Olümpia topeltsprint, Helsinki Actia cup, Tondiraba sisemaraton ja Eesti karikavõistlused

On aeg teha jälle kokkuvõtteis viimastest võistlustest.

13. jaanuaril olid mõned mõned Täppsportlased Olümpia hotellis ja loomulikult startisid hotelli treppidel toimunud topeltsprindis. Nagu nimigi ütleb, tuli mööda treppe alt üles joosta 2 korda ja tulemused liideti. Eesti esitrepijooksja Rauno Tiits oli klass omaette ja võitis kahe jooksu summas järgmist konkurenti üle 18 sekundi. Ühtlasi paranes ka rajarekord.
Stardis olid ka Heddy Tiits ja Rauno ja Heddy tütar Mariliis Tiits, kes esindab Kuuslu SK-d. Marillis oli vaatamata noorusele kõigi naisjooksjate hulgas kolmas, Heddy lõpetas seitsmendana. Mariliis oli omakorda ülekaalukas võitja noorte hulgas.
13.01.2020. Olümpiatopeltsprint
mehed:
1. Rauno Tiits – 1.45,2 + 1.46,5
naised:
3. Mariliis Tiits – 2.30,9 + 2.33,0 (noorte – 1. koht)
7. Heddy Tiits – 2.52,2 + 2.56,9
——
Marika Roopärgil naljalt ühtegi võistlusvaba nädalat ette ei tule. Helsinkis toimunud talvisel seeriajooksul Actia cup joosti tavapärane 10 km. Stardis oli ka Marika ja tegi selle hooaja kiireimad 10 km. Tulemus 46:23 andis naiste üldarvestuses 33. koha ja N50 klassis 5. koha. Üldine tase oli väga kõva ja sündis ka üks Soome rekord. Nimelt jooksis Laura Manninen N45 klassi uueks Soome rekordiks 35:16. Tegelikult on Laura selles klassis ka alla 35 minuti jooksnud aga tol korral oli distants ametlikult mõõtmata. Ka teisel pool lahte on kiireid jooksjaid.
18.01.2020. Actia cup 10 km
naised:
33. Marika Roopärg – 45:23 – N50 – 5. koht
——
Järgmisel päeval oli Marika juba stardis Tallinnas. Tondiraba hallis joosti sisemaraton. Arvestades eelmise päeva tugevat 10 km jooksu, võib öelda et läks hästi. Järjekordne alla 4 tunni maraton sai läbitud ja naiste arvestuses 6. koht võidetud.
19.01.2020. Tondiraba sisemaraton
Naised:
6. Marika Roopärg – 3:58:02
——
Pühapäeval, 26. jaanuaril, toimusid Lasnamäe hallis Eesti karikavõistlused kergejõustikus. Kui algselt oli plaan nelja jooksjaga starti minna, siis lõpuks kujunes siiski natuke teisiti. Startisid vaid Liis-Grete Arro ja Kain Väljaots. Liis-Grete startimine oli tegelikult lahtine kuni kolmapäevani. Kuna jalg kannatas kiirema trenni ära teha, sai vastu võetud otsus startida ja kas joosta tossudes või naeltega, see jäi veel lahtiseks.
Liis-Grete startis 3000 m-s. Kuna jalg oli täitsa Harju keskmine, sai vastu võetud otsus, et naelad jalga. Joonele asus 8 naisjooksjat, mis on üsna normaalne arv. Oli arvata, et 4 neist on teistest oluliselt üle ja nii ka läks. Esimesed 350 m vedas küll Evely Kurg aga siis läks ette Liis-Grete. Kuna ühtegi hallitrenni polnud ette teinud, oli seis üsna ettearvamatu aga 10:30 alistamist võis oodata. Kaks 39 sekundist avaringi veidi hirmutasid, et kas ikka peab vastu aga peagi oli tempo paigas ja väikeseks üllatuseks rebis Liis-Grete kaasvõistlejatest oma paarkümmend meetrit lahtigi. Esimene kilomeeter tuli 3.21,9-ga, mis oli päris kiire. Maria Veskla vedamisel hakkas aga vahe vähenema. Mariaga tuli kaasa vaid suurfavoriit Laura Maasik. Jekaterina Mirotvortseva oli üllatuslikult väga kaugel. 2 km sai täis 6.53,1-ga ja Laura Maasil läks. Liisu suutis algul kaasa minna aga peagi läks Laura eest ja tänu kiiretele lõpuringidele võitis lõpuks 15 sekundiga. Liis-Grete tuli kindlalt teisena ja tegi 8 sekundise isikliku rekordi paranduse. Kolmandaks jooksis end lõpuks Jekaterina Mirotvortseva. Vähemalt 3 starti ootab sisevõistlustel veel ees ja loodetavasti saab nüüd ka mõned kiirustrennid teha ning Eesti MV-ks tublisti kiirust juurde.
Meestest esindas Täppsportlasi Kain Väljaots, kes startis oma lemmikdistantsil – 800 m-s. Oli kahe jooksu jagu jooksjaid ja Kain startis esimeses. Kui mõned esimesed välja arvata, oli üsna võrdne koosseis ja jooks kujunes üsnagi taktikaliseks. Terve jooksu vältel oli selline mulje, et Kain ei leidnud õiget kohta, kus saaks ideaalse kiirusega joosta ja jooks kujunes kõvaks võitluseks iseendaga ja ka konkurentidega. Kohati tuli kurvis teisel rajal joosta ja küll jäi keegi just siis ette kui oleks tulnud kiirust lisada aga midagi pole teha – selline ongi keskmaajooks. Kahjuks tuli lõpus alla jääda Treeninpartneri superveteranile Raido Raspelile ja lõpusirgel ka Janar Juhkovile. Tulemus polnud halb aga asjaosaline ise rahul ei olnud. Taas jäi mulje, et sisehallides tapavad kurvid Kaini jooksu ära kui just ei õnnestu päris omas tempos joosta. Kahe jooksu peale tuli Kain 15. kohale.