3. Tartu Linnamaraton

Neljandal oktoobril toimus Tartus järjekorras juba kolmas Linnamaraton. Kuninglikul distantsil asusid võistlustulle ka kolm Täppsportlast – Rain, Toomas ja Anneli.

Tartu_Linnamaraton_2014-001Kõige muljetavaldama tulemuse tegi loomulikult Rain Seepõld. Olles seekord konnakostüümist loobunud, jooksis ta välja uue isikliku rekordi 2:49:24. Selle tulemusega saavutas Rain 12. koha.

Tartu_Linnamaraton_2014-002Rain ise kommenteeris oma jooksu nõnda:

Tee maratonile oli konarlik ja raske, korralikust ettevalmistusest oli asi kaugel. Stardijoonel oli aga tunne, nagu oleksin trenni minemas, puudus ajaline eesmärk ja pinged. Taktikaliselt oli plaan lihtne – alustada mitte liiga lollilt, mingi hea tundega ja siis vaadata. Jootmise ja söömise eest hoolitses Merlyn Lükk ja teenitult pool tulemust kuulub talle. Ilm oli tõesti ideaalne ja mõnusas jahedas jõudsin 21,1 km märgini 1:24:32ga, see tõsi ehmatas aga täna polnud peas ruumi mitte ühekski negatiivseks mõtteks. Kui keegi küsiks, et millest ma mõtlesin, siis ausalt mitte millestki. Ka väga suuri tiime ei tekkinud ja ega teisi ei jälginud ka, samm ja hingamine ja km km haaval edasi. Teises pooles andsin 22sek ära ja küllaltki palju va tõusule mis kõiki jooksjaid lõpus kollitas. Lõpptulemus siis 2:49:24 ja 12koht. Aga lõpusirgel olin kindlasti sama rahul, kui võitja. Mitte aeg , sest keda need minutid siis niiväga köidavad, vaid see viis ja vaimne sooritus. Tänud uskujatele ja ka mitteuskujatele, teist oli mõlemist samapalju abi!

Tartu_Linnamaraton_2014-006

Tubli tulemuse – 3:27:54 (98. koht) jooksis välja ka Toomas Pärnassalu. Tema kommentaar jooksule:

Kuigi mulle Tartu rada üldse ei sobi tuli selle kümnedi parim aeg. Olime Siimumäega ühes pundis ja jooksime esimese poole kella jälgides nii kiiresti kui julgesime. Üllatusena erit raskeks tempo hoidmine ei läinud ka teisel poolel.

Tartu_Linnamaraton_2014-007

Üle pika aja tuli jooksuvõistluste stati ka Anneli Tühis. Jalaprobleemid on sellel hooajal seganud korralikult harjutamist ning võistlemist, kuid sellele vaatamata aeg 3:42:35, mis naiste arvestuses andis 13. koha. Anneli sõnul oli tegemist väga toreda jooksuga ning suurimaks üllatuseks oli see, et see tulemus andis N35 vanusegrupi arvestuses esikoha!
Tartu_Linnamaraton_2014-008

Poole lühemale võistlusmaale startis 5 “täppi”. Neist kõige kiirem oli Ahto Jakson. Tema aeg 1:20:35 ning 13. koht. Hoolimata tulemusest, mis oli parem kui 14. septembril Tallinnas ei jäänud Ahto jooksuga päris rahule.  Püstitatud eesmärk joosta alla 1:20 jäi tänu läbipõetud väikesele haigusele täitmata. Kuigi  10 km vaheaeg 36.46 eeldas veel isikliku rekordi lähedast lõpuaega 1:17.30.
Tartu_Linnamaraton_2014-004

Kaia Lepiku tulemuseks oli 1:34:05, millega ta oli kaheksas naine ning üldarvestuses 55-s. Enne jooksu lootis Kaia püsida tuules 1:30 pundil, kui Tallinnas joostud maraton ning eelmise nädala ekiden olid veel nii jalgades, et pärast kuuendat kilomeetrit läks tempomeisriga koos jooksnud grupp oma teed. Tubli jooks hooaja lõpuks sellest hoolimata!Tartu_Linnamaraton_2014-005

Andra Puussepp oli ajaga 1:40:45 naiste 14-s ning N40 vanuseklassi kolmas! Kuigi Andra ei olnud ise selle ajaga väga rahul, siis arvestades seda, et veel päev varem oli ta olnud kimpus külmetushaigusega võib jooksu siiski õnnestunuks lugeda!

Sama ajaga lõpetas ka Peeter Kirpu. Koht 120.

Tartu_Linnamaraton_2014-000Margo Engel jooksis välja oma isikliku rekordi -1:47:12, millega ta oli 203.

Tartu rada meeldis mulle väga, kuigi oli arvatust pisut raskem. Seda just rajakatte osas, aga seda põnevam oli. Kartsin liialt ka Lossi tänava tõusu ja paar sellele eelnevat kilomeetrit tulid aeglasemalt, kui algselt plaanitud. Sellele vaatamata olen nii jooksu kui tulemusega väga rahul, sest mingit suuremat ärakukkumist ei toimunud,  ütles Margo.

Kõik osalenud “täpd” jäid jooksu ja selle korraldusega igati rahule. Esiletoomist vajavad veel ka ilusa kujundusega medal ning sügisjooksule vastava pildiga rinnanumber. Ehk saadakse järgmisel aastal kaubale ka Paide-Türi jooksu korraldajatega ning kaks toreda võistlust ei asu enam jooksukalendris nii lähestiku.

Fotod CEP Eestilt, Postimehelt ja erakogust.