Nädala võistluste kokkuvõte

Kolmapäeval toimus järjekordne TTÜ jooks. Oli tehtud väga korraliku raskusastmega 5 km pikkune krossirada, kus ka meeletult palju pöördeid oli. Kuna eelnevatel aastatel polnud korraldajad korraldamisega hakkama saanud, oli kohe küsimus õhus, kas ka seekord? Ja nii ta läkski. Raja tähistus jättis ikka väga palju soovida ja suunajaid polnud rajal üldse näha. Rajale oli pandud küll rattur, kes sõitis liidri ees aga tema võimekus jättis väga palju soovida ja kõige suuremast mäest pidi jooksu selle hetke liider, Mark Abner, teda üles lükkama. Taas tekkisid massilised rajalt eksimised. Kahjuks juhtus see ka Kevin Väljaotsaga, kelle teine koht läks vett vedama. Kõige huvitav on asja juures see, et naiste võitjale, kes ka rajalt eksis, anti esikoht aga meeste II ja III (kes eksisid) ei saanud midagi. Millest selline subjektiivsus. Kadri ja Raul suutsid aga edukalt rajal püsida ja ka edukalt lõpetada. Kadri lõpuaeg oli 22:30 ja Raulil 23:42. Kohtadeks oli maärgitud 66. ja 100. koht. Kui õiged need kohad on, kes seda teab.

Sama päeva õhtul käisid 2 meest Tartus. Seal toimus esimene KEVEK seeriajooksu etapp, kus meeste distants oli 1000 m. Kuna võistlejaid oli palju, tehti mitu jooksu. Ilmselt pidanuks noor veteran Heiki Pruul ja suhteliselt noor veteran Kain Väljaots jooksma meestega ühes jooksus. Siis oleks tulemus kindlasti parem olnud kui siin ise tempot tehes. Algul vedas Heiki. Aga kuna algus läks liiga kiireks, tõmbas ta natuke liiga järsku tempo alla. Siis läks omakorda ette Kain. See tempo tegemine läks maksma lõpuks ka jooksu võidu, sest tagant tuli Prorunneri veel noorem veteran Erkki Ehasalu, kes võitiski jooksu 2:54,11-ga. Taas kiirendanud Heikil jäi veidi puudu. Tulemuseks teine koht 2:54,17-ga ja ka Kain jooksis aja sama sekundi sisse – 2:54,42.
Liliana Torn Viimsi jooksu autasustamisel
Laupäeval olid üsna mitmed Täppsportlased erinevatel võistlustel stardis. Viimsi jooksul startis 4 Täppsportlast. Distants oli sel korral lubatud 7,7 km asemel ligi 8,2 km pikkune. Jooksu üldvõitsjaks tuli Treeningpartneri esindaja Mark Abner ajaga 28:09. Täppsportlastest sai kõrge viienda koha Karol Keskküla ajaga 31:33, mis andis ühtlasi M40 klassis esikoha. Omapärane oli see nädal seetõttu, et Liliana Torn ei võitnudki ühtegi jooksu. Sel korral tuli alla vanduda triatleedile Katrin Zaitsevale, kes lõpetas 31:45-ga. Liliana oli üldaevestuses 10. ajaga 32:06-ga ja lõpetas naistest teisena. Loomulikult andis see esikoha N45 klassis. Marek Tõnismäe lõpetas 21. kohaga ja ajaga 35:07-ga, mis andis M40 klassis III koha. M50 klassis oli III Toomas Hirmat, kes sai ajaga 38:52 kokkuvõttes 45. koha.
Kuna Kaia Lepik oli nagunii Läänemaal, otsustas ta Paliveres toimuval miilijooksul kaasa lüüa. Tegemist on juba kolmandat kümnendit kestva traditsiooniga ja miil läbitakse üsna mägisel krossirajal ning eraldistardist. Korraldajad vist väga ei uskunud, et mõni naisjooksja on võimeline alla 7 minuti jooksma ja agul ei tahetud Kaiale auhinda anda. Õnneks Kaia ei maininud, et ta tegelikult eriti ei pingutanud, sest muidu oleks alla 6 minuti aeg tulnud ja kes teab, kas siis olekski auhinda antud. Igal juhul lõppes kõik õnnelikult ja võiduajaks oli 6:17, mis oli umbes minut parem kui järgmisel naisjooksjal ning ka auhind õnnestus lõpuks kätte saada.
Laupäeva õhtul toimus veel üks jooks – Jägala joa 3 tammi jooks, kus ka Täppsportlane Marge Nõmm stardis oli. Distants oli ~ 10,5 km ja naistest võitis Viivi-Anne Soots. Marge oli teine. Tublid jooksjad mõlemad. Ka Marge järeltulija, Meribel, oli väga tubli laste distantsil ja võis peale jooksu karikaga poseerida.
Laupäeval toimus veel Hummuli pargijooks, kus Marek Luts sai teise koha. Sellest jooksust Mareki enda sõnadega. Täna toimus järjekordne Hummuli pargijooks ~ 5km, kus vaatamata kuumale ilmale õnnestus saada II koht M40 klassis ajaga 21:11. Samas olid need ka Valgamaa meistrivõistlused krossijooksus. Kerge see jooks igal juhul ei olnud, sest kerge külmetus 5 päeva tagasi andis ikka tunda ja ei lasknud maksimaalselt pingutada.

Pühapäeval olid mõned Täppsportlased stardis Tartu jooksumaratonil. Täppsportlasi jagus ühtlaselt igale distantsile. Igal distantsil oli stardis täpselt üks Täppsportlane. Kõige lühema distantsi võttis ette Viljar Hiienõmm. 10 km rasket maastikujooksu andis protokolli järgi 13. koha. Viljari enda sõnadega väike kokkuvõte jooksust.

Natuke eilsest jooksust. Läksin siis rahulikult omas tempos jooksma. Arvestasin kuumust ja seda, et rada pole tuttav ning seadsin esmärgiks 4:20 km tempoga algusest lõpuni.
Kuna polnud Elvas varem jooksnud, siis langetasin tossude valiku stardi/finišhi koridoris nähtud pinnase järgi.
Kui start anti, siis läksin rahulikus tempos jooksma, 1,5km peal nägin saateratast ja Priit Simsoni enda ees. Kiire mõtlemine ja oli selge see, et olen 2. kohal. 3.-6. km-l läks pinnas kergelt liivaseguseks, mis aga ei sobinud Mizuno Wave Hitogami2 tallamustrile.
3. km-l läksid mõõda Christjan ja Christopher Lään. Enne 6. km tõusu mõõdusid ka Karupesa tiimi kolmik. Sellel liivasel tõusul andsin väga palju kohti ära. Õnneks siis toimus ühinemine 23km ja 42km jooksjatega, kes andsid taas indu juurde, sest tulid selg ees vastu. Mul puudus aga ülevaade, et mitmes ma omas jooksus olen. Viimased 3 km jooksin taas omas tempos (tundus vähemalt nii). Finišhi protokollis nägin, et lõpetasin 13.-ndana. Asi seegi. Kuigi finišhi ja enda kella järgi lõpetasin ma ca 1 minut parema ajaga. Seega kas ma olin alles 13. või 7. – seda ma tegelikult ei teagi. Aga +25 kraadis jooksmise kogemus juures. Ja eks kahe nädala pärast siis Raplas proovime uuesti. Viljari aeg oli 44:22.

Ligi 24 km pikkusel põhidistantsil jooksis Anneli Tühis, kes lõpetas 2:04:06-ga. See aeg andis naistest 25. koha ja N40 klassis 7. koha.

Ühtegi maratoni ei jäta vahele Marika Roopärg. Marika aeg oli 4:38:58 ja ta oli 132. lõpetaja. Naistest andis see 20. koha ja N50 klassis 4.-nda. Lõhidalt võttis Marika jooksu kokku nii: täna tuli rahulikult liikuda, et mitte kuumarabandust ja päikesepistet saada.

Sellised olid siis eelmise nädala jooksmised. Järgmisel nädalal on uued stardid.