Võiduseeria jätk Eestimaa pinnal

jooksuvõistlused

Nüüd on Albu sügisjooksu tulemused laekunud. Tuli välja, et distants oli siiski 11,3 km. Kui sinna lisada veel algul ekslikult läbitud lisameetrid, tuli kindlasti varasemalt pakutud 11,5 km ära. Marge Nõmm oli siiski neljas naine aga N35 klassis oli ta kolmas. Sel korral said Liliana ja Marge päris noorte klassis joosta aga ega see midagi oluliselt ei muuda. Eesti jooksu tase lihtsalt on selline.

Pika jooksu eel joosti lühikest mäkkejooksu ehk tipu vallutamist. Rauno oli seal teine ja Tarvi kuues. Liliana kohta võiks selles osas tsiteerida “Kevadet”. Kui Liliana autoga võistlustele kohale jõudis, oli mäetipp juba vallutatud.

01.10.2323. Albu sügisjooks ~ 11,3 km
1. Tarvi Tameri – 44:10,7
5. Rauno Tiits – 48:04,7

naised:
1. Liliana Torn – 48:55,0 (N35 – 1. koht)
4. Marge Nõmm – 1:00:27,1 (N35 – 3. koht)

Tipu vallutamine:
2. Rauno Tiits – 1.29,9
6. Tarvi Tameri – 1.46,7
——
Euroopa meister Liliana Torn jätkas võidukat seeriat nüüd Eestimaa pinnal. Kui pühapäeval polnud talle vastast Albu sügisjooksul, siis Järvamaa järvejooksude arvestuses toimunud M. Pirksaare jooksul juhtus sama lugu. Erinevad vanuseklassid jooksid erineva arvu 1,2 km pikkusi ringe. Lilianal tuli joosta 4 ringi. Ega erilist vahet pole palju neid joosta tuli, sest iga ringiga kasvas Liliana edumaa järgmiste naiste ees ja ka enamuse meeste ees järjest suuremaks. Võit oli ülekaalukas ja tulemus igati kohane Euroopa meistrile.

04.10.2023. M. Pirksaare jooks ~ 4,8 km
N45-54
1. Liliana Torn – 18:23,3
——
Tartu linnamaratonil oli jooksmas näha ka Täppsportlasi. Kõige varem alustas Robert Tiismus, kelle teekond algas juba kl 9:30. Läks päris hästi – algul veidi kiiremini ja lõpus veidi aeglasemalt. Eks ka raja profiil on selline, et seda rada juba naljalt negatiivse splitiga ei jookse. Igal juhul on Robertil järjekordne maraton kirjas ja jääb üle oodata vaid järgmist.

10 km distantsil startis 3 Täppsportlast – Bret Schär, Erki Maidre ja Toomas Hirmat. Eks ka 10 km rada on sellise profiiliga, et lõpuosas on rohkem tõusumeetreid ja sellest tingituna distantsi teises pooles tempo veidi langeb. Täppsportlastest läbis distantsi kõige kiiremini Bret Schär, kes oli naistest viieteistkümnes lõpetaja. 5 km vaheaeg oli Bretil 20:37. Erki Maidrel kaotas Bretile alla minuti. Erki 5 km vaheaeg oli 21:02. Suurmeister Toomas Hirmat on taas tagasi ja sai samuti aja alla viiekümne minuti. Poolel maal oli Toomas 23:40-ga. Arenguruumi veel on.