis järjekord 2000 m jooksjateni. Naised jooksid enne ja Täppsportlatsest startis Liis-Grete Arro. Läks nagu ikka, algul ette, siis mõned ringid Laura Maasiku selja taga ja lõpuks läks Laura eest. Tegelikult ei jooksnud kumbki päris enda parimal tasemel aga ka mitte kaugel sellest. Liisult aga igati tubli 2000 m siserekord.
Päeva lõpetasid mehed 2000 m jooksjad. Tase oli kõva ja Oliver Kulbasel ei õnnestunudki kellegi sappa end haakida. Algus läks veidi  kiireks ja nagu sel puhul ikka juhtub, jäi lõpp veidi aeglaseks. Ka isiklikust jäi natuke puudu.

——
15. veebruaril osales Marika Roopärg järjekordsel Aktia cup seeriajooksul, mis toimus Vantaas ja kus distantsiks on 10 km. Läks kiiremini kui mõnel eelneval korral. Eks olud olid ka talve kohta päris normaalsed.
15. veebruar – Aktia cup (Vantaa)
Marika Roopärg – 46:05
——
Raadiomaja trepisprindil olid osalemas Lauri Ulm ja perekond Tiits. Meeste osas vahetasid Rauno Tiits ja Lauri Ulm sel korral kohad. Rauno oli 2 kümnendikku kiirem ja ka kahe koha võrra Laurist ees, vastavalt siis 2. ja 4. koht.
Naitsest oli Heddy Tiits kolmas ja Perekond Tiitsude nooremad võsud, Mariliis ja Lisette, olid noorte arvestuses 1 ja 3. Mõlemad kuuluvad Kuusalu SK-sse.
——
22. veebruaril otsustas Marika Roopärg joosta 24 tundi. Nimelt joosti sel päeval Espoo endurance 24 h ultrarun. Koos pausidega ületas Marika kindlalt 100 km piiri ja see tulemus andis N50 klassis neljanda koha. Selles jooksus jooksis Moonika Pilli uue Eesti 24 tunni rekordi – 194,240 km.
22. veebruar – Espoo endurance 24 h ultrarun
Naised
27. Marika Roopärg – 107,518 km – N50 – 4. koht
——
Eesti meistrivõistlustel startis 2 Täppsportlast. Karina Jaunmuktane osales 800 m-s ja Liis-Grete Arro 3000 m-s. Karina kahjuks pidi osaleme väljaspool arvestust, sest on Läti kodanik. Kõik 9 jooksjat pandi ühte starti ja oligi minek. Jooks algas kiirelt ja erinevalt varasematest võistlustest, tuli Karinal sel korral algus kiiremini joosta, sest ega konkurentidest maha saa jääda. Poolel maal oli vaheaeg napilt alla 1.09 ja eks see kajastus hiljem ka lõpusringides. Sellist teravat lõppu enam ei olnud aga keegi mööda ka ei läinud ja isiklikku rekordit parandas Karina veidi üle 2,5 sekundi. Hea sooritus igal juhul.
Liis-Grete 3000 m jooksu ajal ja mõne minuti jooksul pärast seda käis pool elu silme eest läbi. Mõned päevad varem sai paika pandud taktika, et sel korral enne 2000 m läbimist ei tohi olla eespool Kaisa Kukke ja Laura Maasikut. Kui siis jõudu on, võiks üritada pika spurdiga midagi teha. Jekaterina Patjuk läks algul ette ja vedas ka konkurentide tempo kiireks. Mõnda aega joosti viiekesi koos. Lisaks mainitud neljale püsis pundis ka Tartu noorjooksja Merili-Mai Kivimets. Peagi läks Patjuk eest. Ülejäänud gruppi vedas Laura Maasik. Kuskil poolel maal spurtis pundist välja Kaisa Kukk ja jooksis ka Patjukiga vähe päris väikeseks, Kivimets hakkas maha jääma. Ka Liisul tuli Laura eest ära lasta. Viimase kilomeetri keskel hakkas aga Kaisa ära kustuma ja Laura läks temast üsna varsti mööda. Ka Liisu nägi võimalust ja möödus Kaisast eelviimasel ringil ning lõpetas kindlalt kolmandana. Paar minutit saime rõõmustada ja siis selgus kohutav tõde – Liisu oli astunud mitmel korral joonele ja diskvalifitseeriti. Loomulikult jäi ka kinnitamata 6 sekundiline isikliku rekordi parandus. Käsitsi mõõdetud aeg oli 10.22,7. Pronks läks ikkagi kustunud Kaisale. Aga Liis-Grete eneseusk sai taastatud ja küll need medalid ka ükskord tulevad.
Eesti MV
N 800 m
6. Karina Jaunmuktane – 2.25.,53
N 3000 m
Liis-Grete Arro – DSQ
——
26. veebruaril joosti 5 korda teletorni tippu. Viie katse tulemused liideti ja nagu arvata võis, polnud Rauno Tiitsule vastaseid. Võit oli ülekaalukas. Naistest sai Heddy Tiits kolmanda koha. Vorm paraneb mõlemal.
26.02. – Teletorni viisik
Naised
3. Heddy Tiits – 38.45,8
Mehed
1. Rauno Tiits – 26.34,1
——
Sellega on sisehooaeg peaaegu läbi. Ees on veel veteranide Eesti MV ja päev enne seda Tartus tudengite MV. Sinna otsa tuleb ka Vinni – Rakvere talvejooksu viimane etapp. Kõigil nendel võistlustel peaks ka Täppsportlasi stardis olema.