Eesti-Läti jooksude kokkuvõte

Marek Luts Jüripäeva jooksu autasustamisel

Täppsportlane Marek Luts osales päevase vahega kahel võistlusel.
19.04.2018 sai tal joostud soojenduseks enne laupäevast Eesti-Läti jooksu 7,2 km pikkune Jüripäeva jooks, mis toimus Valgas. Vaatamata suhteliselt külmale ja tuulisele ilmale oli starti kogunenud arvukalt osavõtjaid. Tal õnnestus saada üldarvestuses II koht ajaga 28:39. Võistluse korraldaja oli  Valgamaa Kutseõppekeskus.
21.04.2018 toimus III Eesti-Läti jooks 10 km. Tal õnnestus lõpetada üldarvestuses 15 kohaga, M40 klassis II koht ajaga 39:07. Muidu kulges terve jooks hästi vaatamata suhteliselt tuulisele ilmale ainult viimane ring staadionil tõi isegi vere maitse suhu, kus joostes kolmekesi peaaegu lõpuni koos Kaspar Songissepa ja Targo Tennisbergiga õnnestus neid finišisirgel edestada. Muide täpselt tema ees lõpetas Leila Luik, kes ilmselt vist ei olnud kõige paremas vormis.
Kokku oli lõpetanuid 71, kes jooksid 10 km ja 5 km lõpetanuid oli 48.
Sealjuures olid esindatud Eesti paremikku kuuluvad jooksjad Allar Lamp, Tiidrek Nurme, Roman Hvalõnski ja Leila Luik ning loomulikult kõikjal rahvajooksudel esikohti noppiv Ibrahim Mukunga. Tema muide võitis ka selle jooksu.