Tallinna noorte MV ja Harjumaa MV

See nädal oli Täppsportlastel 800 m nädal. Kuna täiskasvanutel, rääkimata veteranidest, võistlusi eriti ei korraldata, tuli Kain Väljaotsale mõte joosta Tallinna noorte meistrivõistlustel. Tagantjärele võib öelda, et oli päris hea mõte. Kuni lõdvestusjooksuni läks kõik nagu lepase reega aga vot siis tekkis tõrge. Nimelt tekkis halli töötajal kahtlus, et Kain võib olla vanem kui 19-aastane ja ta ei tohiks siin võistluste ajal sörkida. Eks vanuse osas oligi ju õigus aga õnneks lasti siiski ka lõdvestus lõpuks ära teha kui selgus, et tegemist on ikkagi U20 klassi võistlejaga (v.a.). Aga nüüd kõigest lähemalt.

U20 klassis tuli starti 6 jooksjat. Stardist pandi kohe päris kiirelt ajama ja Kain jäi ühe noorjooksja selja taha viimasele positsioonile. Õnneks trügimist ei olnud ja oli võimalik oma jooksu teha. Distantsi teisel poolel hakkas noorjooksja tempo langema ja Kain möödus temast kolmandal ringil ja sai oma 10 meetrise edumaa. Lõpukurvis noorjooksja ärkas ja hakkas meeletult spurtima. Jõud siiski rauges ning ka Kainil oli veel midagi juurde panna ja õnnestus koht napilt aga kindlalt säilitada. Esimesed 2 ringi olid 32 sekundi peale ja viimased 34 peale. Viimane ring oli mõne kümnendiku võrra kiiremgi kui kolmas. Võrreldes detsembrikuise Tartu jooksuga paranes tulemus ligi pooleteise sekundi võrra ja enesetunne oli oluliselt parem. Väike areng ikka!

N. 09.01.2020. Tallinna U20 noorte MV – 800 m
5. Kain Väljaots – 2.14,30
——
2 päeva hiljem selgitati Harjumaa meistreid. See on selline huvitav võistlus, kus Harjumaa pealinn Tallinn ei kuulu Harjumaa koosseisu ja pealinna jooksjad saavad vaid v.a. joosta. Ja ega arvesse minevalt tegelikult suurt midagi joosta saagi – kas vanus ei sobi või on elukoht vale. Aga hea et vähemalt võistelda saab.
Sellel võistlusel toimus meeste jooks varem kui naiste oma. Mõlemas jooksus oli 8 jooksjat. Meeste jooksus startis 2 Täppsportlast – Kain Väljaots (v.a.) ja Heiki Pruul (tõupuhas Rae valla elanik). Millegi pärast lasti võistlejad stardist välja ühise joone tagant, mis tekitas stardikurvis natuke segadust aga peagi läksid kiiremad eest ja jooks võis edasi kulgeda. Täppsportlastest sai parema stardi Heiki Pruul. Kain startis välisrajalt ja jäi esimesel hetkel viimaseks. Kui Tśika mälestusvõistlustel alustas Heiki liiga aeglaselt, siis nüüd oli vastupidi. Ilmselt kõrvetas ta end 30,6 sekundise avaringiga veidi liiga palju ja edaspidi hakkas tempo hääbuma. Kain võis umbes sekundiga maha jääda. Teise ringi lõpuks jõudis Kain Heikile järele ja ka kurvis mööda. Teine ring pidi siis Kainil olema ~ 31,5 ja Heilil umbes 32,5. Edasine oli tahtejõu võitlus. Kain võitles lõpuni (ringid 34,0 ja 34,8) ja tuli uus hooaja tippmark 2.11,95. Heiki lasi väikese vahe kainiga sisse ja lõpus sai jaks otsa vahe Kainiga tuli lõpuks üle kahe sekundi. Aga teise sisevõistluse kohta on tulemus igati hea, vaid sajandik kehvem kui Kaini üleeilne 800 m. Heikile kuulus muide Harjumaa MV prohksmedal – hurraa!
Naiste jooksu start oli veerand tundi hiljem ja esimese sisevõistluse Täppsportlaste esindajana tegi Karina Jaunmuktane. Juba nädala algusest saadik rääkis Karina kui närvis ta on aga väike närv tuleb võistlustel kasuks. Kahjuks oli Karina jätnud märkimata, et ta elab Rae vallas ja hiljem võis protokollist lugeda tema nime tagant – Täppsportlased (Lätimaa). Sellega läks ka Harjumaa MV medal kaduma. Aga jooksust lähemalt.
Enne võistlust sai paika pandud plaan, et esimesed 2 ringi võiks joosta ~ 36 sekundiga ja üritada lõpuaega 2.28 kandis. Karina välisrekord on 2.32. Startis samuti 8 jooksjat. Siin oli start rahulikum. Karina tundus väga kõhklev ja jäi kohe noorte selja taha ning väljus avakurvist kuuendana. Ja ega ainult võistlejad ei närveeri. Ka treener oli närvis ja tegi valelähte, see tähendab et lülitas kella enne starti käima. Stardipaugu peale tekkis segadus ja siis tuli automaatselt vajutus “stop” nupule. Mõni sekund läks kogumiseks ja siis pea selgines. Ka seina peal olev täissekundeid näitav elektritabloo töötas. Sealt nägin, et Karina läbis avaringi 36 sekundiga (tegelikult vist 36,4). Oli täitsa planeeritud algus. Ülejäänud ringidel õnnestus vaheajad korrktselt fikseerida. Teisel ringil hakkas noorjooksjate tempo Karina ees raugema ja ring tuli vaid 37,5. Soovitasin tal kahest eesjooksjat mööda minna. Ühest sai ta enne kurvi mööda aga teine jäi veel ette. Kolmas ring tuli 38,6 ja 2.28 hakkas natuke kahtlaseks muutuma. Viimane ring oli aga kiire ja viimane 100 m lausa sprinterlik (sprinter ju Karina noorteklassis oligi). Möödumine veel ühset jooksjast ja teine möödumine lõpusirgel tõi Karina finiśisse kolmandana Katrina Stepanaova (v.a.) ja Maria Veskla järel. Viimane ring oligi kõige kiirem – 35,6. Tegelikult pidanuks Karinale kuuluma Harjumaa MV arvestuses hõbemedal aga Lätimaa on Lätimaa ja seda Harjumaaks ei tunnistatud. Karina enda arvamus ühtis ka teiste arvamusega, et päris palju jäi veel realiseerimata. Julgusest tuli natuke puudu ja paar sekundit saaks praeguse treenituse pealt kindlasti kiiremini joosta. Aga ega see viimane võistlus polnud. 800 m saab veel mitu korda joosta ja sai täidetud ka Eesti MV norm. Eelmisel aastal võidetigi pronksmedal 2.26-ga.
L. 11.01.2020. Harjumaa MV – 800 m
6. Kain Väljaots – 2.11,95
7. Heiki Pruul – 2.14,31
3. Karina Jaunmuktane – 2.28,10
——
Nüüd on paar nädalat treeninguid ja siis peaksid mõned Täppsportlased startima Eesti karikavõistlustel.