Viimased stardid enne pikka pausi

Väike võlg on veel lugejate ees. Enne pikka koroonapausi jõudsid mõne aktiivsemad Täppsportlased veel võistelda ja peab mainima, et päris edukalt. Sel ajal kui siinkirjutaja koos mõnede Täppsportlastega Portugalis laagerdas ja mõtiskles selle üle kas ja millal sealt ära tulla, toimusid Eestimaa pinnal veel viimased võistlused. Esmakordselt jooksis meie esiveteran Kain Väljaots sisetingimustes 400 m ja konkurentideks olid erinevate õppeasutuste õppurid. Läks päris edukalt. 57,50-ga lõpetas ta üldjärjestuse täitsa tabeli keskel. Pole need õppurid midagi nii tugevad või oli Kain ise hoopis tugev.

6. märts 2020. a.

Eesti kõrgkoolide, kutseõppeasutuste ja gümnaasiumite MV
M 400 m
7. Kain Väljaots – 57,50 (v. a.)
——
Päev hiljem osalesid kolm Täppsportlast Eesti veteranide meistrivõistlustel. Igaühel olid omad eesmärgid ja eks neid püüdma mindigi. Meesveteranide 800 m-s oli stardis lausa 2 Täppsportlast – Heiki Pruul ja Kain Väljaots. Heiki oli ka sel korral võtnud eesmärgiks joosta Kaini taga ja siis lõpus vaadata mis saab. Nagu ikka õnnestus Heikil start paremini ja Kain jäi veidi “magama”. Mis siis muud kui veidi tempot alla suruda ja Kain mööda lasta. See lüke õnnestus jäi näis, et lõpuks ometi saab Heiki lemmiktaktikat proovida. Läks aga teisiti. Kain tõmbas säärelihase ära ja astus kõrvale ning Heiki oli taas üksi grupi ees. Nüüd polnud enam muud valikut kui lõpuni panna. Eelviimane ring oli veidi alalhoidlik aga viimane tuli jälle kiirelt ning sisehooaja parim 800 m oligi joostud. Ka varu olevat jäänud ja eriti just eelviimase ringi arvelt. Ükski konkurent Heikile ohtlikuks ei saanud aga vanuskoefitsendiga läbi korrutamise tulemusel tuli siiski superveterani Raido Raspeli järel teise kohaga leppida.
Naiste 800 m-s proovis jalga Kadri Jägel. Stardijoonele tuli otse reisilt tulles asuda ja ega enesetunne vist kõige värskem polnud. Kõikide arvutuste tulemusena tuli leppida kõige jamama kohaga ehk neljandana.
Peale 800 m jooksu teritas Kadri jalga ka sprindis. Jama koha andis ka 200 m jooks aga tulemus oli suhteliselt parem.
——
Läks veel päev edasi ja 3 Täppsportlaste, seekord teised nimed, startisid Vinni-Rakvere talvejooksul. Distants oli endiselt 10 km ja jooksu suund ikka sama – Vinnist Rakvere suunas. Talve kohta erakordselt heades ilmaoludes näidati ka erakordselt häid tulemusi. Läbi aegade kiireimad 10 km ajad jooksid nii Liliana Torn kui ka Karl Peeter Valk. Kiire oli ka Marika Roopärg. Liliana on naiste arvestuses Kelly Nevolihhini järel teine aga taas kindlalt enne Irina Bizjajevat. N50 klassis loomulikult võrdväärseid konkurente polnud. N50 klassis oligi teine Marika Roopärg. Kui esimesl etapil oli Karl Peeter esmakordselt elus jooksnud alla 40 minuti, siis nüüd jättis ta ühe tähise vahele ja jooksis kohe alla 38 minuti. Tubli tulemus Karlilt!
8. märts 2020. a.
Vinni – Rakvere talvejooks
N 10 km
2. Liliana Torn – 38:17 (N50 – 1. koht)
8. Marika Roopärg – 46:14 (N50 – 2. koht)
M 10 km
14. Karl Peeter Valk – 37:57
——
Nagu hiljem selgus, venis võistluspaus kahe ja poole kuu pikkuseks. Nüüd on aga taas luba antud ja esimestest võistlustest kirjutame järgmises postituses.