Novembrikuu edukatest võistlustest

jooksuvõistlused

Suusahullude öömaratonil oales ka maratonihull Robert Tiismus. Päris raske on juba kokku lugeda kui mitu nädalat järjest Robert nüüd maratone läbinud on. Omajagu peaks olema. Tegu oli ka tavapärasest veidi raskema maratoniga. Sellest ka tavapärasest ligi tunni võrra kehvem tulemus. Ja ega pingutus kah päris maksimaalne polnud, sest alles nädal tagasi läbis Robert elu kõige kiirema maratoni.

04.11.2023. Suusahullude ööjooksumaraton
10. Robert Tiismus – 4:41:07
——
Reinpauli maastikujooksul pani jala joonele Liliana Torn. Tegu on tavapärasest palju raskema rajaga. Sel korral õnneks lund polnud aga on lumega on olnud tegu tõusudest üles saamisega. Naistest sel korral, nagu enamasti ikka, Lilianale vastast ei olnud. Võit oli ülekaalukas. Ega mehi ka palju eespool ei finiśeerinud. Liliana lõpetas täpselt esikümne.

05.11.2023. Reinpauli maastikujooks ~ 10 km
naised:
1. Liliana Torn – 45:42,3 (üldkoht 10.)
——
Jõulumäe metsajooksul esindas Täppsportlasi Pärnumaa taustaga jooksja Marge Nõmm. Normaalses sügisilmas toimunud võistlusel tuli jooksjatel kõik tõsisemad tõusud ära võtta. Margel läks normaalselt. Naisi oli eespool vaid kümme ja N45 klassis õnnestus pääseda poodimi kolmandale astemele.

12.11.2023. Jõulumäe metsajooks ~ 9,4 km
naised:
11. Marge Nõmm – 48:18,3 (N45 – 3. koht, üldkoht – 52.)
——
Viimasel ajal on Marge Nõmm olnud Täppsportlastest kõige aktiivsem võistleja. Nicole´i sünnipäeva jooksul oli ta ka ainus Täppsportlane. Võistlus toimus väga kõledas sügisilmas. Õnneks jääb enamus rajast tuulte eest metsa varju. Rada on seal ka igas mõttes lauge ja mõnusa kruusakattega. Valida oli 5 km ja 10 km vahel. Marge jooksis 5 km ja läks vägagi edukalt. Margel õnnestus peaaegu teha Lilianat ja tulla 5 km-s naiste arvestuses teisele kohale. Üks naisjooksja oligi vaid eespool. Ja vaid viis meest suutsid Marget edestada. Üks edukas jooks jälle kirjas.

18.11.2023. Nicole´i sünnipäevajooks 5 km
naised:
2. Marge Nõmm – 23:38,9 (N40+ 1. koht, üldkoht – 7.
——
Ka Rapla Talvejooksul oli Täppsportlasi stardis üks. Sel korral oli meie esindajaks Raul Mändla. Ilm oli suhteliselt külm aga õnneks oli tuult üsna vähe. See tegi jooksu lihtsamaks. Ellit oli sel korral kõva ja lõpuheitluses õnnestus Sten Ütsmütsil viimasle laskumisel Kalev Hõlpust edestada. Raul tegi oma jooksu ja suhteliselt üksi joostes õnnestus saada kaheksateistkümnes koht. M50 klassis tuli paraku leppida selle kõige jamama kohaga ehk neljandaga. Õnneks polnud kaotus kolmandale napp ja see ei teinud meelt kurvaks.

19.11.2023. Rapla Talvejooks ~ 5 km
18. Raul Mändla – 23:08 (M50 – 4. koht)
——
Viimase aja võistlustel on läinud nii, et pea igal arvestataval võistlusel osaleb täpselt 1 “üks” Täppsportlane. Nii juhtus ka Kadriorus toimunud Kadrijooksul. Kuna ilm oli selline nagu oli, võtsid korraldajad vastu otsuse joosta 6 ringi ümber Kadrioru staadioni, mis täpsete arvutuste järgi tegi kokku 4 meetrit alla nelja kilomeetri. Rada oli tegelikult jube. Konarlikule jääle oli peale sadanud natuke lund ja lisaks libedusele tekitas see ka väga ebastabiilse sammu. Täppsportlastest osales Tarvi Tameri, kes võttis kaasa lisaraskust. Nimelt jooksis Tarvi kahe lapsega, kes istusid kärus. Üks neist nautis võistluse ajal sügavat und, teine aga elas vägagi emotsionaalselt võistlusele kaasa. Tarvi alustas jooksu viimasena ja tasapisi hakkas kaasvõistlejaid korjama. Pea iga ringiga positsioon paranes ja kiirus kasvas. Vaid kolmas ring oli napilt aeglasem kui teine. Eks palju olenes ka sellest kuidas konkurentides mööda mahtus jooksma. Ringide lõikes paranes Tarvi positsioon nii – 17, 11, 10, 9, 8, 8. Ette jäi 3 esimest meest ja naiste esinelik. Aga kolmeliikmelistest tiimidest oli Tarvi Tiim parim.

25.11.2023. Kadrijooks ~ 4 km
8. Tarvi Tameri team – 19:00,2
——
Sama rütm jätkus ka Urmas Põldre sünnipäeva jooksul. Taas oli stardis vaid üks meie esindaja ja nagu viimasel ajal ikka, oli selleks Marge Nõmm. Sel aastal täitus Urmasel 57 eluaastat ja seetõttu tuli joosta 5,7 km. Külma ja kõleda ilmaga tuli tuultele avatud rajal joosta siis 5,7 km. Õnneks väga tugevat tuult ei olnud aga talvised olud tegid jooksu ikkagi raskemaks. Margel läks taas edukalt. Naistest õnnestus lõpetada kolmandana ja omas vanuseklassis võitjaks tulla.

26.11.2023. Urmas Põldre sünnipäeva jooks ~ 5,7 km
naised:
3. Marge Nõmm – 28:56 (N50 – 1. koht)
——
Vahepeal autasustati ka kõige kuulsamaid kergejõustiklasi. Nimelt kuulutas Eesti Kergejõustikuliit Liliana Torni Eesti parimaks seenioriks naiste osakonnas. Tiitleid tuleb igalt poolt. Anti ilus karikas ja oli igati pidulik koosviibimine. Edu edaspidiseks!
Kaanepilidil Liliana auhinnaga
——
Jooksmiseni!