Oktoobrikuu viimased võistlemised

jooksuvõistlused

Kaanefotol Saaremaa kolme päeva jooks,
kus peal kolm täppsportlast – 37 Jaan, 868 Danel ja 784 Kristjan. Jooksust pikemalt juttu eelmises postituses.

Maratone toimub igasusguseid. Üks omapärane maraton toimus Muhus. Jooksjaid oli kümme ja rajal oli vaid 1 (üks!) joogipunkt. Seetõttu läks Robert starti isikliku joogiseljakotiga. Tundub, et sellestki jäi väheseks, sest võistluse ajal tekkis veel vajadus käija Hellamaa poes. 12 minutit läks nagu niuhti aga maraton sai kõigele vaatamata edukalt läbitud. Oli rohkem selline matka tüüpi maraton, sest järgmisel nädalal ootas ees rahvusvaheline katsumus.

21.10.2023. Muhu maraton
6. Robert Tiismus – 4:45:25
——
Nõmme – Harku metsajooksust osalejaid tervitas ilus talvine ilm. Lumi oli maas ja temperatuur oli nullilähedane. Lörtsi sadas veel lisaks. Polnud just kõige kergemad olud kiireks jooksmiseks. Täppsportlasi esindas Toomas Pärnassalu. Paraku läks Toomas liiga ahneks. Libeduse tõttu pani ta maastikujooksu naelkingad jalga. Algul tunduski kõik hästi minevat. Kuni 9. km märgini oli kõik ilus. Konkurendid tulid selg ees vastu ja pidamine oli hea. Ees jooksis mitmeliikmeline punt, kes oli vägagi püütaval kaugusel. Paraku polnud polnud Toomas naeltega oma 2 aastat jooksnud ja peale 9.-ndat km-t tõmbas ta ühel jalal säärelihase ära. Kuna kuskile polnud minna, tuli ülejäänud 6 km lombakat mängida. Ühe jalaga sai joosta üle kanna, teisega normaalselt üle päka. Finiśisse õnnestus jõuda aga peale üheksandat km-t tulid kõik järgnevad km-d 1-2 minutit aeglasemad kui senised. Nii ta läks.

28.10.2023. Nõmme – Harku metsajooks 15 km
38. Toomas Pärnassalu – 1:29:04
——
Rahvusvahelist hõngu tõi Täppsportlastele Robert Tiismus, kes käis Alandi maratonil. Oli igati mõnus sügisene ilm. Temperatuur oli kergelt plussis ja pilvede vahelt võis kohati ka päikest märgata. Talisuplust harrastaval mehel kannatas starti minna isegi lühikestes pükstes ja seda ta ei kahetsenud. Ülespoole tuli natuke rohkem kihte selga panna ja ka selles osas kõik õnnestus. Roberti jooks õnnetus igas mõttes. Tempo oli ühtlane ja vaid mõned sekundid olid teise poole kilomeetrid aeglasemad kui alguses. Tulemuseks oli uus isiklik rekord. Plusspoolelele saab kanda ka M50 klassis saavutatud kolmanda koha. Ja peale jooksu sulosas Robert muidugi merre. Hea soe vesi oli.

28.10.2023. Aland marathon
8. Robert Tiismus – 3:46:05 (M50 – 3. koht)
——
Vaikse aga üsnagi talvise ilmaga toimus pühapäeval Pärnu rannajooks. Täppsportlasi esindas kohalik staar Marge Nõmm. Välja tuli viimase perioodi kohta üsnagi tavaline jooks. Alla viiekümne minuti tuli kindlalt aga sel korral jäi sellest väheks et NV50 klassis poodiumile tõusta. Tulemuseks oli viies koht ja aeg kindlalt alla viiekümne minuti.

29.10.2023. Pärnu rannajooks 10 km
naised:
46. Marge Nõmm – 49:31,1 (NV5 – 5. koht, üldkoht – 219.)
——
Krusensterni jooks toimus sel aastal vastikult niiske ja tuulise ilmaga. Väga külm ei olnud aga külmetada said praktiliselt kõik. Täppsportlasi startis kolm – Liliana Torn, Marek Tõnismäe ja Raul Mändla. Läks nii nagu tavaliselt, sest kõige kiiremini jõudis meie omadest finiśisse Liliana. Ühtlasi oli ta ka parim naisjooksja ja loomulikult ka parim naisveteran. Korralikku kiirust näitasid ka Marek ja Raul. Kuna sellel jooksul on veteranid alati hästi kõvad, siis kumbki neist auhinnalisele kohale ei pääsenud. Oktoobrikuu sai aga eduka stardiga lõpetatud.