Võistlusi igale maitsele

Hummuli pargijooksul startis kohalik staarjooksja Marek Luts. Korralikus konkurentsis tuli üheksas koht. M50 klassis õnnestus poodiumile pääseda. Tundub sedasi, et Marekil hakkab vorm tekkima.

14.05.20222. Hummuli pargijooks ~ 6 km
9. Marek Luts – 21:59,5 – M50 – 3. koht
——
Paliveres joosti järjekordne miilijooks. Jooks toimub tõsisel maastikul ja tõusumeetreid on omajagu. Kaia Lepik tegi kaasa tavalise aeroobse jooksu osana, lõpus sadakond meetrit kiirendades. Oleks võinud 200 m kiirendada, sest tagantjärele selgus, et vaid mõni sekund jäi esimestest isegi sörkides puud.

14.05.2022. Palivere miil
3. Kaia Lepik – 7:41,1
——
Kõrvemaa kevadjooksul osales kolm Täppsportlast – Liliana Torn, Bret Schäe ja Marek Tõnismäe. Mareki jalg oli veidi parem ja väikese varuga joosta kannatas. Liliana tuli võistlema seevastu otse öisest töövahetusest. tegelikult oli ta terve nädala öötööd teinud. Egas midagi, Red Bull sisse, mis andis tiivad ning jooks võis alata. Kui paaril esimesel kilomeetril oli veel mõni naisjooksja konkurentsi pakkumas, siis distantsi kulgedes jäid kõik konkurendid maha. Liliana võit oli kindel. Bret algul küll üritas aga praegust treenitust arvestades oli distants liiga pikk ja raja raskusaste andis ka tunda. Tuli mitu konkurenti mööda lasta. Marek seevastu, ilmselt jalga hoides, alustas rahulikumalt ja tasapisi nihkus ettepoole. Lõpus oli ka Breti selga näha aga distants sai enne läbi.

14.05.2022. Kõrvemaa kevadjooks ~ 16 km
47. Marek Tõnismäe – 1:14:22

naised:
1. Liliana Torn – 1:07:48 – N45 – 1. koht (üldkoht 18.)
8. Bret Schär – 1:14:05 (üldkoht 45.)
——
Viimsi jooksul osales 7 km distantsil Marge Nõmm. Kui tavaliselt joostakse Lubja mäest üles, siis sel korral sai mäest alla joosta. Ka tuule suuna osas oli sel korral paremini. Eks muidugi ülejäänud distantsi osal pidi siis tõusumeetreid rohkem olema aga seda nii hullult tunda polnud. Marge sai lõpuprotokollis kuuenda koha. Kahjuks oli vaid NV35 klass ja üks noorveteran jäi ette. Omas klassis oleks Marge parim olnud.

15.05.2022. Viimsi jooks ~ 7 km
naised:
6. Marge Nõmm – 35:20 – N35 – 2. koht (üldkoht 24.)
——
Kohila seeriajooksu esimesel etapil joosti 2000 m. Võistlus oli ühtlasi ka Eesti staadionisarja avaetapiks. Kuigi etapp oli meie etapp, jäi Täppsportlaste osakaal oodatust pea poole väiksemaks. Ilm oli vastikult tuulina ja õhtul läks veidi liiga jahedaks. Kes kohal olid, tegid oma ära, vastavalt hetke vormile. Kuigi võistlejaid oli vähem kui eelnevatel aastatel, oli tase erakordselt kõva. Suhteliselt vähe tundus olevat tublisid harrastusjooksjaid.

Kõige tugev jooks oli meeste esimene jooks. Seal oli juba paari ringi järel võitja selge. Olavi Allase lihtsalt jooksis teistel eest ära. Karel Hussar ja Kalev Hõlpus võtsid järgmised kohad.

Järgmine jooks oli naiste tugevam jooks. Startis 2 Täppsportlast – Karina Jaunmuktane ja Mirjam Piik. Ei läinud kõige paremini. Karina oli juba enne starti üsna tuhmi näoga ja hiljuti läbipõetud haigus oli oma jälje jätnud. Õhku lihtsalt ei tulnud peale. Karina tuli elus esimest korda rajalt maha. Ilmselt oli see õige otsus, sest peale katkestamist tuli Karinal korralik köhahoog peale. Mirjami puhul oli näha, et jalaluumurru tõttu vahele jäänud eelmine hooaeg oli siiski jälje jätnud. Otsest ära kukkumist ei olnud aga jooks oli raskepärane. Ja naelkingi polnud Mirjam ka praktiliselt poolteist aastat jalga pannud. Tundus, et naelikud olid nagu veidi võõraks jäänud. Sellist sammu nagu trennis tossudega võistlustel ei olnud.

Järgmine jooks oli meeste teine jooks. Siin võis oodata Tarvi Tameri ja Danel Tauri poolt päris head jooksu. Tempo pandi kohe alguses peale. Tarvi ja Danel valisid endale sobilikud positsioonid. Tarvi esimene ring oli 1:14 peale, mis oli täpselt õige. ka punt oli paras. Danel alustas rahulikumalt ja oli tagapool. Teine ring kukkus 2 sekundit aeglasemaks aga punt oli koos. Ring tuli 1:16,5-ga. Danel oli endiselt järgmises pundis. Kolmandast ringist alates hakkas Tarvi konkurentidest mööduma ja tempo taastus. mõlemad ringid olid 1:14-1:15 vahele. Umbes samas rütmis jooksis ka Danel aga kümmekond sekundit tagapool. Ka tema oli veidi tõusnud. Viimane ring oli Tarvil väga kiire – 1:07-ga aga kahjuks enam kellestki mööduda ei õnnestunud. Lõppaeg tähendas ühtlasi uut isiklikku rekordit. Nagu ikka, jooksis kõige kiiremad viimased 200 m Danel. Lõpusirgel õnnestus veel mööduda tublist konkurendist Kristo Ivaskist, kelle edu Daneli ees oli 1800 m peak ikka veel päris suur. Ka Danel jooksis viimaste aastate aegdest rohkem kui 10 sekundit parema aja. Hea jooks mõlemalt.

Jäi veel üks jooks. Seal olid stardis Kristjan Ööpik ja Olev Mitt. Kristjanit võis pidada selle jooksu üheks suursoosikuks. Olev on põlvevigastuse tõttu vähem treeninud ja läks oma jooksu tegema. Ja eks nii ka läks 1500 m jooksis Kristjan liidri selja taga. Esimene ring oli plaanipärane, mõni kümnendik alla 1:20. Teisel ja kolmandal ringil tempo veidi langes. Ringid olid 1:24 ja natuke peale. Neljas ring tempo jälle tõusis ja eks oma osa oli selles ka Kristjanil endal, kes 500 m enne lõppu alustas marulist lõpuspurti. Ring tuli 1:20-ga. Ja nii tuli lõpuni panna. Jooksu võita küll ei õnnestunud, 2 jooksjat olid lõpus teravamad aga 4 sekundiline isikliku rekordi parandus oli tõsiasi. Olev vist ise väga rahul ei olnud aga sellise minimaalse treenimise pealt tuli enam-vähem tulemus.

18.05.2022. Kohila seeriajooks 2000 m
mehed:
15. Tarvi Tameri – 6.08,14 (M30 – 1. koht)
16. Danel Taur – 6.16,76 (M40 – 1. koht)
23. Kristjan Ööpik – 6.43,86 (M30 – 5. koht)
36. Olev Mitt – 7.54,93 (M60 – 1. koht)

naised:
16. Mirjam Piik – 7.47,92 (N40 – 2. koht)
Karina Jaunmuktane – DNF
——
Filter temposarjas sel korral meie poolt jooksjaid välja ei olnud. Rattureid oli aga kaks – Ly Otsasoo ja Leho Liidres. Rattasõiduks oli ilm pehmelt öeldes jube. Temeratuur polnud kõige hullem aga meeletu tuul tegi eelkõige harrastussõitjatel võistlemise väga keeruliseks. Esimene pool oli vastutuules ja osaliselt ka kergelt vastu külgtuules, mis on kõige hullem variant üldse. Protokolli vaadates sõitsid eranditult kõik ratturis esimese poole mitu minutit aeglasemalt kui teise. Ly oli aga tegelikult väga tubli, sest ta oli üks vähestest, kelle keskmine kiirus oli suurem kui eelmisel etapil. Ja ta tõusis distantsi teise poolega mitu kohta. Järelikult on treenitus hea. Kahjuks jäi ülinapilt alistamata 30 km/h piir. Leho kustus lõpus ära aga oma taseme sõitis välja.

18.05.2022. Filter temposari
Ratas 20 km
196.Leho Liidres – 44:24,31 (27,024 km/h) – M55 – 10. koht

naised:
30. Ly Otsasoo – 40:04,55 (29,943 km/h) – N50 – 2. koht (üldkoht 176)
——
Maijooksul osales 2 Täppsportlast – Bret Schär ja Karina Jaunmuktane. Väga tugevas seltskonnas saavutasid nad igati korralikud kohad – Bret oli üheksas ja Karina kolmeteistkümnes. Pole paha. Ehk see jooks lisas mõlemale veidi eneseusku ja edaspidi õnnestub veel paremaid aegu joosta. Karina poolt joostud lõpukiirendus oli samuti muljetavaldav. Samuti on muljetavaldav Breti esikümne koht suhteliselt vähese treeningu pealt.

21.05.2022. Maijooks ~ 6,9 km
9. Bret Schär – 27:03,5
13. Karina Jaunmuktane – 27:56,9
——
Kui tavaliselt minnakse viimase hetke reisile, siis Liliana Torn otsustas viimase hetke avastuse mõjul minna võistlema. Kui jooks tuuakse koju kätte, siis miks mitte osaleda. Põhiklass jooksis 5 km, noored ja veteranid aga 3 km. Seega tuli Lilianal piirduda 3 kilomeetriga. Tegelikult jooksis ta palju kiiremini kui 5 km naisjooksjad. 3 km distantsil suutis vaid parim U16 poiss Lilinat 6 sekundiga edestada. Ülejäänud osalejad jäid kõik selja taha. Teine naisjooksja kaotas 2 minuti ja 19 sekundiga.

21.05.2022. Maardu linna jooks ~ 3 km maastikujooks
naised:
1. Liliana Torn – 11:21 – N50- 1. koht (üldkoht 2.)
——
Kui tavaliselt on Harku järve jooksu ajal rand päevitajaid ja ujujaid täis, siis sel aastal oli märgata vaid ühte palja torsoga isendit ja seegi pesitses sügaval põõsaste vahel. Jooksuks oli ilm aga väga hea, mõniteist kraadi sooja ja mõõdukas tuul mõjus jahutavalt. Täppsportlaste osakaal jäi sel aastal üsna nigelaks. Ainsana oli stardis Olev Mitt, kes M60 meeste hulgas sai kindla teise koha.

22.05.2022. Jooks ümber Harku järve ~ 6,6 km
127. Olev Mitt – 27:53,8 – M60- 2. koht
——
Samal päeval joosti ka Kunda linnas. Veidi üllatuslikult oli stardis Bret Schär. Selle aasta suhteliselt vähese harjutamise kohta läks päris hästi. Olga Andrejeva ja Marion Tibar olid küll veidi paremad aga Moonika Pilli õnnestus selja taha jätta. Naiste hulgas oli Bret seega auhinnalisel kolmandal kohal.