Paju lahingu aastapäeva jooks, Pipedrive trepijooks, Espoo hallimaraton, Vinni-Ralvere talvejooksu teine etapp

jooksutrenn

Kesktalvisel ajal toimub nii mitmeidki jooksuvõistlusi ja stardis on alati olnud ka Täppsportlaste parimad õed ja vennad. Tegelikult on asi talvest kaugel ja meenutab rohkem hilissügist.

26. jaanuaril toimus järjekordne Paju lahingu aastapäeva jooks. Valgamaal toimunud 7,7 km pikkusel jooksul oli vihmane ja tuuline ilm, mis jooksjaid ei seganud. Jooksu võitis Raivo Alla. Stardis oli ka üks Täppsportlane. Kohalik mees Marek Luts lõpetas jooksu tubli 15. kohaga ja kõige tugevamas vanuseklassis (M40) oli ta kaheksas.
26.01. 2020. – Paju lahingu aastapäeva jooks
15. Marek Luts – 33:15 – M40 – 8. koht
——
Päev hiljem, 27. jaanuari, toimus Pipedrive hoones trepijooksu III etapp. Tegu oli sprindiga, kus tuli joosta vaid üheksandale korrusele. Startisid ka mõned Täppsportlased. Trepisprindi võitjaks tuli küll Sander Kaur aga päris kiirelt liikusid ka Täppsportlased. Meestest sai 3. koha Lauri Ulm, kes alles naases vigastuspausilt. Neljas oli Rauno Tiits, kellele distants oli selgelt liiga lühike. Naistest oli Heddy Tiits kaheksas. Rauno ja Heddy Tütar Lisette lõpetas 13. kohaga.
Arvestust peeti ka erinevates võistkondlikes variatsioonides ja siin läks eriti hästi segapaaride arvestuses. Lauri tuli koos naiste üldvõitja Merlyn Valmaga segapaaridest esimeseks. Rauno ja Heddy olid kolmandad ja Lisette koos Sander Kauriga neljandad.
27.01.2020. – Pipedrive trepijooks
Mehed:
3. Lauri Ulm – 33,9
4. Rauno Tiits – 34,7
Naised:
8. Heddy Tiits – 48,5
13. Lisette Tiits – 54,2
——
1. veebruaril tiirutas Marika Roopärg Espoo hallimaratonil. Jooksu võttis Marika kergelt ja tulemusele ei panustanud. Sellest ka tavalisest veidi aeglasem jooksukiirus – 4:44:22. Järjekordne maraton on kirjas, sel aastal kolmas.
01.02.2020. – Espoo hallimaraton
Marika Roopärg – 4:44:22
——
Päev hiljem, 2. veebruaril, oli Marika juba stardis Vinni-Rakvere talvejooksu teisel etapil. Seekord oli võimalus joosta asfaldil ja üsna soojades oludes. Oli umbes 5 kraadi sooja ja sadas kerget vihma. Ja kui on ikka kindel pinnas jalge all, on tulemused kohe hulga paremad. Täppsportlasi oli stardis 2. Lisaks Marikale startis ka Liliana Torn. Läks igati hästi. Naiste konkurents oli sel korral märksa tugevam kui esimesel etapil. Jooksu võitjale Maria Vesklale (38:56) kaotas Liliana sajakonna meetriga ja oli teine. Edestada õnnestus aga Irina Bizjajevat, kellelt suvel tuli mitu valusat kaotust vastu võtta. Selja taha jäid ka sellised tublid jooksjad nagu Triin Gede ja Moonika Pilli. Pole paha. Ka Marika oli tubli ja suutis eelmise päeva maratoni järel veel päris viiska kiirusega liikuda. N50 klassis sai Täppsportlased kaksikvõidu.
02.02.2020. – Vinni-Rakvere talvejooks – 10 km
2. Liliana Torn – 39:19 – N50 – 1. koht
7. Marika Roopärg – 47:32 – N50 – 2. koht
——
Jooksmiseni Nõmme KJK lahtistel!